Utjecaj Ultrasonic valova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Da krenemo od početka.
Kupio sam za kuću Pest Repeller od kineza i kako radi na bazi ultrasonic valova došao sam do pitanja dali može štetiti našim dragim biljozama. Nakon čitanja po netu naišao sam na informacije o boljoj cirkulaciji kod biljki prilikom izloženosti frekvencijama preko 1 kHz. Ali svuda se spominju nekakva kratkotrajna izlaganja a mene zanima 24/7. E sad obzirom da sam totalni laik po tome pitanju došla je i ideja o otvaranju teme. Sad koliko je priča meni zanimljiva zbog utjecaja na biljke toliko i zbog mogućnosti rješenja problema sa nametnicima na biljkama. Eto ja dosada još nisam imao problema sa nametnicima ali bilo bi se lijepo osigurati po tome pitanju a još kad bi to "poboljšalo" biljoze, nitko sretniji;).
Znam da uvod u temu nije najbolji ali ponavljam da o temi nemam veze, ali se nadam da nas ima još zainteresiranih a i da netko zna ponešto i pojasniti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Pest reject je scam :) Moji su bili to jednom narucili....al to nema smisla hahha. Kukci hodaju po tome. A one fore da instalacije u kuci postaju antene koje emitiraju tu frekvenciju i pokrivaju 284.24m2 kuce..... bullshit :D
A sto se tice frekvencije..... da steti biljkama nebi niti jedna izrasla jer je prostor oko nas full oneciscen svim mogucim frekvencijama/radiovalovima.....tako da ovaj PR se nece ni primjetit.

Eto.... ja nebi na to trosio novac :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Ma pest reject mi samo dao ideju za temu. Doduše ja ga kupio po preporuci a i 2$ nisu neke pare pa reko da probam i ja.
Logika mi kaže da bi to moglo eventualno funkcionirati u zatvorenom prostoru. U testiranju na koje sam naišao na netu navodi se da je izvor valova frenkvecije preko 1 kHz udaljen 0.2 m od biljke. Te da izloženost od 1 h(pretpostavljam dnevno) krajnji rezultat pospješuje za cca 8%. E sad bilo je još dosta podataka, ali meni laiku ništa ne znače. Ako u tom testiranju ima točnosti mislim da je i +5% veliki dobitak, naravno ako nema utjecaja na potentnost. Opet napominjem da "tapkam u mraku" ali čini mi se zanimljivo malo se pozabaviti time i čuti mišljenja koja respektiram.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Tko je radio to "testiranje" ? :) Zasto bas 20cm od biljke? Ne vidim zasto je to bitno. Ak tak odredjujes udaljenost onda se mora znat i amplituda ili snaga tog oscilatora/zvucnika/antene. Nije isto dal je disipacija 5mW ili 500W. Ak me kuzis.
Po tvome bi bilo dosta onda stavit mali zvucnik od pc-a i spojit na mp3 da pusta sinusni zvuk od 1kHz i vise.

Ja sam testirao onaj "pravi" pest reject sa TopShop-a u stanu od 23m2 i u kuci od cca 100m2. Apsolutno nema nikakve promijene. Muhe, zohari, mravi....sve se muva ko na pijaci. Navnodno vele da jedino djeluje na miseve....al ni to nisam primjetio. Misolovka je najbolja hahha.
8% veci prinos? Tesko da ces to primjetit. Postoje provjereni nacini da skines i 30%+ bez elektronike.

Ne velim da biljkama pasu ili ne pasu odredjene frekvencije... ono sa klasicnom muzikom je interesantno. Al pest reject nema bas smisla. Ajde ako mozes otvori taj uredjaj pa mi slikaj komponente na plocici da vidim sto tocno radi/ne radi taj kinez.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Bravo za ideju, ljepo bi bilo da funkcionira, golube tjeraju zvukom s trga ali se s vremenom naviknu pa se mjenja frekvencija.
@Stipe fakat svakog vraga znaš :thumb:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
A to je vise splet okolnosti sto sam imao taj poluproizvod :)
Jos jedna stvar o kojoj sad razmisljam. Sjecam se da u reklami vele da emitira elektromagnetske valove... a oni se ne mjere u Hercima :)
A ako taj kineski ima i zvucne valove, onda mi opet nije jasno kako 1kHz odn 1000Hz. Covjek cuje do nekih 14kHz plus minus.
1Khz bi ti mozak ispralo da moras slusat svaki dan heheheh. Mozda jedino namjestit na 20kHz i vise pa onda.... al ak imas psa onda ce poludit heheheh :D
Evo pa slusaj. Besplatni pest reject :D .... a frekvenciju mos stelat kak ti pase hheheh
http://onlinetonegenerator.com/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab and 1310

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
@Stipe kao što rekoh, ja se kur.. ne kužim u te stvari. Krenuo sam da vidim hoće li štetiti biljozama i naletio na svašta(kao i obično na guglu). Uglavnom prvi su to sa zvukom počeli istraživati kinezi i spominju se razne frekvencije a najčešće taj 1 kHz.
Evo i koji link:
http://www.online-rpd.org/journal/view.html?uid=25&vmd=Full&
https://www.researchgate.net/publication/260167970_Advances_in_Effects_of_Sound_Waves_on_Plants
E sad mene je tema zainteresirala jako, a nisam naletio na sličnu. Napominjem da je nevezano za pest reject stoga i je naslov takav. A njega još nebi rastavljao, ali evo "deklaracije".

Product Description:
Condition:100% brand-new, unused, good quality
Catagory: Pest reject
Shape: Square
Rated voltage :90-250 (V)
Frequency :22-65KHZ
Rated frequency :50-60 (HZ)
Supporting charging: Supporting
Color: White
Size: 9X5.7X2.8 cm
Weight: About 54 g

Ali opet napominjem nije bitan toliko pest reject, kao što to kažeš zvuk se može pustiti sa bilo čega. Zanimljive su te frekvencije a koliko sam čitao one više ne čuju ni kućni ljubimci.