Uzgajanje u prostoru pusnom staklene vune

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
04.03.2011
1
0
1
34
Pozdrav svima,
Imam jedno pitanje. Planiram uzgajati par biljčica na svom tavanu, al imam jedan problem. Tavan mi je oblozen staklenom vunom http://tinyurl.com/ajydrv6. Pod i strop tavan su obloženi njome. Jel bi mogao ja uzgajati na svome tavanu bez ikakvih problema za biljku i hedove?

Hvala svima :D
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
a pokazo si bunt staklene vune,ak se nemožeš normalno kretat,osigurat svijež zrak plus znam kako staklena vuna iritira kožu,ja nebih na tvom mjestu,osim ak napraviš dobar box i ventilejšn a ne smeta ti svrab od vune,mogao bi zašto ne...:thumb:
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Sta moze, ne moze!

Zrak cirkulira u boxu, a i on ce sigurno mrdat malo malo po boxu... znas li kakve su posljedice udisanja tih sitnih cestica?
 
04.03.2011
1
0
1
34
Hvala na odgovoru
Ta slika je s interneta, inace imam dva sloja takve vune na podu. Nije mi problem se ic brinut o njima, nego se bojim da nebi biljke dosle u kontakt s tom vunom, pa da se jos otrujem dok cu uzivat u plodu.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ma vidi vid staklene vune i gipsnih ploca za slozit box s dobrom izolacijom ako smijes to upotrijebit...informiraj se malo i slozi box po potrebi...preduhitri si me s odg.znaci to nista nije tvoje s interneta a:icon_lol:
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
crunkisi je napisao(la):
Sta moze, ne moze!

Zrak cirkulira u boxu, a i on ce sigurno mrdat malo malo po boxu... znas li kakve su posljedice udisanja tih sitnih cestica?

kao što rekoh dobra ventilacija i dobar box,sve se može kad se hoće...i tom slučaju može maknut par tih komada vune ustranu da može do boxa i oko boxa....
ali ni ja nebih na njegovom/njenom mjestu...
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Jedino kako bi bilo izvedeno donekle dobro je da box vuce cist zrak iz vana... ali ni to ne bi bilo dovoljno sigurno da bi zadovoljilo moj skepticizam.

znaci u box-u (i na putu do njega) ne bi smjela biti nikakva vuna po kojoj se mozda gazi i dize prasina


Ja ne bi nikako ali svakom svoje ;)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
može se to odraditi skroz ok. Tamo gde trebas gaziti ili ako si u mogučnosti pokrij PVC folijom,Napravi box kako valja,dovod zraka možes vuči od vani,izpuh takodje gledaj da ne duva direktno u staklenu vunu,kako ne bi vunu razduvavalo po prostoru.....
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
aham,to je uzgajanje u prostoru punom staklene vune a ne u pusnom,...a i mislim da ovo nije staklena vuna nego mineralna vuna :icon_lol:
 
04.03.2011
1
0
1
34
Hvala svima na odgovorima :)
Odlucio sam da ipak necu growat na tavanu jer ne zelim riskirat sa staklenom vunom...
Ova tema moze pod lock ili u graveyard.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.