Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Sorry drug, jer ovdje svako svoje postove (update-ove) ovjde kamara... pa zato je teško upratiti ko šta ima, i koliko i kad je stavljeno da cvjeta i sl.
Ne znam kako se mogu vratiti vani ponovo u veg. fazu? to mi nekako nije logično, ne znam kad su tvoje prije uspjele i potamniti pistile...ali sve u svemu nikako se ne može okrenuti spol.... šta god uradio, (da je vratiš pod lampu na 24/0 ili 20/4 opet će ženka biti... to što ti je malo porasla, nije ona u veg. fazu se vratila, može biti pred cvjetanje, aaa biljke rastu još u cvjetanju... jedino ako znaš o kojoj se sorti tačno radi, onda možeš i znati, ovako-mislim da je to pre-flowering faza... koja inače malo traje, (kad je normala vrijeme) dok sad kad je ovako fuj, možda malo duže... aaa za dlačice obrati pažnju sad, ili za nekih 7-10 dana
Tad će ti sigurno pokazati spol, ako ne... onda nešto nije u redu sa njima, ili su kasno posijane, ili im nikako sunca nema, ali činjenica da su vani, one imaju svijetla, ne sad svijetla da mogu se dobro razvijati, (ako si u regionu gdje je ovo fuj vrijeme...) ali sigurno ne mogu se vratiti u veg. fazu (biljke koje su vani, ne bitno u čemu).... Znam što se tiče indoor-a, dovoljno je da malo toliko malo (TV npr:) svijetla dok spavaju... može ih vratiti u vege fazu, jedino ako bi se nadvio neki vulkanski prah, pa zamračio na par dana (da je stalno mrak) tad bi se jedino mogle vratiti u vege fazu (i to ne znam bil dovoljno bilo samo par dana)....
 
26.05.2010
38
1
8
43
...Hvala na iscrpnom objasnjenju...tocno se to dogodilo sto san opisa...prije misec dana vrime je bilo u *****..oblacno 15-ak dana i to je mislin bilo dosta za njihovu reakciju..tj.za pocetak cvitanja(preflowering-to ne znan sto je)...Nisan bas novi u ovome i znan da do sad uvik kad bi se pistili pojavili nastavili bi se puniti i biljka bi se zabilila(zabijelila) i dobro popunila..i na kraju posmedjila-pocrvenila i to je to....Ali sad su bas lipo izbacile pistile i pokazale spol i te dlacice su kao uvenile i potamnile i stale sa razvojem..tj biljka raste i grana se ali nema kifa-cvita...meni je drago da je tako jer iz mog iskustva i sto san se ima uvjeriti da biljka kada baci plod stane rasti-doduse ne odma isti dan ali uspori skroz... a za region....MAJKA DALMACIJA
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Sigurno onda imaš ženku, to je sigurno... sunca treba za razvijanje cvjetova... ovo "PreFlowering je ustvari faza biljke koja se sprema "baciti" cvijet" neki zovu "pred cvjetanje" ali to veoma kratko traje (u normala uslovima...) dok u ovim trenutno, mnoogo duže traje... jer nema sunca, a sunce je bitno... može biti svijetla, i one će kaaasniti praavo, i biće cvjeta, ali to će biti mizerno, izgledaće nam biljke ko da su zakržljale, ukoliko se HITNO ne popravi ovo fuckin' vrijeme !!! i mene handri ovo isto... Ti opet imaš sreće, i istina je Dalmacija i dole jug, komplet, imaju dobro vrijeme, u odnosu na mene npr:, gdje je od prilike: a vrijeme: kiša 50%, 30% onako, bez kiše, oblačno i ono 20-tak % to sunca što je bilo, ali opet se ona razgranala, i dobro (s obzirom na uslove i na hladnoću (jer preko noći padne sigurno oko 10c) Po danu, ono pretežno, nit' će kiša nit' sunce - sparina, ooodvratno... one jesu na jednom selu (30-tak km udaljeno od SA), ... vidim idem lagano u OT !!!
Isto moje su pustile spol, i imam osjećaj da još rastu, dosta njih (sjeme ukršteno 1-2 fenotipa, sve dobre i kvalitetne sorte) ali pistile lagano rastu, isto kao da zaostaje... a to je upravo radi sunca, tj. vrijeme komplet!!! Zato ako se ne popravi ovo, ja ću svoje tek pri kraju 10-tog moći skinuti (i to bi bilo super...) c c c c c vala kako je krenulo ....sad najbolje velike plantaže indoor-a praviti, ili neke GreenHouse, sa vještačkim osvjetljenjem.... :icon_lol: ali nadamo se boljem vremenu u svakom slučaju :)
 
14.05.2010
9
1
0
33
imam pitanje pa bi volio cuti vasa razmisljanje jer mi je ovo ipak prvi grow, pitanje je posadio sam biljku vani 11.5 i biljka trenutno ima oko 45-55 cm pa me zanima koliko bi ta biljka mogla narast u visinu i kako da to sprijecim jer ako naraste pre visoka neko bi ju mogo vidjeti, e da sjeme je unknown
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Hmmm... s obzirom da je posađena u proljeće, (taman na vrijeme) do sada bi ona trebala biti duplo veća, jedino ako nisi na nekoj većoj nadmorskoj visini, i vrijeme ovih zadnjih sedmica fuj bilo, onda k'o i mogao bih razumjeti, mozda nema dovoljno sunca i kad je lijepo vrijeme.... Uglavnom odgovor ti je da će ona sa što više sunca ako bude dobijala... čak i možda i do 1,5-2m visine, - varijanta je da je vežeš, tj. da joj LST uradiš, kad ti bude visina odgovarala....
Doduše i nije davno zasađeno, ja sve gledam mjesec, ipak to je početak skoro 06-tog mjeseca, znači vani mjesec i po... to bi taman tako negdje i bila visine ( ukoliko je utjecalo ovo vrijeme na nju, i nije dobijala dovoljno sunca da raste...)
Mada možeš od prilike vidjeti koji gen preovladava po listovima... Ako su široki, kraći, ta ima gene indice (one ne rastu u visinu, ali zato ako imaju listove, duge, i velike razlike između internoda (a imaju dovoljno svjetla) i tamniji su malo tj. zelenija ona tamnija malo... to je sativa, ona ide u visinu. Imaš mnogo na forumu kakve su (negdje sam i postao post ne davno sa slikama i baš razliku između njih, i dok su male i dok su rasle... sativaste, i indicaste...
 
14.05.2010
9
1
0
33
a biljka ima stvarno puno sunca, nije mi jasno kak je tak mala mozda zbog zemlje koja je neka losa(puna kamenja), ak ti nije problem jel bi mi mogo objasnit kako da napravim LST ili da mi bar das neki link
 
26.05.2010
38
1
8
43
...evo jedno pitanje za znalce...nedavno san procita da je kvalitetan kif..tj za kolicinu thc-a u cvitu presudan period kada se biljka cupa iz zemlje u biti da se biljka ne zaliva zadnjih 15-dana ni kapi vode da se izmuci totalno...e sad...ono sto mene zanima...vridi li to pravilo i za biljke koje su balkony grow ili samo one sto su u zemlji...mislin na to ne zalivanje....
....da bi bija jasniji...biljka koja je u zemlji ima oko sebe neogranicen izvor hrane-minerala ili cega vec...dok ova u pitaru je ipak ogranicena na svoj "mali" prostor....
 
14.04.2010
16
0
0
32
Evo samo da se javim,biljke su mi narasle oko metar do metar i pol..od 5 biljki jedna se osusila i iscupo sam ju,sta se tice muskih i zenskih biljka prepoznao sam koja je koja i muske uklonio,tak da mi je ostalo samo 2 biljke i to zenske,sad mene zanima koja bi bila kolicina trave (mislim na vrhove) od te dvije biljke koje sam gnojio,zaljevao sa vodom ph 6.5-7,na suncu su non stop..i nemam sa njima nikakvih problema..pa oni koji su iskusniji i sade duze vrijeme neka se jave...pozzz
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
666 travar je napisao(la):
Evo samo da se javim,biljke su mi narasle oko metar do metar i pol..od 5 biljki jedna se osusila i iscupo sam ju,sta se tice muskih i zenskih biljka prepoznao sam koja je koja i muske uklonio,tak da mi je ostalo samo 2 biljke i to zenske,sad mene zanima koja bi bila kolicina trave (mislim na vrhove) od te dvije biljke koje sam gnojio,zaljevao sa vodom ph 6.5-7,na suncu su non stop..i nemam sa njima nikakvih problema..pa oni koji su iskusniji i sade duze vrijeme neka se jave...pozzz

400-500grama više manje,
ali teško je to reći, može biti i puno manje!

ja sam prošle godine od 3 biljke dobio nekih 950-1000 grama! - vidjet ćeš najbolje sam, kako se razvijaju hedovi, kako si ih pazio itd....
teško će ti neko točno reć koliko ćeš dobit...

uglavnom od 2 biljke si miran za duže vrijeme, ako je to samo za tebe...!
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Kao prvo, TO koliko ćeš dobiti na kraju od te dvije billjke, NIKO TI TO NE MOŽE REĆI
1. Nisi stavio sliku, još ni blizu nije vrijeme za skidanje biljke (jedino ako si uzgojio unutra nešto pa presadio vani...) ali opet kako okreneš još ćeš morati čekati, a za to vrijeme one će rasti još više, tj. cvjetovi (hedovi)...

2. Čak i da si stavio trenutnu sliku, kao što rekoh, do vremena kad bude "gotovo", za koji mjesec (od oka..) tad bi trebao je uslikati sa svih uglova moguće i tek tad bi ti neko možda PRIBLIŽNO mogao reći, jer mnogo zavisi kako ćeš ih ti osušiti, (tu je do tebe, i to moraš sam odraditi!!!)

3. Sušenje: Imaš linkova nađi i pročitaj, jer moraš ih pravilno osušiti (ako to ne znaš, tu možeš izgubiti na količini, mnooog), takođe curing (tj. fino manikiranje cvjetova). Zavisi koliko ćeš ih sušiti tj. koliko će ti trebati da ih osušiš... sve to na kraju igra veliku ulogu o količini, i kvalitetu. Neko ide na količinu ali gubi na kvaliteti, opet neko više voli manje, ali bolje (ovo govorim, pošto vani sadiš a samo 2 biljke... ne razumijem što nisi ih posadio više, (ako treba na nekim razmacima ili u nekom okruženju gdje su ti te (ako ne možeš od nekoga... zato govorim) ali opet ako si te nekako skonto da posadiš, trebao si više s obzirom na outdoor...

Inače outdoor uzgajanje biljki daje nam 100% (duplo znači) više nego indoor uzgoj, ali zato treba nam čitava godina, jbg, da smo malo južnije, mogli bi i dva puta imati uspješan grow tokom 1 (jedne) godine...., ali mi ne - kod nas može samo jednom :(

P.S. Najbolje, na kraju kad budeš ih skidao, uslikaš i od prilike ti neko može reći, ali sa odstupanjem od 100-200gr +- (opet kažem, zavisi još tvoje kako ćeš na kraju ih osušiti (ne presušiti, ali ne i da se osjeti hlorofil u njima....) et' toliko od mene
 
14.04.2010
16
0
0
32
e decki hvala,prvi put sadim i to skroz bezveze,pusio sam travu (neka malo bolja) i uzeo 5 sjemenki i bacio u zemlju,kad su niknule poceo sam malo vise o tome razmisljat,jbg sljedece godine cu posadit bar 10 komada..heheh,biljke cu ostavit bas,bas do kraja da ocvatu,a isto tak cu i osusit, meni bi isto vise odgovaralo da ima manje vrhova ali da je vutra vrhunska ,sad stavio bi ja slike samo sto je problem neznam kak da ih stavim..:))
 
11.11.2009
4
4
0
34
bog narode e ovako vec dvije sezone sadim i sad imam 13 biljki dvije su pokazale spol i zenske su......a sad mene zanima one su visoke jedva metar a vec su pokazale spol na vrhu ima puno listova i onih dlacica pa me zanima dali nesto ne valja posto su takve male pokazale spol znaci visoke su jedva metar i zense su pa bi molio nei komentar...hvala
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
ma nema to nikakve veze, i moje su tolike, metar, mozda nijansa duze
ali primecujem da rastu 3-4cm dnevno. Od kad' pokazu pol, rast im jednostavno bukne
a ta visina zavisi i od sorte, tako da ne moras mnogo da se opterecujes oko toga, samo ih pusti i priroda odradjuje svoj posao, opusteno.
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
narast ce duplo u cvjetanju jos sigurno.. a i biljka moze procvjetat, ovisno od vrste naravno, sa minimalnih 30 cm....
 
11.11.2009
4
4
0
34
e hvala vam na odgovoru nadam se da ce narast sto veca heheh biljke izgledaju ljepo i nema nigdje listova samo na vrhu al citao sam ako lisce otpada da je to normalno pa tako da me to ne sikira bitno mi je da je zdrava i da raste ljepo ,,,,,,,,,,,,,,a sad neznam dali bi je bilo dobro gnojit i sa cim jer je u fazi cvjetanja pa mozda ima neko posebno gnjoivo inace je nisam ni jednom gnjojio ni jednu..........