Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Pa to govorim, mislim ne tacno je ono sto se tipka (postovi) gdje se spominje da cvjetanje pocinje kad i ljeto... mislim da pocinje pocetkom jeseni, odnosno oko 23.09 koliko se sjecam, mislim da tada pocinje cjevatnje, e tad i to ima smisla, tad se vraca i vrijeme a i dan je kraci nego noc, to ima logike, i treba izbrisati sve one postove gdje pise da cvjetanje pocinje pocetkom ljeta, ne znam gdje ali negdje sam procitao...
 
26.05.2010
38
1
8
43
....Born in BIH....moje su pocele cvitati tocno 21.06....sve vec imaju pistile i lipo se vidi koja je zenska...sto se tice vrimena i perida kada pocimlje cvitanje mislin da tu ima vise cimbenika kada ce...kao naprimjer..kolicina svitla...kada su ubodene u zemlju itd....tako da se ni jedno pravilo ne smi uzeti zdravo za gotovo.....
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Hehehhehe nisam ja "Born in BIH" :) LOL to je avatar, elem, ne bitno to...
Neki dan sam isao i obisao biljke, 27km (tacno) daleko... tako da ne obilazim cesto, vidio sam nekoliko zenki, al' nisam 100% siguran da su zenke, jos treba vremena da bih odvojio normala zenke od muzjaka. Sadim kao i svake godine, sredinom aprila, pocetkom maja, ono, vec uzgojenu u male one saksijice pod neonkama, (3 sprata i vani) ukoiko je vrijeme malo ruzno, i posadim ih, dole stavim malo zemlje (kupovne) i zalijem malo... sunce je od ujutro od 07:00 do kad ga ima... na blagoj padini su, i nista ne zaklanja sunce, i super su, ima im 1,5m sigurno
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa od 21.06 do 9 ili 10 mjeseca traje cvjetanje, i kraj je tamo negdje ok 9-tog i 10-tog (zavisi od nekoliko faktora...) tad ih skidamo :) a vrijeme od krajem 6-tog, ustvari juni ne računaj jer je kraj, znači juli, august, sept, to je od prilike vrijeme za cvjetanje, tj. da u 9 i 10 mjesecu vrhovi budu svježi
 
S

silikolor banda

Guest
ljudi imam jedno pitanje. moje biljke su krenule da cvetaju intezivno. muzjaci su se odavno pojavili i pokidani a zenke sada polako formiraju hedice. zanima me koliko bi moglo da traje cvetanje s obzirom da su ciste sative. da li se mogu okvirno drzati onih 70ak dana koliko treba sativama ili ce da se otegnu do zime. sad su visoke od 1,5m do 2 metra, ocekujem da budu bas velike i plodne
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.458
163
Ako bude dosta sunchanih dana stici ce pre ako ne onda racunaj kraj oktobra . Zavisi od godine do godine , a sad su bas burne vremenske promene zadnjih godina . I pozajmi negde digitalac ,dosadno vise ovako :)
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Ljudi evo imam pitanje i zanimanju me vaši odovori i mišljenja!

Znači pošto sam poprilično kasno počeo s growom,

zanima me nešto uvezi Cvijetanja.

Ne znam sad točno kad biljke počinju ulaziti u fazu cvata (7.,8.mj?)
Ali stvar je u tome pošto će moja Himalaya Gold biti manja nego ostale (jer je kasno započeta),

DA LI će one početi cvijetati Dok narastu do te neke normalne visine Himalaye gold (znači kao i sve ostale),

ili će početi s cvatom u isto godišnje doba, znači BEZ OBZIRA na starost ili veličinu?

E to mene sad zanima.

(jer ako recimo Npr. HG odprilike naraste 2,5m do cvijetanja, a što ako će moja biti 1,5-1,8m?
Da li ću morati čekati da naraste na onih 2,5 ili će početi cvijetati sa svojom trenutnom visinom, kakva god ona bila?)

Hvala unaprijed frendovi!
 

punoglavac

Aktivan Član
04.08.2009
51
0
0
41
mislim da cvjetaju u avgustu bez obzira na velicinu i vrijeme sadnje.a kad pocne cvjetati ona staje sa rastom i formira hedove.
 

desperados

Aktivan Član
03.06.2010
50
10
0
43
Meni je jedna biljka pocela cvijetati ima vec nekoliko(bila u indooru),neke se polako spremaju na cvjetanje a neke nisu jos ni blizu da pocmu cvjetati.Tako da se tu da zakljuciti da sve ovisi o vrsti biljke,uvjetima pod kojim se uzgaja i vremenskim prilikama(neprilikama) gdje rastu.
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
Da li moze neko od iskusnijih bashtovana da mi pojasni tzv PREFLOVERING "fazu" o kojoj pishe Jorge Cervantes u "Marijuana horticulture..."? koliko sam ja skapirao to mu dodje deo vegetativne faze tacnije 4ta nedelja veg faze pa nadalje tj 6-8 nedelja od germinacije i u tom periodu se moze provaliti kog je pola biljka?!?
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
greenthomb je napisao(la):
Da li moze neko od iskusnijih bashtovana da mi pojasni tzv PREFLOVERING "fazu" o kojoj pishe Jorge Cervantes u "Marijuana horticulture..."? koliko sam ja skapirao to mu dodje deo vegetativne faze tacnije 4ta nedelja veg faze pa nadalje tj 6-8 nedelja od germinacije i u tom periodu se moze provaliti kog je pola biljka?!?

Hmmm. zanimljivo,

i ja Potpisujem!
 
14.04.2010
16
0
0
32
Pozz ljudi,nisam sve citao zato sta fakat nemam volje,a imam pitanje koje i nije toliko komplicirano,pa ovak da odmah prijedjem na stvar..jako dobro znam da ljudi koji puse travu i uzimaju,vole vrhove BEZ SJEMENKI,sad tocnije me zanima kako da biljke izrastu a da nema sjemenki,cuo sam nest o obrezivanju a nezz.sta tocno treba odrezat..pa ako ko zna da mi rece,5 biljka sam posadio i imaju skoro metar visine,pa bi bilo steta da imaju sjemenki,btw ovo mi je prva sadnja i zadovoljan sam sa biljkama..:)))
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
666 travar je napisao(la):
Pozz ljudi,nisam sve citao zato sta fakat nemam volje,a imam pitanje koje i nije toliko komplicirano,pa ovak da odmah prijedjem na stvar..jako dobro znam da ljudi koji puse travu i uzimaju,vole vrhove BEZ SJEMENKI,sad tocnije me zanima kako da biljke izrastu a da nema sjemenki,cuo sam nest o obrezivanju a nezz.sta tocno treba odrezat..pa ako ko zna da mi rece,5 biljka sam posadio i imaju skoro metar visine,pa bi bilo steta da imaju sjemenki,btw ovo mi je prva sadnja i zadovoljan sam sa biljkama..:)))

odrezhesh dechake- cim se pojave ;)
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
666 travar je napisao(la):
Pozz ljudi,nisam sve citao zato sta fakat nemam volje,a imam pitanje koje i nije toliko komplicirano,pa ovak da odmah prijedjem na stvar..jako dobro znam da ljudi koji puse travu i uzimaju,vole vrhove BEZ SJEMENKI,sad tocnije me zanima kako da biljke izrastu a da nema sjemenki,cuo sam nest o obrezivanju a nezz.sta tocno treba odrezat..pa ako ko zna da mi rece,5 biljka sam posadio i imaju skoro metar visine,pa bi bilo steta da imaju sjemenki,btw ovo mi je prva sadnja i zadovoljan sam sa biljkama..:)))

Uhhh, ajmoreč da znam kako-kaj, ali sam dosta novi u ovom dijelu života da se ne želi brukati ak nešto krivo lupim.
Ubiti, poprilično se kasno javljaš (ali ne mora biti), baš trebaš malo pročitati, ajde naukuj se.

Dobit češ čudne odgovore na ovo!
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
666 travar je napisao(la):
Pozz ljudi,nisam sve citao zato sta fakat nemam volje,a imam pitanje koje i nije toliko komplicirano,pa ovak da odmah prijedjem na stvar..jako dobro znam da ljudi koji puse travu i uzimaju,vole vrhove BEZ SJEMENKI,sad tocnije me zanima kako da biljke izrastu a da nema sjemenki,cuo sam nest o obrezivanju a nezz.sta tocno treba odrezat..pa ako ko zna da mi rece,5 biljka sam posadio i imaju skoro metar visine,pa bi bilo steta da imaju sjemenki,btw ovo mi je prva sadnja i zadovoljan sam sa biljkama..:)))

Ako je tebi mrsko citati, tj. "fakat nemas volje"...zasto mislis da je drugima lakse tipkati tebi po xxxxxXXXXxxXXxXXX puta isto odgovor, (oni jel imaju volje???)

No Comment! - post za brisanje !!!
 
26.05.2010
38
1
8
43
....malo pitanje za znalce...moje su pocele cvitati 21.06....doduse bilo je ruzno vrime pa san to tome prepisa..cini mi se da su zadnjih dana usporile rast...tj.imaju od 60-80 cm a to mi i nije bija bas plan....ocekiva san bar 150 cm....Dakle zanima me oce li prestati cvitati sada kad se vrime popravilo -e i moran napomeniti da direktnoga sunca imaju oko 12-13 sati....Bila bi prava steta da sada prestanu rasti.....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Cvitati,rasti...znaš li šta pišeš?:rofl:
Ako misliš rasti ne brini se,lako če se ona do kraja uduplati,mislim da ima vremena,a sad ima li kržljavih iznimaka za outdor ne kužim se,ali mislim da vani sve raste ko ludo:)Samo se drž nekog reda.
ovo drugo ne kužim:)
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ma ljudi božji opustite se malo. Preflowering je to kad pokažu spol na nodovima, vegetirat če još koji tjedan sigurno, pravo cvijetanje nečete promašiti! Nije vrag da ste svi dobili autoflowering domaje hehe