Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Ako si ih posadio negde u prirodi onda ti gnojivo u principu i nije potrebno.
A ako ih drzis u saksijama nadji neko sa takvim NPK sastavom da ima sto manje azota/dusnika (N), a sto vise fosfora i kalijuma (P, K).
Ili jednostavno odi u biljnu apoteku i trazi gnojivo za cvetanje.
Prelistaj forum, ta tema je aktuelna sada.
 
14.04.2010
16
0
0
32
ej.ekipo,evo opet mene sa jednim pitanjem..ovak-ja kolko sam skuzio za vrijeme cvetanja bi trebalo prestat zaljevat biljke,tak da se one potrude da procvjetaj a ne i da rastu..sad kod mene je vrijeme u ***** odnosno (tmurno je i kisovito) a tak najavljuju jos bar pet dana..pa me zanima jel ce biljkama to smetat posto one vec cvijetaju bar tjedan-dva,i imaju jako ljepe vrhice..??
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
to ne zaljevanje se ne odnosi za vrijeme cvjetanja od početka do kraja, samo pred harvest par dana ju ne zaljevaš, a ne gnojiš bar 2 tjedna.
 

punoglavac

Aktivan Član
04.08.2009
51
0
0
41
nema to veze.jedini je rizik od budji,na to pazi pred kraj cvjetanja ako bude kisovito.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
To znači da nemaš sreče:)Priroda je to,šta god se desi dobro je,provjeravaj ima li plijesni (nesmije je biti!!!) i za ostalo nemaš velike brige.Imaš ti do toga,mogao bi i snijeg sklanjati s njih:icon_lol:
 
14.04.2010
16
0
0
32
ok..hvala decki,nadam se da ce sve bit u redu,sutra cu do njih da vidim jel sve ok,pa ako cu imat kakvih problema javit cu se...pozz :)))
 
11.11.2009
4
4
0
34
pozzdrav ljudovi imam jedno pitanje biljka mi ima ljubicast list dali je to neka posebna vrasta ili je to mozda od sunce il tak nest slicno hvala unaprijed :)))
 
18.10.2010
13
0
0
31
e ljudi malo kasnije sam zasadio biljcice,pa ono posto je ovde vreme uz *****(oblacno i kisovito)jel primaju suncevu energiju na ovakvom vremenu...?
 
14.04.2010
16
0
0
32
Pozz..PITANJE GLASI : imao sam biljke i sad naravno kad su one bile gotove,ja sam ih odjesko,osušio,popušio i jako bio zadovoljan njima,jest da je bilo jako malo hedova ali nisam pozalio..a sad konkretno me zanima sta sa korjenom koji je ostao u zemlji,jel ima za njega spasa ako ga išcupam i stavim u vodu par dana pa u zemlju,trazim po netu i ništa nema vezano uz korjenje marihuane a šteta bi bilo da se korjen smrzne preko zime,(naravno ako me kužite) Ako neko ima prakse sa tim ili je cuo nešt u vezi tog nek se javi..hvala i uživajte :)
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Koliko kontam, pitanje je da li mozes da spasis biljku tako sto ces sacuvati koren za ponovni rast? Naravno da ne. Kanabis je jedogodisnja biljka. Za sledecu sezonu nabavices ponovo seme i sve iz pocetka. Taj koren slobodno baci ( ili ga sacuvaj za uspomenu :) )
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
zna li neko to jest jel neko probao da drzi biljke u martu do pokazivanja pola na 12 12 i posle toga presadi van recimo u aprilu maju ponovo na vegetaciju,pitam jer zelim izbeci muske biljke pre presdjivanja u prirodu i koliki je rizik od pojave hermica prilikom vracanja u fazu vegetacije
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Da ne "quote"-iram dosta postova, gore... zato ću sve "zgovnati" u ovaj :) heheh :icon_lol:

što se tiče korjena, tu nemaš šta više, njega zaboravi (mada sam čuo da su neki pravili čaj, iii navodno dobar bio, u što teoretski ne vjerujem!!!) Za biljke koje su pri kraju, a kiša padne-...
- tad bi bilo najbolje kad prestane padati kiša da samo dobro protresete svaku granu, samim tim sa nje pada 90% tečnosti... opet kažem najbolje bi bilo, eh sad ako neko nije u mogućnosti svaki put otići, onda je poželjno češće (ako baš toliko dugo pada kiša...) obilaziti "site" i svaki put pri odlasku/dolasku, dobro protresti biljku, da sve padne sa nje...

@neo - Haveru, ne znam koliko ti se to isplati...? Ako staviš biljku odmah na 12/12, ona će narasti nekih 10-15 cm (od prilike), vraćajući je u vege stanje, velika vjerovatnoća je da će biti hermić, ukoliko je domaćica - 100% hermić će biti...
drugo, duže ćeš im trebati da završe, s tim što neće se dobro razviti (kao one koje su isto vrijeme vani bile - primjer) jer dok se oporavi, već je to prošlo i više od pola veg...-onda ide prirodno cvjetanje...
Sve u svemu, mnooogo manji prinos po biljci, - nije ne izvodljivo, ali svakako nije praktično... jer samim obilaskom sajta mnooogo ranije možeš "mudonje" odstraniti prije nego što se ženke "pojave"... tako da bukvalno nije praktično

Pozz
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
hvala brezze,i ja sam mislio tako nego moram kod vas iskusnih da proverim
 
14.08.2007
1
0
0
39
ljudi imam jedno pitanje..imam lepe biljcice ali jedna me zbunjuje///ona ima i dlacice a ima i nesto poput muskih cvetova, ti cvetici se otvaraju polako ali kao da ce odatle neko lisce da izlazi..dali muska ima i dlacice i te kao semenke????.jednu musku sam na vreme odlkonila,ali ova sad je pocela da pusta dlacice kad i sve ostale ali pusta nesto kao semenke muske,,a ima i dlacice..nista ne razumem...da nije to biljcica fenimizirana ili kako se vec zove/i musko i zensko???sta da radim sa njom
 
12.06.2011
9
0
0
32
Imam problem sa fotoaparatom neradi USB ali cu ukratko opisati- jednu biljku(imam ih 3) jos nisam presadio jer mi nesto sporo raste, lisce je postalo malo svetlije boje nego sto ja mislim da treba biti, a ona prva dva lista koja jos na klijanju izlaze, postala su zute boje. Biljka je mozda jedva 10 cm a treci par listova mi nesto sporo raste....ima sunca non stop i zalivanja. Da joj nije postala mala saksija(0,5 dl)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
0,5 dl??? To je 3cm siroka casa visoka 2cm... :S

Pretpostavljam da si mislio pola litre...u svakom slucaju je posuda premala...u prvom to se ne moze nazvati posudom, u drugom slucaju je premalo nakon prvog tjedna...

Presadi u minimum 10lit posudu kvalitetne zemlje i nemoj pretjerivati sa zalijevanjem...gnojiti ne moras prvih mjesec dana nakon presadivanja...

A oni najmanji listici ti trebaju pozutiti i otpasti...sasvim normalno... =)
 
12.06.2011
9
0
0
32
Sekach je napisao(la):
0,5 dl??? To je 3cm siroka casa visoka 2cm... :S

Pretpostavljam da si mislio pola litre...u svakom slucaju je posuda premala...u prvom to se ne moze nazvati posudom, u drugom slucaju je premalo nakon prvog tjedna...

Presadi u minimum 10lit posudu kvalitetne zemlje i nemoj pretjerivati sa zalijevanjem...gnojiti ne moras prvih mjesec dana nakon presadivanja...

A oni najmanji listici ti trebaju pozutiti i otpasti...sasvim normalno... =)

U jebt, pa ona mi stoji u 0,5 l saksiji vec 2 nedelje... ja vidim nije u redu nesto...a jer mora bas 10 lit...ja sam kupio sada neku 20cm sirine i 18 dubine,mislim da je 5 l zapremine.
Prvo sam hteo u neku veliku ko kanta za djubre, tri puta vecu ali ortak koji je sadio kaze da je to mnogo veliko i nema potrebe za tim. Sta sad da radim svi kazu razlicito, a meni je cimanje da stalno idem u cvecaru i kupujem nesto drugo.