veliki problem ili ne,prvi grow auto skunk

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.12.2012
13
2
0
37
pozz svim ljubiteljima vutre :)

Evo ovako. Uzeo sam si sjemenke skunk #1 automatic (ako ga je itko probao neka kaze misljenje o njemu). Uzeo sam automatike jer su brzi i manji. Način uzgoja je na prozoru, (ima puno svijetlosti tokom cijelog dana).
Čitao sam da za klijanje treba otprilike 4-5 dana, kod mene je trebalo 7. Stavio sam u zemlju (saksija 3 l,tera magma zemlja).
klica je u zemlji 3 dana i jos nema nikakvih naznaka, malo me muči niska temperatura. Neznam da li ce to spriječiti uopce razvoj te klice??? jer kraj prozora je a vani hladno paa nznm sta da radim, ok i ako propadne prije početka ali to je moj first grow i trudit cu se da uspije, moze li koji savjet.
 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
1. Čitaj forum
2. temp. će usporit klijanje i naravno rast
3. automatic i to još na prozoru u ovo doba godine no no...
 
06.12.2012
13
2
0
37
kuzis znam da je no no,al bolje sad pogrijesiti nego poslje kad tad moram nauciti, a u ostalom biljka je a ne sveto pismo, znaci da uz neke savjete koje neznam mogu izvuci do kraja (valjda).
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Mislim da na prozoru nema sanse da i priblizno odradis taj grow,,,ako si zadovoljan sa minimumom,,,onda je sve ok,,,prozoruse po svakoj logici nemaju dovoljno svijetla,nemaju dovoljno topline(u ovo doba god.)vlaga?,je isto problem,,savjet-drzi to kolko ide,,pa kad zatopli ,,,Van s njom,,,bice ti zahvalna,,
edit- o sad tek vidim ,,,Automatic,,,hm,,,a sta da ti covjek savjetuje pametno ,,,,pricekaj malo dok Mesteri procitaju tvoj post,,,bice sigurno savjeta,,sta i kako da to odradis..pozz
 
06.12.2012
13
2
0
37
i mislio sam ju u pocetku na terasu staviti ali me zadnji snijeg sjebo, tj sam sebe sam jer nisam gledao vremensku prognozu, a kuzis minim ce biti, nisam si postavio visoko letvicu racuno sam u najboljem slucaju 10-15 gr. ali bih zato dosta naucio iz tog grow, to i je jedan od ciljeva posto se ljeto blizi
 
06.12.2012
13
2
0
37
thx



de mi reci koliko bi mi trebalo zarulja jer mi je i to padalo napamet, ali se nekuzim u te zarulje koliko lumena,kakva ventilacija..?
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
a da neki jednostavni Box sa nekim stednim lampama sklepas ,,,bila bi moja preporuka,,,bez velike investicije,,,,i bilo bi bolje nego na prozoru,,,prosvrljaj po forumu ,,ima puno dobrih ideja,,,bez ikakvog ulaganja,,,mislim da sam i ja postiro BOX OD KARTONA,, funkcionira garant bolje od prozora,,,
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ja bih rekao da si ubo to sjeme preduboko.....i zato ga nema.... ;)

što se tiče svijetla možda izvućeš nešto pošto dolaze duži i topliji dani ali,ali....
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ne znam koliko mora biti iskusan grower koji bi ti mogao dati savjet pomochu kojeg chesh uspjeshno uzgojiti tu biljku u uvjetima kakve si joj pruzhio..

prvo bi ju trebao prebaciti ipak u malo vechu ( bar duplo vechu ) posudu..jer..vecha kolichina zemlje se sporije hladi-a tebi su vechi problem niske nochne temperature. mogao bi posudu u kojoj je biljka staviti ( kompletno chitavu posudu ) u josh vechu posudu i prostor izmedju dvije posude ispuniti nkim dobrim izolatorom.a sve kako bi zadrzhao koliko toliko pristojnu temperaturu tla-zemlje.
na ostatak uvjeta ne mozhesh utjecati jer biljku drzhish na prozoru.
ali..mozhda bi mogao razmisliti o maloj investiciji tj kupovini dvije stedne sijalice ( svaka da ima najmanje 23/27w tj. bar 100tinjak W )..i jedan pc vent-to ces siguno nachi i djabe..vjerojatno imash , ili neko od tvojih blizhih nekakav stari komp iz kojeg se mozhe ischupati bar jedan vent..a sve ostalo mozhesh nachi u kuchi..i eto..tako bi mogao rachnati na neshto...
a ovako-na prozoru - samo chesh muchiti i biljku i sebe...

btw. ima nekih auto sorata ( neshto novijih ) za koje kazhu da uspjevaju doslovno na prozoru..ali i za njih kazhu da su urodi minimalni...kako god..skunk#1 nije jedna od tih "pendjermatika"..

sretno-shto god odluchio..
 

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
nemoj niti pokusavati na prozoru pre hladno je uzmi kutiju i 2 cfl lanpe 23w philips 1500 lm x2 50 kuna i bit ce puuuuno bolje..inače čes čekati do jeseni...... :eek:
.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ali šteta je sjemenki, zašto se baš mora učiti na greškama a teksta tu ima da se greške ne rade. Šteta je usporediti i prirodnu biljku sa svetim pismom koje je pisao čovjek upitnog morala i namjera.
 
06.12.2012
13
2
0
37
kuzis, steta sjemenki ok, razumijem, a zasto uciti na greskama, pa sugavo je to kad kad moras to od svih sakriti , nemas posao, i da ne nabrajam dalje, da ok je citati i citao sam stvarno svasta, ali jednostavno neke stvari nisu u mogucnosti, nepatim ja za 100 200 gr ja da dobijem 10- 15 zadovoljan sam prvi puta...morate razumjeti da nije bas lako u ovoj situaciji i da i ja toj biljci zelim samo najbolje....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Istina, ali ako ne mozes izdvojiti 100kn za rasvjetu onda radije nemoj, pogotovo na prozoru gdje riskiras bezveze za saku rize.


Dobro su ti rekli, par cfl-ki (mozes odmah 2700k) i piciti 12/12 od starta... makar u kartonu/kutiji i ispast ce bolje nego ovako. A mozes i fino sakriti da bude potpuno stealth za razliku od prozor - varijante
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname