Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Za šverc 50 kg marihuane Žarić osuđen na četiri godine zatvora
Riječki policajci na Pasjaku zaplijenili više od 10 kilograma 'trave' vrijedne 100 tisuća eura
Kod dvojice pronađeno 850 grama marihuane
Jedan "pao" s hašišem, drugi s marihuanom


I evo jedan članak nama posebno interesantan :icon_arrow:
Uhićeni: Marihuanom i maslinovim uljem liječio hemeroide?!
U prilog njegovoj obrani da je marihuanu koristio isključivo zbog zdravstvenih problema, odnosno za liječenje, njegov je odvjetnik Gordan Nižić Sudskom vijeću predao časopis "Svjetlost" iz travnja ove godine u kojem je objavljen razgovor s Rickom Simpsonom, autorom filma "Bijeg od lijeka" naslova "Konoplja, od lijeka protiv raka do održive ekonomije, te još dva članka - "Konoplja-nizozemska priča: Cannabis-legalni lijek" i "Istraživanja i iskustva s konopljom u Hrvatskoj".
Nakon kratkog vijećanja raspravni sudac je potom odgodio glavnu raspravu te je za sljedeće ročište naložio optuženom da pribavi svu liječničku dokumentaciju vezanu uz povijest bolesti, probleme i terapije koje je koristio.
Suđenje se nastavlja krajem svibnja.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Možemo tako slobodno onda usmjeriti ljude i na google,
Google.com+Marihuana+stranice na hrvatskom+protekli tjedan
Ali mislim da to baš i nije poanta ove teme ;)

I evo c/p, da ne ostane na prošloj strani.

He-Man je napisao(la):
Uhićeni: Marihuanom i maslinovim uljem liječio hemeroide?!
U prilog njegovoj obrani da je marihuanu koristio isključivo zbog zdravstvenih problema, odnosno za liječenje, njegov je odvjetnik Gordan Nižić Sudskom vijeću predao časopis "Svjetlost" iz travnja ove godine u kojem je objavljen razgovor s Rickom Simpsonom, autorom filma "Bijeg od lijeka" naslova "Konoplja, od lijeka protiv raka do održive ekonomije, te još dva članka - "Konoplja-nizozemska priča: Cannabis-legalni lijek" i "Istraživanja i iskustva s konopljom u Hrvatskoj".
Nakon kratkog vijećanja raspravni sudac je potom odgodio glavnu raspravu te je za sljedeće ročište naložio optuženom da pribavi svu liječničku dokumentaciju vezanu uz povijest bolesti, probleme i terapije koje je koristio.
Suđenje se nastavlja krajem svibnja.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
  • Sviđa mi se
Reactions: Chehehe

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
43
odavna su pipsi pjevali kako je dobro kad si na vlasti.... blago njemu a i onaj svecenik pedofil je jos u mantiji a nas zahebavaju.
 
18.02.2008
29
0
0
36
Nisu novine, ali navodno ce sutra na Dobro jutro Hrvatska tema biti "Konoplja kao hrana, lijek, gorivo..."
Sto bi bio definitvno korak u pravom smjeru, da se o toj temi govori na nacionalnoj televiziji!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Voditeljica se potrudila, to je...ali gosca me poprilicno razocarala...trebala se bolje pripremiti, te se rijesiti treme ukoliko je to bio razlog njenom losijem prezentiranju...

Ali plus je sto se ipak o tome govori, pogotovo na nacionalnoj televiziji...mozda pruzi primjer i ostalima pa uskoro mozemo ocekivati mozda i prikazivanje nekih dokumentarnih filmova na tu temu...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ja sretan s ovim pomakom, da, voditeljica se potrudila, gošči isto svaka čast za hrabrost da gura taj projekt koji ima i da se pojavljuje na telki, naravno da bi bilo puno bolje da je bila neka profesionalnija osoba, ali kad se nitko ne usudi.

i posebno mi se sviđa ona izjava na 2:15 "Teško je i nabrojati za koje je sve bolesti djelotvorna, no kako europska unija pokušava zabraniti uporabu ljekovitog bilja, nije čudno što se biljku korisnu poput konoplje pokušava u cjelosti ignorirati, pa i stigmatizirati."
:sun2:
 
18.02.2008
29
0
0
36
Ja sam zadovoljan gošćom, mlada, obrazovana ženska, istina fali joj iskustva u medijskom nastupu, malo ju je trema copila, ali svaka joj cast.
Ugodno me iznenadila reportaza, mali pomak, ali hvale vrijedan!