Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Uzgoj marihuane postaje akademska disciplina - tportal.hr /vijesti/

Možda i naš admin pod krinkom "novog foruma" pokreće dopisni koledž:)
Nakon ispunjenja svih uvjeta i položenog ispita dobiješ diplomu, nešto tipa
diploma.png
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
dobra je bakica, al dobar i magistar Magistar nauka uzgajao marihuanu! jedino me zanima kolika je to bila lab. (u kućnoj laboratoriji) ako je raslo toliko biljaka, malo mi puno cak i da su manji klonovi u igri. Policija je zaplenila oko 850 biljaka kanabisa koji su rasli u jednoj od najbolje opremljenih laboratorija u Srbiji.
 

¤ tweety ¤

Aktivan Član
25.01.2013
98
114
0
34
PowerSeed je napisao(la):
dobra je bakica, al dobar i magistar Magistar nauka uzgajao marihuanu! jedino me zanima kolika je to bila lab. (u kućnoj laboratoriji) ako je raslo toliko biljaka, malo mi puno cak i da su manji klonovi u igri. Policija je zaplenila oko 850 biljaka kanabisa koji su rasli u jednoj od najbolje opremljenih laboratorija u Srbiji.

Zbog sumnje da su u stanu posedovali 825 grama marihuane u polusušenom stanju, 35 grama marihuane i 16 semenki marihuane, policija je privela Darka Đ. (30) i Miloša R. (36) iz Niša, dodaju iz policije
 
05.10.2012
5
1
0
34
Pablo Escobar je napisao(la):

ovo što piše po novinama je cista obmana javnosti.

neradi se o EU niti radi se o tome da su LOBIJI COCA COLA i 3-4 farmaceutska LOBIJA te MEGA LOBIJi proizvodnje šečera utjecali na neke čelne ljude s područja EU pa tako i cjelog zapadnog svjeta... posrjedi je INZULIN, coca cola lite (0 kalorija) i naravno saharoza (trska i šečernarepa)
STEVIJA 300-700 puta slađa od saharoze (glukoza+fruktoza)
Coca cola i farmaceutski lobiji potiću proizvodnju stevije diljem svjeta ali događa se to da oni ulaganjem kontroliraju njenu proizvodnju... (nema proizvodnje bez njihovog pristanka)... pouzdani izvori (proračun EU-a godišnji je 960 miljardi eura) coca cola u poljoprivrenu proizvodnju ulaže u prosjeku po godini 50ak milijardi eura
farmaceutska industrija je u zadnjih 10 g uložila 500 milijardi dolara u istraživanje novih ljekova, cjepiva, dodatak prehrani.
e sada vidi se iz priloženog kako su ova dva lobija jaka (oni su vrh svega materijaliziranoga na ovom svjetu)
ZANAci stevija se smije prodavati samo ako je procesom prerade izdvojen bjeli prah (više jednostavnih šečera pentoze, heksoze) koji sadrži 97,7% čiste tvari
tko to može napraviti? samo veliki igrači. nakraju će doci do toga da ce se dozvoliti uzgoj stevije koji ionako nije zabranjen coca cola & co. ce otkupljivati sirovinu, poticat proizvodnju (kao što vec i radi ) i prozvoditi 97,7% PRIRODNI ŠUGAR od stevije. !!! pre SMJEŠNO !!!
kod batata je malo drukcija prica nesmije se prerađivati. samo par rječi (odlične nutritivne karakteristike, sadrži dnevne doze vitamina + 2dl crnog vina+0,5 dl limun soka +6-8 grama masti, lake šečere itd) farmaceutski lobi je zabranio preradu jer neki njihovi ljekovi "nadomjestci prehrani" sadrže 70-90% toga što ima u batatu tako da blabla...

JA ću i dalje jest listove stevije koje ću si sama proizvest (nabijem ih)
JA ću i dalje jest batat i saditi ga (nabijem ih)
JA ću i dalje šitpu ditsa jitga štisu latro... (vec sam ih nabila)

vrlo slična priča kao i konoplja (marihuana) samo što naša biljka je jedna od rjetkih koja ima tendenciju sintetiziranja kanabinolnih skupina. a ove dvje imaju sastav koji se nalazi u puno drugih biljaka pa ih nemogu zabraniti kao THC nego ih "BANAJU" jer ugrožava njihov dio kolača, a kad dođe vrijeme one če biti glavni protagonisti njihove uporabe i to sve skupa masno napalatiti.

98,4 % interneta su dezinformacije, a samo ga je 4% vidljivo na našim monitorima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
TEODORA1 je napisao(la):

ovo što piše po novinama je cista obmana javnosti.
da, i ti si pala na tu obmanu. *Dakle pala si na medijsko pretjerivanje i senzacionalizam, pogledaj postove #3610 i #3613 na prethodnoj stranici

TEODORA1 je napisao(la):
posrjedi je INZULIN
glupost *Kakav inzulin?? Nadam se da ne aludiraš na to da se ljudi šopaju šećerom da bi onda postali dijabetičari, pa da bi im se onda prodavao inzulin. Nesumnjam da je šećerni lobi jak, ali ovo je farfetched za moj ukus, nije ovo amerika.

TEODORA1 je napisao(la):
procesom prerade izdvojen bjeli prah (više jednostavnih šečera pentoze, heksoze) koji sadrži 97,7% čiste tvari
tko to može napraviti? samo veliki igrači.
glupost *bjeli prah (steviol glikozid) je ekstrakt stevije koji je po kemijskom sastavu spada u terpene, a ne šećere i nema veze s pentozama i heksozama koji jesu monosaharidi, tj. jednostavni šećeri. Cjela stvar oko stevije se vrti oko dobivanje slatkog okusa bez kalorija kojima šećeri obiluju. Nadalje ekstrakciju je vrlo lako provesti doma i radi se pomoću alkohola.


TEODORA1 je napisao(la):
prozvoditi 97,7% PRIRODNI ŠUGAR od stevije. !!! pre SMJEŠNO !!!
glupost *tamo iznad sam ti objasnio da stevia nema veze s šećerom.

TEODORA1 je napisao(la):
JA ću i dalje jest listove stevije koje ću si sam proizvest (nabijem ih)
JA ću i dalje jest batat i saditi ga (nabijem ih)
JA ću i dalje šitpu ditsa jitga štisu latro... (vec sam ih nabila)
Samo napred, to je pohvalno, a 2/3 tih stvari je LEGALNO... *da si se potrudila imalo vidjela bi da ti nitko nebrani da sadiš steviju ili batat, ali ne ti si pala na medijski senzacionalizam, tj obamnu koju spominješ na početku svog posta.

TEODORA1 je napisao(la):
98,4 % interneta su dezinformacije, a samo ga je 4% vidljivo na našim monitorima!

NHF, što se vidi iz priloženog...*da se nisi potrudila provjeriti istinitost tvrdnji, nego si samo dezinformacije proširila. (NHF - no hard feelings).

edit: A ti nepotpisani koji si mi dao rep- s komentarom: "fghsrthsfh" za ovo odi i provjeri u literaturi citirani info, ili ga barem izguglaj i provjeri je li točan, ili bi barem mogao pročitati na prijašnjoj stranici komentare na temu. Mozda jeste grubi odgovor, ali autorica se sama žali na dezinformacije i onda ih sama širi.

edit2: argumenti? evo sad cu ti ih napisati plavom, prije sam napisao crvenom kako doći do argumenata, Scherlock :google2:. I bajdvej nekužm kako piše ovaj tvoj post da je u 13:05 napisan kad se pojavio iza 16. Nadalje slažem se s tobom da ima jakih lobija i mutnih poslova u svemu tome. I da, ja radim za prirodu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
zakacio sam snimak na vestima,u prolazu..i nacuo sam da je imao tri prostorije za razlicite stadijume biljaka..uhvatio je dobar zalet,al tropa.

jedan je pao,njih hiljadu nastavlja..:)