Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.198
358
Konzumiranje kanabisa u terapeutske svrhe dopušteno je u Češkoj od ponedjeljka kada je stupio na snagu zakon donesen u prosincu koji dopušta pribavljanje te droge radi ublažavanja simptoma teških bolesti.
Kako bi se izbjegla zloporaba, kanabis će se moći nabaviti samo na liječnički elektronički recept radi ublažavanja simptoma bolesti kao što su rak, Parkinsonova bolest, psorijaza, multipla skleroza.
Češka će tijekom godinu dana uvoziti drogu sve dok Nacionalni institut za kontrolu lijekova ne počne izdavati licence na pet godina domaćim uzgajivačima.
Zemlja od 10,5 milijuna stanovnika, Češka je jedna od najliberalnijih europskih zemalja u pogledu kanabisa. Osobama koje se zateknu s do 15 grama marihuane ili uzgajaju u svome domu pet biljaka ne prijeti nikakva kazna.
Postotak uživatelja kanabisa u Češkoj je pao s 20,3 posto u 2010. na 16,1 posto 2011., navodi Nacionalna kontrola droga.
S 1. travnjem na snagu je stupio još jedan zakon s polja medicine koji dopušta presađivanje organa stranih donora koji su umrli u Republici Češkoj.
Autor: RTL / Hina
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer and Kefalo

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ajd nemojte molim vas stavljati takve gluposti i fejk "vijesti", to je sve zajebancija koja nema veze sa temom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
ako štedne štetno zrače za ljude..zanima me da li onda i štetno zrače za biljke...? :icon_idea: koristim štedne...ali preći ću na hps, jer im baš ne vjerujem...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Neka neka :) Samo nek oni popuštaju ;) Ne znam jel već uveden Sativex kao terapija u Hr, ali znam da je u planu. Sad kad su Britanci popustili, odma će i Hrvati, jer bože moj, kad Britanac kaže hop, Hrvat skoči :icon_lol: Me like it :eyebrows:

Edit:
I da, kužim da je to izuzetak samo za sativex, ali ko ih ebe. Odakle dobijaju sirovinu za to!? Nisu ljudi baš toliko glupi :)
 

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
samo ukratko ..nije reklama nemogu skinuti link naj te kaj zamerit...

na dnevnik.hr pogledajte
Palo preko 50 dilera u hrvatskoj u par gradova uskok i ekipa našli prek 350 kg skunka... i još 14 -15 u susjedne 3 države akcija video snimke itd....