Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.08.2013
25
33
13
Tržište marihuane će rasti brže nego tržište smart telefona

Legalna marihuana je jedno od najbrže rastućih tržišta u Sjedinjenim Američkim Državama, a raste po stopi koja će prestići globalni rast tržišta smart telefona, navodi se u novom izveštaju, u koji je ekskluzivno imao uvid Hafington Post.

Istraživači su tokom šest meseci ove godine anketirali na stotine prodavaca medicinskog kanabisa, prerađivača, vlasnika apoteka marihuane i lidera u industriji, i procenili da će u 2013. godini, u SAD, biti prodato legalne marihuane u vrednosti od više od 1.43 milijardi dolara. Izveštaj takođe predviđa da će ova cifra porasti za 64 odsto, na 2,34 milijardi dolara sledeće godine. Poređenja radi, skorašnji podaci pokazuju da je globalno tržište smart telefona poraslo za 46 odsto, od 2012. do 2013.

“Kanabis je jedna od najbrže rastućih industrija”, rekao je Stiv Berg (Steve Berg), bivši generalni direktor Vels Fargo banke i urednik izveštaja, drugog izdanja Stanja tržišta legalne marihuane. (State of Legal Marijuana Markets). “Na domaćem tržištu, nismo pronašli ni jednu industriju koja tako brzo raste.”

[Huffington Post]
 
20.08.2013
25
33
13
Kofi Anan : Okončajmo “rat protiv droge”

(CNN) – Svake godine, stotine hiljada ljudi širom sveta umire od drogom izazvanih bolesti i nasilja, koji bi mogli biti sprečeni. Milioni korisnika se hapse i bacaju u zatvor. Na globalnom nivou, zajednice su opustošene kriminalom povezanim sa drogom. Građani gledaju kako se ogromne svote od njihovih poreza troše na sprovođenje oštre politike koja ne daje rezultate.

Međutim, uprkos jasnim dokazima ovog neuspeha, širom sveta postoji štetno oklevanje da se razmotri novi pristup. Globalna komisija za politiku prema drogi (The Global Commission on Drug Policy) je odlučna da pomogne da se razbije ovaj vekovni tabu. Oslanjajući se na rad Latinoameričke komisije za droge i demokratiju (Latin American Commission on Drugs and Democracy), naš prvi izveštaj – Rat protiv droge (The War on Drugs) – pokazuje kako represivni pristupi da se droga ograniči nisu uspeli.

Pozivamo vlade da usvoje humanije i efikasnije načine kontrole i regulisanja droga. Preporučujemo da kriminalizacija upotrebe droga bude zamenjena pristupom zasnovanom na javnom zdravlju. Takođe apelujemo na države da pažljivo testiraju modele zakonske regulative kao sredstvo da se oslabi moć organizovanog kriminala, koji cveta na nelegalnoj trgovini drogom. [...]

Sve zemlje će za nekoliko godina imati priliku da kritički ocene međunarodi režim kontrole droge. Specijalno zasedanju Generalne skupštine Ujedinjenih nacija 2016. će biti velika prilika za poštenu i informisanu debatu o politici prema drogi. Nadamo se da će ova rasprava podstaći mere politike prema drogi koje će se zasnivati na onome što se stvarno funkcioniše u praksi, a ne na onome što diktira ideologija u teoriji.

Ova prilika ne sme biti izgubljena.

Kofi Anan (Kofi Annan), bivši generalni sekretar Ujedinjenih nacija i Fernando Enrike Kardozo (Fernando Henrique Cardoso), bivši predsednik Brazila, članovi Globalne komisije za politiku prema drogama

[CNN]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Poznati Svjetski Aktivist za Legalizaciju Kanabisa u Hrvatskoj: 'Dosad sam svojim uljem marihuane spasio 5000 ljudi' - Rick Simpson

... uvjeren je Simpson te dodaje da je bio na razgovoru i u našem Ministarstvu zdravlja gdje ga je primila savjetnica koja ga se riješila po kratkom postupku.
- Rekla mi je da marihuana ubija ljude, iako to nije mogla dokazati, te da izaziva ovisnost.
Kao da lijekovi ne izazivaju ovisnost. Kao da kemoterapija nije otrov. Ostavio sam joj svoj e-mail i rekao: Nazovite me kad odrastete!
:knockknock:



http://www.nezavisni.hr/index.php/zdravlje/istrazivanja/item/648-zacudujuci-ucinci-marihuane-pet-novih-uzbudljivih-otkrica-o-travi
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Mislim da ga ta tajnica nije ni shvatila, on joj je naime pričao na engleskom, i kad je čula izraz marijuana odmah je rekla na svojem postojanom engleskom Marijuana kills people - jedna od rijetkih fraza koje je naučila na engleskom.
Te naputke je dobila od rođaka koji ju je zaposlio u Ministarstvu.....
 

Purger

Aktivan Član
08.08.2013
74
285
53
Svugdje po malo
referendumomarihuani-facebook.jpg

Foto: Facebook
DOK SE s jedne strane odbrojavaju dani do provođenja besmislenog referenduma o braku, koji će građane Hrvatske stajati oko 47 milijuna kuna, a s druge se skupljaju potpisi za referendum protiv ćirilice, javila se i inicijativa za referendum koji bi naciji, ako ništa drugo, donio barem nešto veselja - referendum za legalizaciju marihuane u Hrvatskoj!

Na Facebook stranici "Želimo referendum za legalizaciju marihuane u Hrvatskoj", koja je u dva dana skupila nešto više od 2.000 pristaša ove inicijative, ističu kako je kanabis ljekovita biljka i kako je poznata njena primjena u medicinske svrhe. Navode i kako za razliku od duhana, koji godišnje odnosi pet milijuna života, marihuana ne ubija nego - liječi. Kanabis se tako pokazao učinkovitim čak i u liječenju raka.

Nedavno je Urugvaj kao prva država u svijetu napravio korak prema potpunoj legalizaciji marihuane.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ma da hoce drzava to iskorijenit...... ne mora nasilno dijelovat. samo posadi 3 do 5 tisuca stabljiki industrijalke na strateskim mjestima na 200 metara oko sela i gotovo. samo da ih cuva da ih neko ne bi pocupao, vjetar obavi ostatak.
ali netko od politicara i iz vrha policije ima ruke duboko uronjene u med pa.....
 
30.10.2013
60
51
18
Ma jebo tu direktnu politiku.6000 ljudi ima posao a inace bi gladovali.

Kad skuze ovi defekti u politici da previse ljudi sadi,samo ce legalizirat i uzet te za koje do sad nisu znali da sade pod svoju kontrolu i opet njima dobro,samo onda i nama malo bolje.
 

stara baba

Aktivan Član
18.11.2013
183
197
43
47
Sagittarius A
Cricket je napisao(la):
Ma jebo tu direktnu politiku.6000 ljudi ima posao a inace bi gladovali.

Kad skuze ovi defekti u politici da previse ljudi sadi,samo ce legalizirat i uzet te za koje do sad nisu znali da sade pod svoju kontrolu i opet njima dobro,samo onda i nama malo bolje.

sumnjam,nije isto lova iz proračuna i lova ispod stola.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cricket
30.10.2013
60
51
18
Da ali ovo vise nemogu iskontrolirat,kotroliraju to selo i ubiru tamo keš,al ima jos gladnih koji ce to ic radit(ne mislim samo na balkanu)i kad skuze da nejde SVA lova vise preko određenih onda ce se javit glad za svim tim i evo nam kontolirane legalizacije...
 

stara baba

Aktivan Član
18.11.2013
183
197
43
47
Sagittarius A
ma ne kontroliraju oni ništa,samo dobiju lovu od kartela da žažmire.
ako bi legalizirali to bi im bilo ko da su si noge odsjekli.
nemoš samo tako munit lovu iz državne blagajne(osim kod nas),a njima pun proračun neznači ništa.
nisu oni na vlasti zbog naroda nego zbog osobne koristi.
jedini način je sadit sam i učiniti da nema potražnje pa nek im propadne poso.
nek vrate ljudima božije,a sebi nek zadrže trgovinu kemijom :shit2:

ak si mislio isto onda ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa