Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Iskreno se ti izvinjavam na mom off topicu, strasno me povuklo pa sam morao izbaciti iz sebe, mada sam htjeo
100 puta vise napisati pa sam skočio na kočnicu. Sala mala, pozdrav prijatelju!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and d@ni

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
Cill shto im ovo znachi...:

Akutni zapleti so odvisni od odmerka in izzvenijo v 1-3 dneh:
  • sedacija, evforija, strah, izguba kontrole, izguba spomina, spremenjene zaznave, depresija, halucinacije
  • suha usta, neželeni gibi, šibkost, nejasen govor, povišan pulz, znižan krvni tlak, slabost, glavobol
da postoji akutni apstinencijski sindrom ( kriza ) koji prestaje za 1 do 3 dana a simptomi su sve ovo dolje navedeno?
i sve to od sativexa,marinola i cesmeta - koji imaju kudikamo manju koncentraciju-kolichinu kanabinoida od biljke i ulja ??

malo mi je nejasno to ( + nisam sigurna u moje razumjevanje slovenskog )...jer..tako gledano..mi koji smo uzimali ulje neki duzhi period..pa mi bi trebali imati teeeeshke krize..


a ovo je ono shto mene plashi..jer..identichne stvari-teze..mozhemo chuti sve cheshche iz usta nashih struchnjaka" koji javno istupaju na temu legalizacije u med.svrhe
"
Z registracijo kanabinoidov v Sloveniji bi najverjetneje zmanjšali zlorabe na črnem trgu (trenutna prodaja hašiševega (konopljinega) olja), kjer bolnike in svojce zavajajo z lažnimi obljubami o zdravilnih učinkih na bolezni kot so neozdravljive oblike raka. Uporaba kanabinoidov v medicini bi najverjetneje vodila tudi k boljšemu poznavanju njenih lastnosti tako med laično kot tudi strokovno javnostjo, kar bi vodilo k večjim izkušnjam, njeni pravilnejši in smiselnejši uporabi. Morajo pa biti postavljene jasne in strokovno podprte indikacije s katerimi morajo biti jasno seznanjeni v prvi vrsti medicinski krogi."

izgleda da su i nashi prepisali "domachu zadachu" sa cannabis-med.org
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Akutni zapleti, to ti je floskula. Znaci kada počneš uzimati lijek so na početku moguće
neuspojave / sporedni učinci / koji polagano prestaju nakon 1-3 dana.

Ono drugo što si citirala ja smatram u smislu da je njih strah da ce izgubiti posao i svoju
na namišljenu više vrijednost kod ljecenja. Iz toga vidiš koliko je njima do bolesnika.
Nisu svi isti jedino puse svi u istu rupu i potom toga podupiru sami sebe.

Lose je to i sama si to zaključila.

Ako bi bili i malo ljudi, dozvolili bi bolesnicima uzgoj do 5 biljaka i stvar bi bila jednostavno
rijesena. Ovako vidiš da brane samo svoje interese / zaradu para, korupciju, bezplatne seminare,
darove itd. /

Ja cu uvijek misliti " politika ima puno para i ako se neko od njih razboli idu u Amsterdam i tamo nabave
sve sto trebaju / a obični ljudi, siromasi ko Hebe njih.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
hvala na objashnjenju..

5 biljaka je mozhda malo. mislim da sve manje od 10 je premalo-ako bi to bilo za citavu godinu.
ili..ako bi odredili broj biljaka po uzgojnom ciklusu..e onda bi vech nekih 5-6biljaka moglo biti dovoljno..

tesko je odrediti broj biljaka.jer..u indooru su manji prinosi..a u outdooru postoje rizici da biljke nastradaju-shtetnici,vremenske prilike itd..
( uostalom.vidimo i kako je nama ovdje teshko donjeti nekakvu odluku shto bi se trebalo smatrati komercijalnim uzgojem.. )
a kako su nashi politichati lijeni.mozhda bi bilo najbolje da prepishu zakone i pravilnike iz neke od americhkih drzhava u kojima je dozvoljen uzgoj pacijentima..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cons and CilI

cons

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
09.07.2012
635
1.228
163
Kako je upravo sad završena ta studija kad im je već pola zemalja legaliziralo kanabis, slučajnost?
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Manipulacija ili slučajnost, nebitno.....svakim danom sve sve bliže i bliže ne samo legalizaciji, nego i Zakonu da svaka punoljetna osoba mora usadititi najmanje jednu biljku, kao što je nekad bilo u Dalmaciji, kada je to važilo za masline. A tek ta kombinacija.....maslinovo i ulje od cannabisa u jednoj boci....tekući lijek i začin....a imamo sve preduvjete......do jednog dana,........ u to sam siguran, a vrlo vjerojatno ću to i doživjeti.
Penso positivo.:)
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Bojim se da ce nam u Hr. Slovenija bit *presedan*pa ostajemo u ilegali dok Holy ne sjedne na glavnu fotelju :)
'Ja smatram da je to strašno, da to nije apsurdno, to je strašno i tužno da država ne pomaže ljudima kojima je pomoć potrebna, već da ih tretira kao kriminalce', smatra Mirela Holy.
Ja pak vjerujem da će vladajući "izbiti" asa iz rukava Mireli, pa će donijeti Zakon naposredno prije izbora, i time kupiti dio Mirelinih glasača.
 
23.08.2007
30
12
8
33
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=54354

http://www.sib.hr/vijesti/donji-miholjac/14831-velika-zapljena-marihuane-u-donjem-miholjcu.html

droga_dm_1.jpg


donji miholjac mjesto gdje se okreće novac
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
pet kg. u ovom satoru za godinu dana :)))) kako? kako?sator je samo izgovor ako ga uhvate, frajer je dilal i ja ga ne zalim,,,jbg ,,shit happens