Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ovo je dobro barem se nešto kreće ali ćemo vidjeti koliko će od toga imati koristi stvarni korisnici(oboljeli) jer ako budemo morali masno plačati da bi se mogli liječiti(dobiti tablete ili neki oblik lijeka) to će opet mnogima biti nedostupno nažalost, naravno sve opet zavisi od donesenih zakonskih regulativa.
Ali dozvoljeno sađenje par biljaka bi bilo OK i više nego dostatno glede potreba za liječenje naravno opet uz kontrolu na neki način.
Ali vidjet čemo što će biti od toga tek smo na početku.......
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Da,ovo se slazem. Sta bolesni imaju od legalizacije ako ne mogu sami sebi uzgojiti ili kupiti po prihvatljivoj cijeni. Znaci,morace opet kod dilera ako bude preskupo to sve.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.204
358
recimo da se zaista legalizira uzgoj za medicinske potrebe, pa makar i pod monopolom drržave ili koga li već, dobilo bi se ustvari jako puno
naprosto bi se skinula jedna velika stigma sa biljke jer bi postala i službeno lijek, tj. pripravak, pomagalo :) ili tako nešto, a ne samo droga i ne bi više bilo moralne osude...puno više ljudi bi sigurno sadilo za vlastite potrebe...a ko bi tek bolesne spriječio da sade... i situacija bi bila puno bolja nego sada
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
recimo da se zaista legalizira uzgoj za medicinske potrebe, pa makar i pod monopolom drržave ili koga li već, dobilo bi se ustvari jako puno
naprosto bi se skinula jedna velika stigma sa biljke jer bi postala i službeno lijek, tj. pripravak, pomagalo :) ili tako nešto, a ne samo droga i ne bi više bilo moralne osude...puno više ljudi bi sigurno sadilo za vlastite potrebe...a ko bi tek bolesne spriječio da sade... i situacija bi bila puno bolja nego sada
Mislim ipak da ne bi svako mogao da sadi za svoje potrebe ako bi se dozvolila upotreba u MEDICINSKE SVRHE. Ipak to nije potpuna legalizacija.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
I slazem se sa ovim sto si napisala da bi se skinula jedna velika stigma sa biljke. Ljudi bi na sve to drugacije gledali. No,vidjecemo sta ce vrijeme pokazati povodom svega ovoga. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
sativex je govno od lijeka. neće ni nama biti ništ bolje nego vama u sloveniji. kažu da će biti dozvoljen uzgoj u medicinske svrhe ali (normalno da postoji taj ali) samo za najteže oblike bolesti a takvi pacijenti će morati dobiti dozvolu za uzgoj od lječničke komisije koja će biti oformljena iz tih razloga. uz to napominju da će se dozvola jako teško dobivati, tako da će bez dozvole za uzgoj ostati oni koji pate od nesanice, glaukoma, mucanja, bolova u leđima i sličnih kako oni kažu "blažih" oblika bolesti.
Prvim vjestima sam se poradovao ali onda kad se pogleda malo detaljnije nema tu ništa što će biti od koristi za mene. A šta god da bude ja ću po starom receptu pa dokle god ide.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful and CilI

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
bitno da one najbolesnije ne hapse ko zadnje kriminalce, mi ćemo i dalje uzgajati na vlastiti recept, kao i do sada...

uostalom, ništa tu još nije do kraja rečeno. na kraju svega, uvijek možemo zahtijevati referendum za legalizaciju... :p
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
i onda nekomu nije jasno zasto je trava ilegalna a alkohol legalan,zar se ortov nije uvijek tiskao prije lijeka...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
"– Poznajem tu gospođu odmalena, još dok je na Voltinu uzgajala bukovače. Uvijek je bila protiv konzumiranja bilo kakvih droga – komentirala je poznanica osumnjičenih."

Bolje bi joj bilo da je bila za konzumaciju, umjesto za distribuciju.

I onda nekog, ko gaji konoplju sebi za lijek, tretiraju isto kao navedenu babu, koja gaji nesto sto smatra da ne treba konzumirati, ali se moze dobro zaraditi.

Babu u zatvor, momentalno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa