Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
http://www.jutarnji.hr/uzgoj-medici...alarm-i-cuvare-iza-ograde-od-3-metra/1433153/

Članak boli glava :fuck::fuck:

"Za razliku od industrijske konoplje, sorta medicinske ima visok udjel THC-a i proizvodi se u staklenicima, u strogo kontroliranim uvjetima u kojima je sve rigorozno propisano: od svjetlosti, temperature, vlage, uz obavezu pridržavanja dobre poljoprivredne prakse. "

"Stručnjaci procjenjuju da bi na hrvatskom tržištu za prvu ruku trebalo nabaviti minimalno 200 kilograma medicinske konoplje. Računica pokazuje sljedeće: u prosjeku 10 biljaka treba četvorni metar prostora, po biljci je moguće dobiti oko 10 grama suhe tvari cvijeta. "

Kao da gledam a je to, al mi nije smješno...
 

cons

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
09.07.2012
635
1.228
163
http://www.jutarnji.hr/uzgoj-medici...alarm-i-cuvare-iza-ograde-od-3-metra/1433153/

Članak boli glava :fuck::fuck:

"Za razliku od industrijske konoplje, sorta medicinske ima visok udjel THC-a i proizvodi se u staklenicima, u strogo kontroliranim uvjetima u kojima je sve rigorozno propisano: od svjetlosti, temperature, vlage, uz obavezu pridržavanja dobre poljoprivredne prakse. "

"Stručnjaci procjenjuju da bi na hrvatskom tržištu za prvu ruku trebalo nabaviti minimalno 200 kilograma medicinske konoplje. Računica pokazuje sljedeće: u prosjeku 10 biljaka treba četvorni metar prostora, po biljci je moguće dobiti oko 10 grama suhe tvari cvijeta. "

Kao da gledam a je to, al mi nije smješno...
Biljka konoplje sadrži više od 460 poznatih kemijskih sastojaka, od čega ih najmanje šezdeset šest ima psihoaktivno djelovanje. ovo mi je dobro, kao da je novinar namjerno krivo pisao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Da se nadovežem na gornji post

"Zadovoljstvo mi je da Vas sve obavestim da sam sa visokog i dobro obaveštenog mesta u vladi Srbije dobio informaciju da će do kraja 2015.godine ova zemlja usvojiti pozitivne zakonske norme i omogućiti svima onima koji se leče uljem kanabisa ili bi želeli da to ubuduće čine - da to rade bez straha od hapšenja i krivičnog gonjenja, slobodno, uz recept i lekarski nadzor. Tako će Srbija postati prva zemlja u regionu koja će na ovaj način humanizovati društvo i povesti brigu o zdravlju svojih građana. Nek nam je sa srećom pobeda, prijatelji!", napisao je Kovačević na svom Fejsbuk profilu.

Ceo tekst ispod

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/m...ce-omoguciti-lecenje-kanabisom-clanak-1971681

Gde ima dima ima i vatre...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
pise:"a količina marihuane ne može biti veća od 0,75 grama.", verovatno dnevno
Da, krivo sam vidio ja. 0,75g dnevno. Opet je malo. Ne znaju oni ni sami, od danas se kao sluzbeno moze kupiti u ljekarnama, a od trave ni t.
A na drugom hrvatskom portalu pise da kolicina propisanog THC-a ne smije biti veca od 0,75 grama. :):fuck:
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Možda sam glupson, ali meni nije jasno čega 0,75g ???Hedova? To bi bilo dobro. Čistog THC-a, tj. ulja? Opet dobro.
Ali, kvragu, moraju lijepo objasnit šta ćemo točno dobijjat i šta im to znači 30 dana ??? Jedan mjesec dobijaš, jedan ne i tako u krug ili jedan mjesec godišnje ?
:zvezda:::zvezda::
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Evo sad opet kazu tek za cetiri mjeseca i
"za sada se ne zna niti doziranje niti je poznato u kojim će koncentracijama pripravak biti dostupan na tržištu."
 

Shlaym

Aktivan Član
10.08.2010
80
54
18
Članak 30.b

(1) Doktori medicine iz članka 8. stavka 4. ovoga Pravilnika obvezni su na recept za magistralni pripravak propisati:

– količinu THC-a za pojedinačnu dozu,
– vrstu biljne droge i biljnog pripravka iz kojeg će se izraditi magistralni pripravak,
– broj pojedinačnih doza,
– ljekoviti oblik,
– doziranje i način uporabe.

(2) Lijekovi koji sadrže THC mogu se propisivati na recept u količini potrebnoj za liječenje do najviše 30 dana.

(3) Ukupna količina propisanog THC-a za 30 dana liječenja ne smije biti veća od 7,5 g.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2015_10_107_2092.html

Piše ukupna količina THC-a 7,5 g, znaci ako koristimo vutru sa 20% thc-a to je 7.5x5=37.5g vutre za tih mesec dana,ako grešim neka me neko ispravi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
dobar ti je racun, izadje nesto preko grama vutre dnevno. samo sto novinari to prenesu bez da razmisljaju sta je thc:"a količina marihuane ne može biti veća od 0,75 grama."
nego, pise:"Članak 30.c
Za izradu magistralnog pripravka za medicinsku inhalaciju koriste se osušeni cvatući vršni dijelovi ženske biljke Canabis sativa L."
znaci li to da od indice nema stofa u medicinske svrhe