Videonadzor sajta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
mZN7UrCidUQLQQYNlxxUmig.jpg


Da li ste nekad obratili pažnju na stabla duž stazice kojom idete do biljaka ?
Možda baš vas uslika ovako nešto zdrveta dok zviždućete nepostojećim putem ??? Cheeeese :)

Ja sam prošlog leta bila neprijatno iznenađena postavljenim solištem za srne na terenu gde obično idem u pečurke . Lovci postavljaju ove sada već jefitne i pristupačne kamere oko solišta ili gde bacaju zrna kukuruza za ptice u toku zime ali i kad je lovna sezona . Leti se čini mi se lovi jelenska divljač , zečevi krajem oktobra , jedan mesec samo .. zato je dobro družiti se s lovcima i baviti se lovnom fotografijom foto - safari - pa dodatno dobiješ info - zlu ne trebalo .. hhahahha . Lovci i gljivari u šumi , ribolovci duž reke , svuda kamere i sateliti ne može pošten čovek da nađe tri kvadrata na miru ...

Ipak umesto svih ovih skalmerija , infraredova esemesova dronova , čini mi se da je najbolja fora da baciš u travu blizu sajta novčanicu , bilo koju - ako je nema sledeći put velika je šansa da je tu neko prošo , baciš tako da vetar ne može da je odnese daleko, ili stari novčanik sa kintom - shodno nalazu - prazan ili nedirut imaš inormaciju o neželjenom prisustvu . Ili razvučeš ribolovačku strunu na metar visine , ko god da prođe mora da je pomeri i pomisli da je neka lijana ili slično ..u svakom slučaju neće je ponovo zatezati da se ne primeti ...
 
Poslednja izmena:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
@Matrona znamo većinom svi za te kamere. Čak su neki htjeli (ne znam da li je iko) da ih postave na sajt. Pa čak i one koje ti automatski šalju slike na mob. A istina je da je teško naći sajt od ribolovaca i berača gljiva (što sam i sam), od berača bobičastog voća i ostalih bilja, od lovaca, planinara... A ja imam problem i sa drvokradicama. Tj. još nemam problem, ali kradu drva jako blizu sajta. Sve je to out i treba biti oprezan. Jednostavno teško probavljivo i nije za svačiji želudac.;)
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
@hazeri ovi kradu kako sam ih ja upratio u rano jutro. Međutim ima ih i onih malo slobodnijih koji kradu usred dana, ali na drugoj poziciji. Najmanje mi je za njih problem jer ono kontam da neće svoj biznis ofirati radi par biljki. Puno gube, a ne dobiju ništa.:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Lazarus Led,

Ne znam dal smo se razumeli .. Danas prelistavam temu pa se setih da sam videla to novo solište koje sam pomenula - i pored solišta je idealno mesto da postaviš kameru da usnimiš srnu . Mislila sam da lovac može tebe da uslika nekoliko puta ako mu prođeš pored kamere koju ti nisi video - mrdaš - slikne te- pošalje lovcu ...hahhaha koji se dalje pita - ko bi se sad ovde smucao .. ( sem poljara Lijana ) a ne nosi mrežu za leptirove ...

Jesenas sam videla na grupi za gljivare na FB neko je nabasao u šumi na dve biljke i objjavio na grupi.. Komentari su bili mahom debilni .. sem jednog - nisi valjda počupao cveće čoveku ? Valjda je samo uslikao, nije dirao biljke - avg, septembar ... verovatno je znao da je još rano .
A gljivari jesu šnjuvala , prešpartaju šumu uzduž i popreko - stoga hrast i bukovu šumu zaobići .
Berači lekovitog bilja za otkup - isto smaračka kategorija . :)


----..... šta da kliknem pa da "tagujem" ili kako se već kaže označim onog člana kome sam odgovorila

i jel edit vremenski ograničen ? ne znam baš gde ovo da vidim ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lazarus Led