White Rhino & Master Kush @400W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
ZAVRSNA REC:

Prvo, hvala svima na savetima i strpljenju! :)

Dok su utisci jos svezi, hteo bih da napisem kako sam doziveo uzgoj kanabisa kao neko
ko je pocetnik, i u uzgoju i u koriscenju istog.
U celu ovu pricu sam usao na brzinu i stihijski, bez mnogo razmisljanja i pun volje, zelje i optimizma.
Na to me je naterala majcina bolest (mikrocelularni rak pluca) i cvrsti stav da ne zelim imati dodira sa ulicom,
dilerima niti sa uljem sumnjivog kvaliteta. Da napomenem da imam 40 godina, dobar posao, zenu, decu, i da sam poceo da pusim kanabis pre 2-3 meseca (inace sam duvandzija 24 godine). Tablete za smirenje od tada vise ne uzimam.

Sa skromnim iskustvom uzgoja povrca za svoje potrebe, mislio sam da ce uzgoj konoplje biti pesmica, ali avaj... :)
Prvo greska sa nebusenjem pvc folije na casicama za klijanje, pa potom 6/7 WR-a su bili muski, a taj jedan WR je imao problem tokom cvetanja.
Los ph merac koji mi je maltene upropastio rod, ali nije se dao korov! :)
UY sustini, zaz pocetnika nije to bas tako lako, treba stalno pratiti jer za 2 dana stvari mogu da krenu na gore.
Da ne bi mnogo duzio, evo nekih stvari za koje mislim da bez njih nema uspesnog growa (tj. moze sve i losije, ali moze i bolje):
-kvalitetna zemlja
-dobar ph merac sa kalibracijom
-dobra ventilacija u boxu
-40-50cm udaljenost 400W HPSa od biljki, a ako imate cooltube moze i mnogo nize.
-ne prihranjivati dok biljka ne zatrazi, a sa kvalitetnom zemljom to moze da bude i >30 dana tokom vegetacije.
-vlaga tokom cvetanja oko 60% nije problem ako je ventilacija stalno ukljucena. Cak nisam radio ni lolipop, ai lisce sam retko skidao, pa nema budji.
-bolje pitajte nekog od iskusnijih na forumu, nego da sami donosite odluke na osnovu poluprocitanih tema.
-Mentori su prva liga, kojeg god da odaberete.
-nikad vise regular seme, samo fem..

A sad SMOKE REPORT White RHino.
Proslo je 5 dana na susenju, headovi su beda (videti sliku), pre lici na neke cvetice, ali moze da se pusi i radi odlicno. :)
Ukus je predivan, blag i meni licno kao pusacu lepsi od duvana. Koliko je smrdeo u vegetaciji kao tvor, toliko je sada blag i mirisljav.
Nimalo ne grebe za grlo niti susi usta. Ne udara u mozak , ali zato deluje sedativno i telo se skroz opusti, jedno blazeno stanje. Idealno za pred spavanje.

Master Kush kojeg sam sinoc obrao je rodio kao krmaca! :)
Nisam bio svestan dok nisam poceo da berem, jer biljke nisam nesto mnogo dirao niti im smetao tokom uzgoja..
Tokom cvetanja su stariji clanovi provalii da je polyploid u pitanju (dve bijlke u jednoj kako neko u dnevniku rece) i totalno je kompenzovao uzasavajuci slab urod White Rhino-a. Posto su mu budovi debeli i masni, mislim da ce susenje da potraje... stoga smoke report kacim u nekoj drugoj temi kad dodje vreme.

Toliko od mene u ovom dnevniku, ako imate neko pitanje raspalite u sledecih dan-dva, pa da premestaju u zavrsene...

Evo ih i slike testiranog WR "hedica", kao i sinoc obranog MK na susenju.
20150616_235724.jpg
MK-susenje.jpg
20150617_110251.jpg
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
WR i MK obran i pomesan, napravljeno ulje.
Probao sam, nije uopste gadno na jeziku, stavise sasvim je jestivo... :)
Jutros sam dao majci, i nakon sat vremena joj se vidljivo diglo raspolozenje a bolovi utihnuli. Ide po kuci i vice super, super je ovo,... a pre uzimanja je bila krajnje skepticna :)
20150623_114148.jpg
20150623_120005.jpg
20150623_131711.jpg
20150623_133949.jpg
20150623_134808.jpg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Drzim fige za majku. Vijesti su vise nedo odlicne. Samo +++++ okolo šaljite i to je to :D Ja saljem samo + u Vašem smjeru. Nego, odmah si ga povukao u šprice nakon kuhanja ili si drzao na isprivacu? Gusto je kad ga istisnes?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Hvala Bizzzo,
odmah sam povukao u sprice , nisam cekao da ispari jos jedan dan jer svaki sat je bio vazan...
Gusto je kada se stiska, treba malo da se drzi u ruci da omeksa, a moze i u toplu vodu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Stipe
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.