White Widow 1. pokušaj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
pozdrav dragoj ekipi !!! :vb_wave:
Dan 14, od kako su izvirile iz zemlje... :sun2:
Još je prerano za raspoznavanje spola, ali ipak evo koja slikica na pregled stručnjacima :watchplant:

syVWOLAl.jpg

hj3iOYY.jpg

juhqsq9.jpg

6ENW4EI.jpg

45R448d.jpg
 

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
Power, moram priznati da me malo uplašila brzina rasta pogotovo zadnjih 3-4 dana. Raste par cm dnevno i dobro se širi. I ja mislim da trebam sačekati par dana (o tome smo već govorili) možda se pokaže spol pa onda na spuštanje - rastezanje ili već što bude najbolje. Jer ako su fem, u boxu ostavljam četiri biljke a ostale idu van na zrak. Nažalost još je prerano za prognoze.
 

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
:maryjane: Dobro veće ekipa :maryjane:

16. dan od kako su izvirile iz zemlje :sand_play:
svaki dan zavirujem da nebi koja pokazala spol :121fs725372: , za sada jedu, piju, rastu i 18 sati :sun2: i 6 -_- .
evo koja slikica:

VzRpzDYl.jpg

Di9HlWol.jpg

uEIAqg2l.jpg

KLaWwmzl.jpg

NhudKR7l.jpg



Jel ovo svjetlucavo ? , Ono što mislim da je :kaffeetrinker_2: ... thc ??

s5jWA5rl.jpg

nyFZWpul.jpg


e sada jedno pitanja za one koji su mjerili lumene na hps 400w :0453:
Koliko daje lumena ako je udaljen KT 40 cm od biljke a koliko ako je 50 cm ili 60 ? Spustim na 40 cm i stavim ruku...nije vruče na vrhu biljke...
...onda za sat-dva ,neda mi vrag mira pomislim izgorit će, pa podignem na 50 jel mislim da im je prevruće... pa onda nakon nekog vremena opet vratim...pa me počne neka frka hvatati pa dignem... :127fs4573872:
...pomagajte :lubiguzu:
 

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
Dobro veće svima, koliko vas ima :kiss:
19. dan od kako su izvirile iz zemlje
..malo da se javim sa novostima...
...temperatura konstantna 27-30 u žarištu (35 cm spuštena lampa do prve biljke odmah ispod),
...vlaga 50-55 , ubačena dva kupaonska ventilatora ( upuh i ispuh), ispušni je za 1/3 jači i rade u paru na režimu 24/0.
Veliki sobni ventilator koji je odmah na početku podizanja boxa montiran na vrhu i okrenut prema dole (mješa zrak) radi u paru sa KT i svjetlom. 18/6
Svi su zdravi i veseli, miris se već jako širi..., već 3. dan radim LST...polako se učim i dajem prostora vrhovima da dobiju više svjetla.
Zaljevam ih svaki 3. dan sa pola doze Plantelle list i svaka dobije 1.5 L vode. Večeras sam iz znatiželje ali i potreba odrezala jedan par listova da oslobodim mjesta vrhovima ....vidjet ću da li će biti kakve štete ....(stresa) Ako za 2 dana bude sve ok i mladi vrhovi krenu normalno dalje, to ču napraviti svima ostalima ;)....
Puštam ih još 7 dana da rastu pa prelazim na 12/12 pa šta bude. Spol još nisu pokazale ili ja ne vidim :ludaci_lol:
par slikica pod lampom, a za vikend pravim foto album ;)

lWC2tral.jpg

EjsfW0El.jpg

4YhbPq2l.jpg
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.202
358
fino to tebi ide :), ali nemoj ništa rezati još nikako
neće ti baš spol pokazati na 18!/6, nego 2-3 tjedna nakon što ih staviš na 1212, osim ako nije automatik
a i vjerojatno će se prvo pokazati muške biljke, i to su, ko po Murphijeom zakonu, uglavnom one ljepše biljozice :wave:
 

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
sve se nadam da su auto i fem, ali... ne mogu vam objasniti koliku mi nervozu stvara osjećaj da tako neće biti !!!!!!!
Zato sam odlučila drugi tjedan naručiti sjeme za slijedeći grow, pa molim malo pažnje i pomoći. Naravno da je potrebno i neko znanje za širi izbor sorte ali ovdje nema šta nema, objašnjeno je skoro sve po nekoliko puta pa i mi koji prvi puta ovo radimo možemo završiti grov sa dosta uspjeha bez puno pitanja i dosađivanja po forumu. A i ovdje se može svašta naučiti "growweedeasy.com" !!
...Ovako, tražim sortu bogatiju sa THC-om (mada sve su dobre...više-manje) koja ima kratak period cvjetanja i ne rastu više od 80 cm. jer mi je problem visina boxa. Računam saksija 30 cm., biljka 80 cm a visina boxa 160. Dok se gore uglavi svjetlo sa KT i crijevima za odvod i dovod zraka to je nekakav krajnji maksimum mada i to je previše. Ok, postoje topiranja i ostale dobre i korisne igrice za rješavanje ovoga problema.
No, evo šta sam izabrala za nekakav izbor pa vas molim da se uključite sa svojim iskustvima i preporukama.
Sve je sa sensiseed.

Super Skunk Feminised Seeds
Early Skunk Feminised Seeds
Northern Lights Feminized Seeds
California Indica , ova mi je posebno zapela za oko jer je jeftina.
Sve su kratkog cvjetanja 45-50 dana ali nema napisane visine i dužine listanja pa eto... molim iskusne da mi malo pomognu i objasne kako to izgleda u praksi.
Hvala :kiss:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
di ces skunk ako je za ulje, onda il northern lights il nadji recimo pakistan valley, to ti je indica, raste ispod 1.5m i tuce sa thc ;) ili sorte poput black russian, black domina...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
:costumed-smiley-027 Dan 21. od kako su izašle iz zemlje.

Kao da je tornado proletio kroz box
Ovo se zove žestoki LST :thankyou:

zMiwcdil.jpg


mladi vrhovi kao da su poludili, rastu 5 cm. dnevno
d8CP64Al.jpg

0eGqvOyl.jpg


ova nešto zaostaje u visinu, niži vrhovi če ju prerasti, danas sam i na njoj napravila lst, ne znam zašto tako sporo raste glavni vrh ?
K7SmIzZl.jpg


Ovo je ona što sam joj preksinoć odsjekla četvrti par listova. Donjih vrhova kao da nije ni bilo jer je kao ogromni suncobran zaklanjala svjetlo i kako god odradim lst smetali su ...bili su ogromni. Sada su vrhovi eksplodirali. Donji vrhovi su u dva dana narasli 10 cm.
U4RLnibl.jpg


ova je pretrpila prekjučer žestoki lst, danas izgleda super, donji vrhovi prerasli "suncobrane"
V4xk8Ezl.jpg


ovo je jedna od najboljih bilki, slikana odozgor (8 vrhova dominiraju)
wVsJPkcl.jpg


Čekam da pokažu spol pa da mogu na zrak pa kako im bude. Neću moči obilaziti sajt često pa se bojim da će neki muški napraviti sra..e a mene nema da mu zavrnem šiju ;) ...šalu na stranu ali sve mi se teže boriti sa njima. Ludo rastu, već treću veće radim LST jer naprosto moram. Glavni vrh naraste toliko da se ispravi do jutra.
Znam da vama ovo nije ništa novo, ali ja sam iznenađena takvim hiper-rastom da ne mogu doći sebi....blažene ruže, pelargonije, verbeni, lize mizzzzeee i ostale...
Šta da radim sa onom što sporedni vrhovi rastu a glavni zaostaje ???? , da ju recnem za početak ili da ju ostavim jer izgleda zdravo i jaka joj je stabljika ?

e da, temperatura 28C svjetlo 22-24C mrak (kada je napolju preko 30 onda za 2-3 stupnja je viša temp. u boxu), vlaga više manje konstantna 48-55, PH ...šta je to..?...ne mjerim a nemam ni čime :thankyou:
HPS 400w na 35cm od žarišta (uvijek provjeravam rukom), kada radim lst pazim na srednji red da KT mogu dovoljno spustiti. Zelenilo (alge) i pljesan po zemlji, žutih i obješenih listova, čudnih mrlja po listovim, (sve to znam iz iskustva sa sobnim biljem) nemam jer imam tri ventilatora koja rade 24/0 . Pored svjetla i umjerene vlage koju je lako kontrolirati, ventilacija mora biti jača i pravilno raspoređena inače se biljke i zemlja lagano kuhaju i evo problema. Pročitala sam dosta dnevnika i gdje je god slabija ventilacija javljaju se razne promjene na listovima i zemlji. Iskoristivost hranjivih sastojaka u zemlji se mjenja, biljka ih teže može uzeti a neke biljka ne može uzeti jer je skuhana. Onda se rade ispiranja, fali ovo-ono, previše zalio, premalo zalio, gnojivo ga spalilo...... listovi se objesili...piju puno vode... svega tu ima. Ventilacija mora biti Tip-Top i pola problema nestaje. Ja ih gnojim plantelom stalno sa pola doze i nema problema. Stari kućni ventilator veliki (jedva je stao gore od lanca) puše prema dole, dva kupaonska obićna najjeftinija rade upuh i ispuh s tim da je ispuh nešto jači (zajedno plaćena 94 kn. cca 12 eura). U gornjoj zoni ispuh a dole upuh koji puše sa strane po jednoj saksiji i biljci non stop. S obzirom da ih svaki dan rotiram (nikada više četvrtaste saksije) uvijek je druga na propuhu. Ni jedna nije pokazala da joj smeta pogotovo sada kada su se izdužile.
Ovo je moje zapažanje kada su problemi u prvom planu...naravno, za one koji počinju kao i ja ( a svima vama iskusnima zamjerka !!, :love001: i molba da se nama početnicima obavezno skrene pažnja na dobru cirkulaciju zraka) ...toplo savjetujem. Po meni je ventilacija druga najbitnija stvar za dobar box. Sa ventilacijpom se lakše kontrolira vlaga na koju se po forumu često žale da je povišena ili preniska.
Kada biljke narastu još 20cm montirat ču još jedan kupaonski "upuh"... trebat će dosta ventilacije za tolike listove i vrhove.
I za kraj još jedan savjet početnicima kakva sam i sama, o ventilaciji... pa da ne tušim više... i sebi sam već dosadna...kada postavite ventilaciju obavezno zatvorite box i nemojte ga otvarati jer otvoreni box remeti pravilnu cirkulaciju zraka i vlaga se mijenja. Nagle promjene temperature pogotovo u vrijeme ljetnih vručina koje dolaze jako štete biljci i biljka lako navlači razne bolesti na sebe. (iskustva sa stranih foruma) Nama novim growerima je znatiželja jača od razuma, i sama sam takva pa idemo svaki čas gledati jel su narasle koji milimetar ;) , otvaramo box i po 10-20 puta dnevno...to nije dobro. Ne radim to više, samo ponekad otvorim 1cm, da vidim da ih hps slučajno ne prži....prvi simptomi su da se rubovi gornjih listova lagano počnu savijati prema gore...ispružena ruka sa dlanom prema dolje je najbolji indikator koliko treba spustiti ili podići svjetlo. Ako vam je lampa spuštena na 35cm od žarišta kao kod mene onda vam sjenilo svjetla (KT) treba biti dignuto više, radi pravilnog kuta svjetlosti neophodne biljkama koje su dalje od žarišta svjetla čak i 60 cm kao u mom boxu.
Eto , bila sam kratka, :ludaci_lol:

I još nešto :kiss:
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
dug je tekst pa odgovaram samo na boldano, nista ne radi s njom odlicna je, jedan od ciljeva raznoraznih treninga i je da dobijemo sto vise grana a ona je takva prirodna,,, inace odlicne biljke a kao da su jucer posadene,,bit ce to odlicno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
ma ide to :D ali opet puno ventilacije nije prirodno, razmisli koliki tlak stvaras unutra, jos ako ubacis jos jedan ispuh, poenta je napraviti priblizno prirodnu mikro klimu....
jedan savjet, posto radis lst slican mom, i ja sam u pocetku stabljiku krivio u jednu stranu, uzmi u obzir da ce ti teze biti okretati po boxu, tako da ides u krug sa njom ne samo u jednu stranu... :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and martinica