White Widow - 90W-HPS100W - Big Tower

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
sad sam namontirao i kuler koji duva ispod stakla i po biljci samo sam primetio da slabije gruva
od onog uduvnog to je mozda posto ne prima vazduh spolja(prvo sam sumnjao daje slab vent al stavio sam drugi
i ista stvar)
Ti kompjuterski ventovi da bi bili efikasni moraju imati prostora iza njih. Odmakni ga od stranice barem za debljinu samog venta, možeš ga i spustit malo dolje i nakosit put gore. Vjerujem da će biti razlike. Lijepo izgleda mini Sunce u PCju. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....cvjetanje ti je najbolje pocet racunat 10 dana od prebacivanja na 12/12, tak si ziher da neces pogrijesit..........a i neki mikroskop nebi skodio :icon_wink: ..........sve u svemu biljoza je odlicna, sretno dalje....... :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and weedoye
23.02.2008
1.048
1.455
188
usrname - i ja sam to kontao sto se tice ventova posto bas slabo duva ali opet mesa bar vazduh, al odmaknucu...
greenryder - ok tad cu poceti da racunam, pise 8-10 nedelja al kod mene to duze traje, mikroskop imam..
Mogu da konstatujem da je BB mnogo laksi za uzgoj, ova Udovica je zahtevnija, trazi djubrenje,
posle 40 dana u 10L saksiji je trazila hranu dok BB u 5 l posle 50 dana nije nista trazio,
sad cu uzeti koji klon, stavicu ga u casu sa zemljom pa pod najlon i pod jednu sijalicu,
drzim palceve za se zakoreni, videcu dal ce med pomoci :D

edit. Power ako mozes promeni naziv iz 130W u 100wHps da ne bi bilo zabune...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
68 dan ukupno, 13 na 12/12, 3 cveta.

Juce je dobila punu dozu 7.5ml Plantele Cvet i 10ml Slavola na litar vode sto dodje puna doza,
prethodno zalivanje(pre7 dana) je dobila pola doze i nije bila zadovoljna morao sam joj roknutu punu dozu,
nadam da sad nece da zuti iako su zutela samo donja3 fan lista. Temperatura ide do 30, ne znam bas tacno koliko je uvek
posto ne mogu uvek da merim ispod stakla, vlaga do 50, bas je buknula i porasla za jedan dan, hrana joj je bas prijala.
GreenRyder mi je rekao da od 10 dana na 12/12 mogu dapocnem brojanje cvetanja posto je vec imala pistile u vegetaciji,
8-10 nedelja je cvetanje al kod mene ide uvewk vise zbog stresa, nadam se da sad nece biti al ne garantujem.
Ne znam sta bi jos reko, to je to, ostajte mi zdravi, veseli i elegantno popunjeni :D

edit. zaboravio sam najvaznije, slike :D

fotografija0370.jpg

fotografija0371p.jpg


fotografija0369.jpg


zamolio bi opet moderatore da preimenuju dnevnik u "White Widow - 90W CFL - 100W HPS" - hvala
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....jedan od boljih, iz mog gledista usudio bi se rec najbolji PC dnevnik u zadnje vrijeme....:) gospodicna je prekrasna, a trening savrsen...ili obrnuto.....ma nebitno......:).

....ma sve je jebenica......najbolji dio tek dolazi tako da uzivaj i sretno do kraja.....posto je sad i HPS u igri ocekujemo slike masnih i bijelih vrhova na kraju.....
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
hvala druze, znaci kad mi ti to kazes, samo se nadam ce ostati prekrasna do kraja, makaze sam meto pod kljuc a
miris se vec oseca i puno je lepsi nego kod BB, nekako vocni, podseca na neke zvake :D

edit. Uporavo sam izmerio da imam samo 10cm do stakla a ovo ce rasti jos
minimum mesec dana, za 2-3 dana nakon polivanja je poludela, raste ko luda,
ovo jos nisam video, sad sam spustio cak na dno dadobija manje lumena i manje raste,
a ako nastavi moracu neki opak LST ili kroping.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Ovaj HPS ima 10k lumena na prostor od 0,08 i vise nego sto treba a kad je spustim dobice manje
svetla al opet dovoljno, poceo sam da je lolipopujem dole i usporila je rast a da sam stavio jos 2 CFL tek tad ne bi mogo
da ohladim a i jednostavno mesta fizicki nema, za pc boks je dosta i 70W hps al vise svetla ne skodi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
bravo WeeDiC,lepa biljcica,WW je kraljica ukusa i mirisa po meni,a verovatno i 90% growera koji je uzgajaju,o radu ne mora ni da se govori.pozz
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
da miris je slatkast, vocast i oseti se i u vegetaciji a sto se tice rada pise da je sativa haj mada ja se nadam
stondu na kraju voznje :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: petarpan135
23.02.2008
1.048
1.455
188
75 dan ukupno, 20 dan na 12/12, 10 dan cvetanja.

Nisam planirao da radim apdejt al ovo cudoviste kad popije nesto poludi, pre 2 dana je dobila 1L vode + 10ml SLavola i
buknula je, mesta do stakla ima oko 5 cm, posebno se izdvajaju 2 vrha koja su veca od ostatka i na njima je skoro nemoguce uraditi
lst posto su grane tvrde, jedino da ih blago lstiram u stranu, ne znam kolko ce jos ovo cudo rasti, ispod mreze sam skidao listove i neke nove izdanke, ima jos malo, nema srca da skinem one sto su tek pocele ali ocu. AKo nastavi ovako da raste moracu staklo da sklonim ali onda ce temp zezati, plus ide toplije vreme, bas sam u nezgodnoj poziciji, saveti dobrodosli.
Evo slika od juce uvece:


fotografija0381ko.jpg


fotografija0380.jpg


fotografija0379.jpg


fotografija0378.jpg


fotografija0377y.jpg


Zivi bili!
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Ovo što ti neki hvale scrog, kog ti realno nisi ni odradio osim što je biljka rasla kroz mrežu, je loše urađeno, da si na vreme iskoristio žicu imao bi sad jos prostora za rast, sad, moj je savet opasan lst, jer ćeš imati problema za nedelju-dve.
Inače za biljku nemam zamerke, lepa i zdrava. :watchplant:
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ne znam kako mislis da nisam odradio scrog, svaka grna je isla ispod zice dok nije dovoljno porasla da prodje gde sma ja zeleo,
zar nije poenta scroga da se popuni sto veca povrsina, ne znam kako bi drugacije to izveo, uglavnom moze da se zove i
bojler trening meni ovako odgovara, zaebo sam se sto sam uporedjivao Big Bang i W.Widow, udovica brze raste,
plus BB je iso sa 5L zemlje, ovde ima 10L, i mogao sam zicu da spustim na 5 cm od ruba "saksije".
Uglavnom moracu nekako da savijam, dosad sam zalivao na 7 dana sad cu redje pa i nece tolko rasti,
a ako je neko uzgajao od Seedsmana WW ako moze da mi kaze do kad planira rasti u cvetanju :D?
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Meštre mislim da ćeš bit na knap sa visinom. 20 dana 12/12 je prošlo, još tjedan, najviše dva, pa će se beštija primirit.

Nemoj pretjerivat sa nezalijevanjem i sa rezanjem, i naravno nema joj više dušika do kraja. :)

Ne vidim najbolje gornji dio gdje je lampa, gdje ti je ispuh ispod stakla?

Ukoliko stvarno bude problem gdje sa glavnom granom, možeš joj dozvolit da uđe u prostor kod lampe ako staviš novo staklo / ili skratiš postojeće za 1/4 s desne strane. Ispuh od lampe tada postaje glavni ispuh boxa i mogao bi tako čak imat i manje temperature.

Možeš glavnu granu i supercropat da malo uspori, Green Ryder će znat više o tome. :thumb:

Ja mislim da si SCROG odigrao odlično s obzirom na uslove - divljački rast pod dobrim svjetlom, a premala površina mreže u PCiju da bi uspješno kompezirao vertikalni rast.

Imam osjećaj da intezivno razmišljaš o nekom ormariću za drugi put. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.