WW & C99 hps150w Čudovišta iz ormara by Freak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Pozdrav ljudi.

Evo pičinjem prvi ovogodišnji indoor u novom i bolje opremljenom boxu. Evo da vas malo bolje upoznam sa setupom..

SJEME: White Whidow od Dinafem-a & Cinderella99 od Female seed-s


Box: Ormar 120x55X45 (VDŠ) obojen u bijelo..
Svijetlo: HPS 150W sa reflektorom
Zemlja: Composana univerzal 40L
Ventilacija: PC ventilatori
Gnojivo: Plantella VRT, LIST I CVET
Voda: Odstajala iz pipe
Ostala oprema: ph listići(za sada), termometar, higrometar...

Temp. i vlaga: Dan 28'C 40% Noć 20'C 70%. Temp i vlaga su mjereni 15 cm ispod žarulje


Box je donekle stealth (ako si gluh i čorav :p ). Na reflektoru je hps lampa koju hladi 120mm pc vent, Ispod je postavljen plexyglass, a par mm niže puše manji 80mm pc vent koji je zaduže da mješa zrak u boxu i puše po biljkama. Ta 2 venta su postavljena na 9V, ispuh 100mm na 12V, a upuh na 5V. Oko okvira na boxu kod vrata sam zalijepio onu gumenu traku za prozore tako da samo manja količina svijetlosti izlazi van, ali to se gotovo ni ne primjeti, a na ulaznom i izlaznom venti su izvana postavljeni metalni žlijebovi koji usmjeravaju svijetlost prema dolje, ako nekog zanima kako je napravljeno, nek pita pa stavim sliku (znaći samo po narudžbu hehe :p ) . Zvuk se dosta čuje, malo glasnije od kompa koji prži CD :D, ali neće smetat iako mi je box u sobi;)

Sjeme je stavljeno na klijane 18.2 i oba dvije su proklijale 19.2, te stavljene u zemlju i sada samo trebaju izaći van :D
Kao što se da zakljućiti iz slika, u boxu će biti po jedna biljka od svakog straina, znaći 2 biljke :vb_kez: . Od 2/3 ww i 1/3 c99 suhoga ću izmješat i napravit ulje, a ostalo će biti za rekreativno pušenje.

Biljke su trenutno u 0.5l posudama, a kasnije će ići u 11l posude kojima još moram nabavit podmetaće :vb_smash:
Planirao sam ih prvi put pognojit s pola doze LIST-a, pa zatim voda, pa puna doza VRT-a, zatim CVET. CVET i VRT ću kombinirat do polovine cvijetanja zatim slijedi flush, pa samo VRT do kraja, tj vidjet ći kako reagiraju, pa će tu još biti svašta, jer svi znamo da nije nikad onako kako se planira :vb_smash: . Zahvaljujem Cill-u za svajet u vezi gnojenja ;)

Evo još malo sličica:

 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Hvala svima na podršci. Sada samo kad izađu. Kad su proklijale stavljene su u 0.5 tegle sa zemljom. Potom sam zemlju cijelu dobro navlažio i sad stoje na prozoru, kad provire idu na par dana pod cfl, pa tek zatim pod sunce hps-a.
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
htio sam ih prebacit odmah u cfl box čim sam ih stavio u zemlju, tako da kad izađu budu odmah na režimu.. Evoga sad su već stavljene, pa kad izađu, za dan dva ići će pod hps.
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
2. dan...

Tj, većoj (c99) je 3.dan, a manjoj (ww) prvi, još joj nije otpala ljuska, a valjda uskoro hoće..Dok je izvirila iz zemlje s ljuskom, sam joj stavio još malo zemlje koju sam navlažio da se uspije riješit ljuske, ali ujutro sam ju našao s komadom zemlje veličine palca na ''glavi'' hahaha jaka je mala..:D

E da, jedan savjet. Imam bijeli termometar i crni higro-termometar. Kad su van boxa na sobnoj temperaturi pokazuju jednaka mjerenja, a kad su u boxu na istoj udaljenosti od lampe, crni pokazuje uvijek 5-6 celzijusa više. Vjerujem da je to zbog toga jer crna boja pretvara svijetlost u toplinu, pa mi vjerojatno zbog toga pokazuje i manju vlagu...Evo svima savjet da se više isplati kupovat svijetlije termometre za preciznija očitanja..;)


 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
E sad bi mi dobrodošao savjet...WW se nekako uspio oslobodit ljuske, al sad izgleda ovako
Ima samo jedan kotikffjdgdkj, a ovo prvo lišće je još jako sitno..šta da sad radim? da je ostavim da dalje raste ili stavim drugu na klijanje? jer prošla mi je zakržljala jer se nije mogla riješit ljuske, samo što sam tamo ja imao prste...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
sacekaj dan~dva da vidis da li ce lepo da krene, izbaci li zdrave nareckane listove onda mora biti ok, ako trokira vec ces videti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ne brini, najvjerojatnije će se izvući... desilo se i meni da otkinem jedan listić dok sam skidao ljusku, pa su biljke opet ispadale zdrave i normalne...
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
@metalmaniac
Nisam ja otrgnuo list, jednostavno je tako narasla.

@HM
Tako sam zadnji put skinuo pa mi je zakržljala...Sad nije trebalo ništa samo malo raširit ljusku i ljuska je pala..

Nova sjemenka je već na klijanju, jer se meni čini da se ova neće izvuć, nakrivila je i taj jedan što je imala..
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
poslusaj momke sta ti kazu i sacekaj 1-2 dana,trebalo bi da se izvuce.
i meni se to desilo i to vise puta,pa su bile zdrave i normalne.
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Ma već sam stavio na klijanje drugu. Dok proklije oba dvije ww će bit u boxu sljedečih 10 dana, a onda jedna leti van... :punch:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.