WW & C99 hps150w Čudovišta iz ormara by Freak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
šteta bacati sjeme, a za out je još prerano...
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
za out idu automatici;)

Gledaj, imam već 2 indoora iza sebe i nisam baš zadovoljan kvalitetom, tj. jesam, al to opet nije to. Tako da mi sad ovo mora biti TO pa makar uložio svo sjeme. Bitno mi je da je trava dobre kvalitete pa makar dobio i 10g (makar od dobrog growa je nemoguće dobit tako malo :D) Znaći zanima me samo kvaliteta tako da ću pokušati sve napravit s čim manjim zajebima :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
UPDATE

13. dan vege.. Vlaga 35%, temp. 28

Do sad su 2 puta zaljevane mlakom vodom(ph 6.5) koja je odstajala 2-3 sata. Sutra će biti 3. put, a u nedjelju presađivanje u 11L....WW je počela polagano napredovat, valjda kvaliteta neće jako past zbog ovog stresa. Ehh, uvijek neki zajeb kod mene...Malo su im zubci na listovima usmjereni prema gore, jel to zato jer im je malo vruće?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
35% vlage to znaci da se nisi bas nesto oko toga zabavljao.....podigni vlagu i listovi ce se izravnati.
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Kao što vidiš, unutra su posuda s ručnikom i vodom, posudica s vatom i vodom i iza je također jedna posuda s vodom...Bio sam odsutan par dana, pa je to sve isparilo...Na brzinu sam poslikao i napravio update stanja kakvog sam zatekao. Sad sam opet sve navlažio i vlaga se podigla za kojih 5%, vidjet ćemo kakvi će sutra listovi biti. Crni Termo-Higrometar mi pokazuje 5 Celzijusa više od bijelog termometra, tako da vjerojatno i vlagu pokazuje manju..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
brate jel osjetis razliku od 5 C na telu? Koji je valjan? Jel ijedan?
mislim radi vlage da moras znat na cemu si
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Sve je u redu sada, vlaga se podigla do 60%, a temp je na 25'C sad kad sam malo odmaknuo reflektor, nije me bilo ovih dana, tako da nisam mogao puno toga kontrolirat. al čini se da sada lijepo napreduju jer su presađene u 11L posude. Napisat ću sutra koji je to dan bio. E da, ne razumijem powerow smajl :D
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
UPDATE!

20. dan vegetacije.

Curke su 8.3. (15-og dana vegetacije) prebačene iz 0.5l u 11l posude. Mislim da sam ih morao prije jer je lišće već počelo žutjet i stvarale su se smeđe fleke po njima, korjen je izlazio van, a i ponestalo im je hrane u onoj klatrofobičnoj tegli. Sad kad su prebačene obujam im se poduplao u 5 dana :D

Lijevo krilo je WW, a desno C99
Lijepo se vidi razlika u fenotipu iako je ww malo u zaostatku...ako vam se čini da je cijeli list žut to je od blica i hps-a

 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Danas su curke prebačene na 12/12. C99 dobro napreduje, ali me sada mući WW, mladi listovi su joj žuti po rubovima, a ovi veći stariji dobivaju smeđu boju i mrve se...Zadnji put sam ih zalio vodom 6.5 kad sam ih presadio i posude su još teške kao da sam ih jučer zalio, a prošlo je već više od tjedna..Što da sad radim s ww?? da joj odrežem te listove? da li je moguče da je to od viška vode? jer biljke su jednako ''odgajane'', c99 je ljepa, a ww želi da umre...šta da radim sad?

evo slika da vidite sramotu, mislim da možda nisam smio zaljevat kad sam presađivao...

 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
od tih listova nemas nista vise, a zemlja ti je ocigledno prevlazna, sto moze biti ako je jako nabijena ili ako nije prozracna, nakupi se vode i teze isparava a koren biljke se polako "davi"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
zalio sam ih samo jednom kad sam ih presadio prije 2 tjedna, sumnjam da bih mogao prejako spustit ph zemlje jednim zaljevanjem vode ph 6.5...

Da, najvjerojatnije je prevlažna zemlja upitanju. Mada koristim composanu universal u koju nisam ništa stavljao pošto ju svi hvale, pa sam mislio i da je dosta prozračna, ali sad vidim da malo stiropola nebi škodilo ;)
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
10 dan cvjetanja. C99 napreduje, ww još bolesna, ali količina vode se smanjila. Danas zaljevam c99, da dodam polagano gnojivo ili još malo pričekam? 20 dana su u večim teglama, a ukupno su stare 37 dana...

 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Čudna mi ova WW. Jesi puno korijenje oštetio kad si presadivao? Obadvema daj naslednje zalijevanje
plantelu vrt.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Žao mi je što te još muče problemi, volio bi da znam točno što je ali mogu samo nagađati, odnosno napisati što bi ja napravio da mi se to dešava. Za početak bi izvadio na trenutak biljku iz tegle i provjerio/slikao stanje korijena. Ako je smeđe boje, onda pomaže 3% hidrogen peroksid - par mililitara na litru da očisti korijen. Nakon peroksida bi ostavio da se medij skroz osuši, a onda bi eventualno dodao umjetno gnojivo ali sa predzaljevanjem (izbjeći davanje gnojiva na skroz isušeni medij). Ukoliko je sa korijenom sve ok, onda ništa peroksid, ide Plantela Vrt ko što Cill kaže. Drugo što bi promijenio/provjerio je voda kojom zaljevaš, odnosno način na koji spuštaš/mjeriš pH nakon regulacije. Ne znam koliko su listići precizni. Na kraju, sko si u mogućnosti, presađivanje u veću posudu ne može škoditi, a u zemlju dodaj stiropor. Držim fige da se oporavi i dobro rodi do kraja! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Cill i Isan, ww nisam oštetio korjene niti ništa slično, samo sam je prvi puta dobro zalio i do sada nije zaljevana, znaći već je 3 tjedna nisam zalio i još ima malo vlage u njoj, a c99 je prije par dana dobila malo vode, a potom 1l plantelle vrt (2/3) i super napreduje :D a s ww neznam što ću, ostavit ću da se zemlja osuši i zalijat vodom 6.8. Sad neznam dal da i pognojim onda. Korjenje je već došlo do rupica od tegle i bijele je boje:)

Edit. voda s gnojivom što je iscurila iz tegle u podmetać sam ostavio da se upije. da li je to u redu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.