Z8 - Plagron 100% organic + Mikoriza + 600W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
@Fantom nisam se ni sjetio toga :knockknock: al imas pravo....a ovoj recept sa sumom i z7 odoh iz ovih stopa da isprobam :respect:

sinoc sam ih dobrano natopio sa pola doze alga growa ali zanimjlivija stvar je da su dobijale jako malo vode i zemlja je bila nevjerovatno suha ali ni jedna biljka nije spustila listove ocito da mikoriza odradjuje posao premda u indooru to i nije od neke vaznosti posto ih mozes zaliti na vrijeme ali za outdor bi mogla biti super stvar

pozz.. svima gibam do sume dok je jos dan :pilot
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Gnoj mora fermentirat, izmesas gnoj sa vodom i pustiš ga da stoji.
Kada prestane vreti, to vidiš po peni na vrhu. Traje 2-3 sedmice
približno, tad je spremno tekuće gnojivo za upotrebu.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
a zar nemaju nekih dodataka, kao što npr. Hesi ima super vit, ili nešto slično?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
1 tjedan cvijetanja

biljke napreduju dobro od kad sam poceo da ih hranim i zalijevam kako treba, zadnje zalijevanje sam isao sa 80% doze i od slijedeceg krecem sa punom...dva muska sam izbacio van dok druga dva sam poskidao sve sa njih i ostavio samo vrh oko kojeg sam napravio fisek od folije i tako cu ih probati pustit dok nebudu spremni za prikupljanje polena ali sad sam vidio da mi se pojavio jedan hermi koji mi sad okrece sve planove i volio bi sa njim oprasiti koji vrh pa da vidim hoce li mi se posreciti ovaj put da dobijem svoje fem sjeme...zadnje stanje je 5 zenki slikam ih malo bolje slijedeci put kad bude vise vremena



mudonje




i materijal od kojeg sam dobio 4 dl soka
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
mario339 je napisao(la):
... ali sad sam vidio da mi se pojavio jedan hermi koji mi sad okrece sve planove i volio bi sa njim oprasiti koji vrh pa da vidim hoce li mi se posreciti ovaj put da dobijem svoje fem sjeme...
hermi uocen u prvoj sedmici po meni nije za ostavljati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
ma htjeo bi samo polen od njega pa ce zavrsit u sokovniku
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
zar nismo caskali na tu temu, hermici na pocetku cvetanja su genetski uzrokovani, ne treba ti takav polen, druga stvar da je biljka pohermila u 5 sedmici, sredinski uzrokovan hernafroditizam je ono sto ti treba za polen kojim ides onda dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
evo sta savetuju na dp stranici :)

n6ovbk.jpg
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
2 tjedan cvijetanja

danas sam ih izvukao van da vidim pravo stanje i pomalo je saroliko ali i nije tako lose kako moze biti...curke su se trgle i popravile se sto se tice izgleda i zdravlja listova od kad sam ih poceo zalijevati i hraniti kako treba cak sam jednu uspio i predozirati al to je neka druga prica sad su na 2L vode i 3ml/l alga bloom svaki 3 dan..imao sam u planu odraditi lolipop ali kako sam imao goste koji neznaju za moj hobi malo sam preskocio vrijeme kad sam inace radio ali mislim da cu se sutra ipak zaletiti i poskidat ono sto mi se nesvidja...sto se tice hermija jos uvijek je u boxu na promatranju jer sam naso samo par bananica koje sam skinuo i sad ovo dalje cvijeta i raste normalo pa cu ga pustit jos malo da vidim sta ce se desiti sa njim dok sa dvije imam problem visine jer vec su na 1.60 bez potova i vjerovatno ce jedna od njih ( mrsavija) ubrzo zavrsiti u sokovniku sa muzjkom kojeg sam ostavio za polen a posvemu sudeci jos jedno 7 dana i on ce biti spreman za kraj svoga puta









hermi




preodzirana sa kojom postoji jedna teorija zavjere da uopce nije z8 jer postoji mogucnost da su sjemenke bile pomijesane pa je tako nesto drugo zavrsilo u boxu




muzjak



 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Pokupi pincetom,kada je ugašena mješalica zraka ove zrele oraščiće i ubaci u neku kutijicu nek se malo posuše,onda ih malo pritisni da izađe polen i sve komplet u frižider,a možeš uzeti mali kist i opraši jednu grančicu da imaš menke. meni se znalo desiti da dobijem hermija sa samo par oraščića, i nakon što bi ih skinuo više se ne bi pojavljivali..
sviđa mi se feno na četvrtoj fotki..
samo naprijed
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
vidis nisam ni razmisljao o kupljnu( jel mijenja sta?) vec sam ih mislio pustiti jos jedno 7 dana i onda istresti to sve van pa sta dobijem sigurno ce biti dosta....i meni se svidja br4 i imam dvije takve samo sad vidim da fali druga ali njih cu oprasiti pa nek se nadje za iducu turu
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Nadam se da je muška stabljika šuplja na opip? probaj stisnut nalo poviše polovice biljke i ako je kao deblja slamka,onda je super :) Šuplje muške biljke daju polen sa nama najvažnijim karakteristikama,a to je više thc-a i bolji urod,dok pune stabljike su više za vlakna same biljke.
na vrijeme ti je skupljat polen...brzo dozrijevaju ove manje,tako da još dva -tri dana i imaš dosta polena za par stotina sjemenki :)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
mudonja je zavrsio svoju misiju sad jos samo trebam da se odlucim sta i kako da :bananabang:









mala napomena ovo je bio samo eksperiment koji cemo vidjeti poslije jeli bio uspjesan ali ako netko bude kopirao ovo sa fisekom savjetujem da uzme nesto providno tipa malo debljeg najelona ili tako nesto jer ce imati vece dozrijevanje jer ovo sto nije uspilo dobiti svjetlosti nije ni sazrilo :vb_wave:
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
A ja ti lijepo rekao da uzmeš celofan ;).. ima tu dosta polena! Sad uzmi jedan mali kist za vodene bojice,i odaberi neku donju grančicu pa lagano malo po polenu pa po ženskim cvjetićima.. Izaberi žensku biljku koja ti se najviše sviđa i eto regular sjemena za 4 tjedna..Ostatak polena u neku kutijicu,dobro zatvori i u zamrzivač.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.