zalivanje po suncu!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
ok,..gledam StrainHunters expedicije i nesto mi nije bas najjasnije,Swaziland pa Jamaica,druge nisam jos pogledao, i stalno vidim kako se polja marihuane polivaju,spricaju po sred dana po najjacem suncu,a biljke ...pa samo kad vidis nije ti dobro koliko dobro izgledaju
jel to nesto sto se moze praktikovati i na nasem kontinentalnom delu evrope i dal uopste ima veze geo.sirina i duzina?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Industrijski sistem mislim. Ne gleda se spaljen list več najjeftinija proizvodnja. Daleko smo mi od švicarske i jamajke:D
Postoji folijarno zalijavanje e sad...
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
one biljke meni izgleda da jako dobro podnose to polivanje crevom i spricaljkama za fudbalske terene
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Oni imaju masovnu proizvodnju, ko da je njima bitno jel list spržen ili išta drugo kad ima drugu njivu pored. Oni su na vulkanskom tlu pa im i biljke izgledaju perverzija. A i sam možeš vidjeti u tim SH da je većina biljaka osjemenjena, to njih najmanje zabrinjava. To što jesu ili nisu skurene trebao bih biti tamo pa bi vidili što nisu, sunce je sunce bez obzira na kojoj polutci sijalo.
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
ustvari hocete da kazete da spaljeni listovi nece mnogo uticati(ako uopste) na krajnji rezultat-dobar zdrav urod?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Pa neće toliko, čak mislim da neće uopće utjecati. To što ima pokoju skurenu točku na listu neznači da list nevrši svoju funkciju. Gledaj na to da ti je zeleni pigment (klorofil) u listu kao piksel na ful hd TV-u. I sad crkne ti na TV-u jedan piksel, a imaš ih mali milijun, to neće spriječit tv da ispravno radi.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.825
2.698
Weed California USA
Tamo je veci problem temperaturni šok na biljkama jer pici "70°C" u hladu i onda mrzlom vodom po njima. To su i SH komentirali kako bas i nije zdrava tehnika. Al jbga....imaju 20 000 biljaka i zaboli ih za šokove, glavno da naprave harvest i prodaju da nahrane obitelj.
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
uh,pa to treba isprobati,micro experiment...jednu biljku zalivati po PS-u,a drugu po suncu i to preko cele biljke,samo treba da se nadje ko ce to da uradi:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420...420...420

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
ustvari hocete da kazete da spaljeni listovi nece mnogo uticati(ako uopste) na krajnji rezultat-dobar zdrav urod?
Sigurno im je veča zarada sa takvim sistemom.
Kao da se životinje u klaonicama išta pita. Sve je to na sličnoj proizvodnoj traci.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Definitivno nije dobro zalijevat biljke na taj nacin,nemojte isprobavati :djede:
Onaj rastaman je samo htio impresionirat goste, izabrao krivi nacin.
sumnjam da jamaicani imaju vode na bacanje :vozdra:.
Dali smeta biljci? naravno da smeta, ali hebe se liku sto ce mu par biljaka riknu kad ih ima jos 1995 drugih.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Kolko je pametno zalijevati direktno po zemlji, ako je vani sunce i vruče je, a voda mlaka?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Nije pametno, ali ako nema drugog izbora ne preostaje ništa drugo.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
ja sam zaljevao nekad prije po suncu, dok nisam imao iskustva, no nisam primjetio da im šteti, možda zato što nisam napravio eksperiment pa da sam jednu stalno po suncu zalijevao, a drugu kad je već pao mrak.
A kad se sunce spusti i biljka bude u hladu, onda se može slobodno, premda je još uvijek vruće i dan je?
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
Definitivno nije dobro zalijevat biljke na taj nacin,nemojte isprobavati :djede:
Onaj rastaman je samo htio impresionirat goste, izabrao krivi nacin.
sumnjam da jamaicani imaju vode na bacanje :vozdra:.
Dali smeta biljci? naravno da smeta, ali hebe se liku sto ce mu par biljaka riknu kad ih ima jos 1995 drugih.
Mozda puse 24/7 ali mislim da znaju kako se radi grow
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
najbolje ti je ujtru poljevat.po danu moze dobiti blagi sok a ako voda dospije na listove desi se efekat povećala.navecer biljka ne vrsi fotosintezu tako da je prema mom misljenju bacanje vode jer ceka dok ne dode jutro da pocne sa poslom
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Mozda puse 24/7 ali mislim da znaju kako se radi grow
Siguran sam da znaju kako se radit grow , ali taj koji je zalijevao spricanjem lisca i headova na par biljaka koje su u dubokom cvatu, taj ne zna sigurno. njega su vjerojatno ostavili da cuva plantazu pa se htio malo qurcit pred slavnim gostima .
uostalom, ako mislis daj e ok spricat vodom kompletnu biljku, probaj stari moj i javis nam rezultat :respect: .
Napomena: radilo se o auto sjemenu koje im je stiglo iz amsterdama (kolko ja kuzim inglish lengvich )
 
19.01.2015
132
99
43
Ja uvijek ponoci oko pola 10 odem i zalijem svakih 3 dana ako vani przi ovako ako ima malo kise onda cca kad zemlja bude odozgora suha :D ovo zalijem sa 5l vode i za 3 dana zemlja suha do jaja :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ja sam siguran da nas sve teleportiraju na Jamajku da mi mi pokidali od growanja i crnje bi nam se klanjale. Imamo širi spektar znanja o uzgoju definitivno od njih iz razloga što uzgajamo malo. E pa sad zamisliš nas na njihovom podneblju i vulkanskom tlu koje on imaju. Mene nisu impresionirali nit jamajkanci nit marokanci po kvaliteti uzgoja, jedino što stoji da su po brojnosti stabljika daleko nenadjebivi. Toliko grešaka moš nać kod njih da to nije normalno, od zaljevanja po sunjari pa do sušenja na svjetlosti i slično.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ja ne kazem da to radim, ja prakticno ni ne zalivam, npr. ukupno 2x sam do sada zalio moje biljke u ovogodisnjem outdooru, ali ajmo razmisliti koliko biljaka trenutno na planeti zavisi samo od kise. i sad da li kisa pada samo ujutro, uvece ili po noci. koliko puta vas je uhvatio letnji pljusak pa se sklonite u stranu na 5 il 10 minuta i onda nastavite po suncu dalje. kad rokne letnji pljusak pa posle nastavi da przi sunce, da je to tako stetno ili smrtonosno ne bi bilo ni jedne biljke na planeti. pa sve i da ne zalivate biljke po suncu ko moze da spreci letnje pljuskove. zakljucak je, vase biljke u outdooru ipak budu prskane ili polivane "po suncu" cak i kada vi to ne radite, jer je jednostavno roknuo pljusak u sred letnjeg dana, i to se ne desi samo jednom preko leta sigurno. ne kontam uopste ovu raspravu. naravno, potpuno je drugacija situacija u indooru, spomenuh to vec u ovoj temi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Markoma and cocoxxx
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.