Zanimljive Vijesti Iz Medija (nevezano uz vutru)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/5...-u-soku-nakon-bizarnog-otkrica-u-Mlecnom-putu

Svemirski teleskop "Kepler" pretražuje svemir u potrazi za promjenom sjaja zvijezda što ukazuje na postojanje planeta pored posmatrane zvijezde. Ovde se radi o tome da je primjećena zvijezda koja gubi jako puno svog sjaja, što ukazuje da nešto ogromno zaklanja njenu svjetlost. Naučnici ostavljaju mogućnost da je za to zaslužan niz meteora koje je privukla ta zvijezda, mada i sami kažu da je jako mala šansa za to.

Ostavili su i mogućnost da se radi o jako naprednoj civilizaciji i da je možda uzrok smanjenja svjetlosti Dajsonova sfera. Dajsonova sfera je koncept (za nas SF) prkupljanja energije sa zvijezde pomoću megastrukture koja je napravljena oko zvijezde. Zamislite da smo naše Sunce zatvorili u ogromnu loptu na kojoj su sa unutrašnje strane solarne ploče koje prikupljaju svu energiju koju zrači Sunce. Ovo ne mora da bude zatvorena sfera, može biti i prsten oko zvijezde ili više njih.

Umjetnička slika Dajsonove sfere

dyson_sphere_by_capnhack.jpg


Ko bi, pored mene, volio da je ovo drugo u pitanju? Možda vanzemaljci tako growaju? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Mozda i harvestuju struju, ali ja tu ne vidim nikakav kabl koji ce tu struju da odvede do home planeta :) :D
"ne mere to bez kabla" :D
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
hehe, a ako su prevazišli kabl. Možda im je to fabrika za prozvodnju nečega pa direktno tu troše energiju. Ako su ovako nešto uspjeli napraviti onda su hiljadama ako ne i više godina tehnološki ispred nas.
 
06.08.2015
288
229
43
35
Bad blue boysi dobili batine od grobara u grčkoj.. i to batine da ih je 20zavrsilo u bolnici vecina sa teskim tjelesnim ozlijedama.. grobari su pikali nozevima;tukli na podu jednog njih 20.. nebi htio pozivat na mrznju al SAMO PIČKE BODU!
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Nisu grobari nego DELIJE i u tim tučama su učestvovale 4 navijačke grupe: Olimpiakos i Delije sa jedne i Badblue boys i PAO sa druge strane. Prvo: u takvim tučama (tipa ulicni rat) sve grupe su naoružane svim i svačim, tipa snađi se pa udri. Nema tu fore: ovi su više fer a ovi su pičke i bodu. U takvim sranjima uvek se nađe najslabiji nesrećnik koji izvuče deblji kraj, što ne značiu da i taj isti nije nosio bodež. Realno, Delije su najveća, najorganizovanija i najjača navijačka grupa na ovim prostorima i normalno je da su Bad blue dobili batine u jednoj ovakvoj organizovanoj tuči. Isto se i Boysi odnose prema onima sa kojima dođu u sukob! Ipaak Atina je Crveno-bela i ovi su znali šta će tamo da bude- nisu oni cvećke koje šire poruku ljubavi. Sad nije pitanje ko za koga navija, već realnost. Nama su turci izboli Marka na smrt u sred Turske u totalno drugim okolnostima. To je navijački svet- a najgore su one grupe što kad dobiju po ***** uvek prave žrtve od sebe. Ne pričam ovo na pamet, već iz iskustva. Ali se slažem u jednom: SAMO PIČKE BODU! STOP NOŽEVIMA U NAVIJAČKIM TUČAMA!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KlikLik
06.08.2015
288
229
43
35
Op op.. vidim netko je malo informiraniji.. ja sam izgubio prijatelja od noża znam sta je to.. a i znam da su boysi koji su otisli tamo sami sebi krivi jer je to bilo ravno samoubistvu.. nece grobar il delija doc u zagreb ili split ili rijeku pa se pokazivat..ono je njihov teritorij bio a da se igra tekma u ljubljani sumljam da bi koja delija bila iznenadjena da upadne u sacekusu..
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
žao mi je druga! :(...jesam, malo sam informisaniji... Uglavnom se ni jedna od tih većih grupa ne ustručava da krene na gostovanja koja su po svim parametrima visoko rizična jer time pokazuju i dokazuju svoj status u navijačkom svetu. Neke grupe su svesne svoje snage i bez problema idu u najneprijateljskije okrženje, svesni činjenice da će tamo morati da dokazuju svoju snagu, čak i dobiju batine zbog doslednosti. ;)
 
06.08.2015
288
229
43
35
Fora je to svijet i brija.. zdravo pokazivanje muda i čeličenje.. ja iskreno nemam vremena za tako nesto.. bio sam na par tekmi navijao bilo je odlicno organizirano puno adrenalina tenzija..meni su drazi grafiti i hiphop slicna brija samo bez šaka.. i brijao sam po partijima tamo se isto dokazuje gostovanjima i tehnikom.. plur! Necu vise oftopat ;) see ya
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Na ovim prostorima sranja i ratovi pocinju na stadionima.
Hleba, igara i krvi, moderne arene zamenile gladijatorske, ali povici su isti..
 
06.08.2015
288
229
43
35
Oprosti ako sam ikoga uvrijedio ali stradanje neduznih civila na koncertu i utakmici po meni nije humano.. znam da stradanja u Siriji i od prije u Iraku Iranu nisu stalno na vijestima pa ljudi ni nemaju dojam sto se tamo zapravo dogadja..al ovaj umobolnik ispranog mozga koji je napravio pokolj civila u Parisu i nezz za koji ideal je prosao kroz moju zemlju u valu izbjeglicke krize.. jednako tako je to mogao napravit u Ljubljani,Beogradu,Zagrebu ili Sarajevu.. terorizam je za svaku osudu kao i stradanje neduznih civila.. ti mozes sutra bit zrtva ovakvog nacina ratovanja.. neznam u cemu se tocno nisi slozio u postu iznad..
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ma kakvi crni teroristi? jesu malo sutra, isto ko i što su "teroristi" srušili WTC... sami isceniraju napad da dobiju podršku naroda za slanje vojske u siriju. nađu par muslimana, nadrogiraju ih i isperu im mozak i eto ti "terorista".
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hejzoni and L0oD

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Svega tu ima, dok ih je NATO naoruzavao i dok su se borili protiv Asada onda su govorili da su oni umjereni islamisti i da je to dobro. Sad kad su poceli radit sranja po Europi sad su najveci neprijatelji i idemo ih kao unistiti do kraja. Kao da to do sad nisu mogli.
Sve je to politika i igre velikih igraca, nazalost vecinom nastradaju nevini.