Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.04.2016
10
2
3
31
Pitanje:
Jeli je ova zemlja dobra za start biljaka ili ipak bolja za cvjetanje.. I trbam li nakon 20ak dana zivota bilje krenut s plantelom ili nema potrebe ?
... Dole je slicica biljke startane u toj zemlji..(stabljika ide iz tanjeg u deblje?)
C360_2016-04-29-18-18-46-503.jpg C360_2016-04-29-18-19-23-964.jpg C360_2016-04-29-18-20-06-586.jpg
 
11.04.2016
10
2
3
31
To je prpeo iz vise razloga... Onako je srednje tamnocr neke hash smedje boje ima dosta biljnog treseta i komadica.. ?:D
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Imas bas u Bauhausu njihovu zakodjer zemlju za balkonsko cvijece.Sadrzi kokosova vlakna,guano,perlit,biljni treset,danas uzeo vrecu od 70 litara za 60 kn.Mogu ti reci da je bolja od ovih razvikanijih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
11.04.2016
10
2
3
31
Ma lako za to ja sam bio u mogucnosti doci samo do ovoga znaci. Esad imam mogucnosti nabavi neku drugu pa mislim ima li potrebe ili ne jar ionako idu na sajt u najobicniju zemlju s malo ovoga sto imam i tjt. :D
 

brdo420

Aktivan Član
15.10.2015
120
475
63
joj ljudi nisam htio smetat al pretražio pola foruma i nemogu naći onu sliku koju je netko postavio o zemljama koje su dobre za našu biljku i koje su loše,jer sad stari kupio neku zemlju novu i tražio po forumu za tu zemlju i nisam mogo nać,hvala:)
 
20.04.2016
60
10
8
40
Pozz drugari.Da li moze da se izguraju dve devojke u outdoor-u sa substral teramagna 20l ili samo jedna?Imam i zemlju obicnu mislio sam da malo stavim i nju ili u krajnjem slucaju ako ne moze za 2 da stavim samo jednu,ali to mi nije bas sjajna ideja jer jedna mora da izvisi(a jos uvek se nezna da li je mudonja ili devojka?Nemam bas na vremenu,jer nisam u mogucnosti vise od 20l teramagne da pazarim pa bih hteo da ih sibnem na sajtic...please neka pomoc,tu mi je pri ruci i kokosiji izmet.A i prob mi je sto su u jos uvek maloj saksiji od samog klijanja,nisam ih presadjivao,samo ih redovno zalivao.
 
Poslednja izmena:

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Pa malo je ali bi trebalo da uspe posto je out, uzmi jedan najlon, prospi na njega tu tm, kokosiji izmet nemoj stavljati, i u kupovnu dodaj neke sumske zemlje, moze i ta koju si iskopao ako nije loseg kvaliteta, mnogo je bitno da je neka rastresita, ako je onako prasnjava da sa vodom pravi blato odmah i kasnije stvara koru tesko ce ici...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zeljko84
09.06.2015
11
5
3
Ja radim malo drugacije.
Prvo pripremim sajt,iskopam rupe,mesam obicnu zemlju sa kompostom i zeolitom,presadim biljke.
Bacim zeolita i po povrsini,stavim zrelog stajskog djubreta(govedjeg),prekrijem slamom okolo zbog isusivanja zemljista(Malč).
Preprskam biljku amino kiselinom zbog stresa,i biljka kroz dan dva oporavljena nastavlja da buja.
Posle par nedelja pocnem da joj dodajem slavol i plantelu.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Jel ti deluje kao da ce kupovati zeolit a ne moze da kupi dve kese zemlje? I amino kiseline? A djubrivo stajsko je najbolje u pripremi sajta pre sadnje, dakle iskopaju se rupe, pomesa se sa djubrivom, stavi se u rupe i onda se ostavi tako i po godinu dana, mada je dovoljno i manje, da ne bi bilo prejako i spalilo biljku, nego da obogatimo okolno zemljiste i rupe :)
 
09.06.2015
11
5
3
Brate sbcjeceo,ja tako godinama radim,pa ima nista ne fali,zeolit je dobar za svaku biljku ne vidim neki problem sto ga ne bih dodao.
Djubre stavljam sto se kod nas kaze "zgorelo" ili zrelo djubre,ne sveze.
Amino kiseline im dajem zbog stresa,experimentisao sam jednom na jednoj i biljka je funkcionisala dobro.
Inace bavim se uzgajanjem organske maline,tako da sve sto dajem malini dajem i njima.
I mogu ti reci da sam prezadovoljan rezultatima.
Ja sam izneo neki svoj stav i kako ja radim,nikog ne nagovaram na nesto lose.
Tako da ne skodi,a cim ne skodi znaci da koristi. :)
Ko zna mozda ovo nekome i bude korisno. :D
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Neka sativica se purnja, nisi ni procitao poruku otprilike a vec meni objasnjavas? :D Procitaj ponovo moju prvu poruku, ali evo stavicu ti poentu i ovde: Covek nema kintu za dve kese zemlje i zato sam rekao kako mislis onda da ima da kupi zeolit i aminokiseline.. I citat u kom on to kaze: "jer nisam u mogucnosti vise od 20l teramagne da pazarim" Pozz :)
 
09.06.2015
11
5
3
Meni ne treba brate da kupujem zemlju, zemlja mi je sasvim ok i nemam potrebe za tim,ne zivim u pustinji.:banana_rasta::respect:
Ok,razumeo sam te ja u potpunosti.
A zeolit i amino kiseline nisu skupe,tako i sa zemljom.
Kod mene je to dzabaka.
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Jedno pitanje.
Sadim outdoor, napravio sam 3 rupe u koju cu staviti po 50 litara zemlje tera brill.
U tim rupama podloga su mali kamenčići i šljunak. Sam me zanima dali da stavim neku plastičnu kesu ispod zemlje, da bolje drži vlagu.
Pošto neću moći baš previše dolaziti zalivati zbog raznih razloga. Moje je mišljenje da nebi stavljao nikakvu podlogu ispod zemlje zbog drenaže iako će mi povremeno biti problem zalivanje.
 

WeedWizard

true rastaman
29.07.2011
149
900
93
Bez ikakvih kesa.Nikad nisam cuo da je nekad neko to radio.Tako jedino mozes koren da poremetis jer bi kesa sigurno bila prepreka da ne moze da ide dublje.Dodaj hidrogel ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Max