Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
Grouchy, sve to stoji ovak na papiru
oću samo reć da možeš imat i
najskuplju i najkvalitetniju i zemlju i prihranu
ako nemaš dobar sajt sve ovo pada u vodu.
Vidiš i sam kak si prošo sa onim Lemonom, malo sunca, malo hlada
nema ništa na kraju od toga, biće nešto al di je to od onog šta je trebalo bit

zato Uksnicazazbunje bolje gledaj di ćeš posadit
nego kolka će ti bit rupa i šta će bit u njoj
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Pa nije bas tako,itekako je bitno koliko ce ti biti rupa a pogotovo sta ide u nju ,a da nepricam tek koliko je bitna koja je i kakva prihrana..naravno da je bitno i da je dobar sajt...a to grouchy Kad bi moglo biti uslov da ako posadis u maju pa da bude velika biljka to bi bilo dobro ali nije to ni blizu tako,koliko puta stavim na klijanje 1.juna pa budu vece od 5m...dosta stvari treba da uklopis pa da bude to to...:love2:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Vidiš i sam kak si prošo sa onim Lemonom, malo sunca, malo hlada
nema ništa na kraju od toga, biće nešto al di je to od onog šta je trebalo bit
bice i vise nego sam planirao, hteo sam malu biljku, zato sam posadio da vegetacija bude oko 50 dana (kao sto je ispalo sa jagodom, 6l tegli hedovine) al se limuncina ne da, tera svoje pa to ti je. eno ga 2.5m, jednom topiran.
jedino me zacudio strech, cveta i raste ko lud, oko 80cm za prvi mesec cvata i tu je stao.
doduse nece zavrsiti kako treba ali ne zalim se, juce kontrolisao trihome, 50/50 mutni/providni uz par zutih. za desetak dana pod noz.
koliko puta stavim na klijanje 1.juna pa budu vece od 5m
da, kadd im obezbedis vecinu uslova.

tako da da, zemlja i velicina rupe uticu, kako na rast biljke, tako i na prinos; ne razumem oko cega se preganjamo kad svi isto pricamo, naduvani ludaci :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BLONDinaNINA
28.04.2009
106
143
43
38
Zanima me jer nisam uspeo naci ovde. Da li je dobro koristiti sumski sloj ili humus kako god iz sume gde rastu brestovi? Raste jos neko drvo ali znam da nije topola i hrast. Znam da ta dva drveta kao i orah ne valja za zelenke. Ako neko zna neka mi da hint. Hvala unapred!
 
09.11.2016
69
153
33
36
Ako je zemljiste dobro i vec 2 godine lepo rastu biljke,koliko bi trebao kopati rupe kad sadim ?? ja uvek kopao male rupe samo koliko moze stati zemlja iz case od jogurta....
 
09.11.2016
69
153
33
36
Pa kvalitet nisam bio zadovoljan ali lose seme je bilo jbg,ali visina i cas imao tu jedne godine i do 3m biljku...a sl godine planiram skunk #1 staviti...pa me zanima dal' da kopam dublje rupe i da stavljam neku kupovnu zemlju..neki savet dajte,nisam pocetnik ali nov sam ovde,tako da svaka pomoc dobro dosla...
 
09.11.2016
69
153
33
36
hvala, a jel bolje seme kad klija u vece posude ili u case od jogurta??i pritom nemam feminizirano seme,imam nesto i sweet sheese..ja do sad sam u casice ali nekako mi budu izduzene biljke pa zato pitam
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Možeš prvo u čašice pa kasnije da presadiš u veće posude a možeš i direktno u velike,nije bitno :)
A biljke ti se izdužuju zbog nedostatka svetla a ne zbog veličine posude u kojoj su.
 
09.11.2016
69
153
33
36
Pa ja planiram na sejtu nekom,necu ih drzati u kantama i te fore,ili iz casica od jogurta u vecu saksiju pa tek direktno u zemlju...ja do sad iz casica jogurta odmah direktno na sajt...ok hvala
 

ttt

Aktivan Član
17.07.2015
124
258
63
32
Zanima me jer nisam uspeo naci ovde. Da li je dobro koristiti sumski sloj ili humus kako god iz sume gde rastu brestovi? Raste jos neko drvo ali znam da nije topola i hrast. Znam da ta dva drveta kao i orah ne valja za zelenke. Ako neko zna neka mi da hint. Hvala unapred!
Pozz,ovo sam ja radio posadio menke direkt proklijane u zemlju i divljač mi zrovala sve rupe,divlja svinja kad osjeti tak malo rahlu zemlju odma ju sjebe,tak da samo na to moraš pazit,inače to je humus i zašto nebi bilo dobro
 
09.11.2016
69
153
33
36
Danas bio trazio sajt i nasao sam,blizu je potoka ali taj prostor gde planiram saditi je od prilike 15x15m. Na sajtu sam uocio neki sitan korov,ali s tim necu imati problem.Lepo cu ja to skinuti i napraviti kako treba,e sad me zanima zemlja posto sam cuo da gde ima drveca tu je zemlja plodna ,ovako je ona rastresita a plus mi je tu njiva,jel mogu uzeti zemlju iz njive?
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Ma druze mozes kako hoces to je samo biljcica,ali moras znati da sto joj das bolje uslove bolje ces i vece prinose dobiti od nje..a najvaznije ti je da gledas da ima biljka sto vise :sun2::sun2:,a zemlja ko zemlja ako nevalja sa sajta onda kupis kvalitetnu sto ti i preporucujem...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grof drakula
09.11.2016
69
153
33
36
Pa jedne godine bas se secam,pored bare sadio i biljka je bila 3m a pri tome nisam nicim gnojio ni u vegetaciji ni u cvetanju i cak zalivao s muljom iz bare. ali jbg neko je provalio i obrao mi je i jos jednu pored a 3cu koja je bila pored s malim budovima ostavio.e sad sve zavisi posle toga par godina nikako nije bilo ni kvalitet ni kvantitet s tim da je seme bilo nepoznato i da je barba bila vec pocetkom septembra....Ali hvala puno na savetu blondinanina

Koliko je dobro zecije gnojivo pomesati sa zemljom i stavljati u rupe pre presadjivanja,jel treba da odstoji to gnojivo ili moze sveze???
 
Poslednja izmena od urednika:

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Pa bas pored same vode nebitno bara,reka itd kao sto si i sam video nije bas najbezbednije u outdooru ,jer pored lovaca i pecarosi znaju napraviti problem growerima...a za gnojiva uzmi plantelu i bude sve ok...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grof drakula