Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.01.2014
13
3
3
zemlja mi je krs,tako da bi kopao rupe i stavio kupovnu zemlju tj.neki mix bi napravio od pomenutih komponenti e sada ja kapiram da stavim 60 do 70 % zemlje ali ne znam u kom bi odnosu bilo najbolje da iskoristim ostale stvari do 100%,pa sam hteo da cujem i vasa misljenja!u svakom slucaju tnx na informaciji tarzane :thumb:
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Tarzane uvazena ti je molba...:) ja sam uvek smirena...:) imam malo napisanih postova ali sam zato puno citala forum ,pa cu probati dati i ja neki savet..ako vec hoces kupovati zemlju od gore koje si naveo najbolja ti je teramagma,a jos bolje ako bi mogao doci do composane ali ona je dosta skuplja i ne isplati se za outdoor..ali ako hoces sta je najbolje eto to je..:) posto hoces da kupujes zemlju najvise ti se isplati da uradis kao Jack Sparow imas u njegovon dnevniku : pomesate composanu sa kompovitom u omjeru pola pola i tom zemljom ispunite rupu od 20ak litara i to je to..nikakvi perlit ,vermuliti i sta ja znam..jos manje nekakvi najloni vrece ,tegle i tako..evo citirala sam,a sa tim sto sam napisala mozda nekom i pomognem...:)
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
nightvision je napisao(la):
zemlja mi je krs,tako da bi kopao rupe i stavio kupovnu zemlju tj.neki mix bi napravio od pomenutih komponenti e sada ja kapiram da stavim 60 do 70 % zemlje ali ne znam u kom bi odnosu bilo najbolje da iskoristim ostale stvari do 100%,pa sam hteo da cujem i vasa misljenja!u svakom slucaju tnx na informaciji tarzane :thumb:

Ako planiraš u kršu kopati rupe pripremi dobar alat i rukavice..trebati će ti.Ja živim na istom takvom terenu, prošle godine sam se nakopao rupa bezveze.30-40cm iskopaš rupu pa naidješ na stijenu,problem nastaje u ljetnim sušnim mjesecima kad se prvih 20-tak centi zemlja osuši.Tada bi biljka razvijala svoj korijen u potrazi za vlagom tj.korijen bi išao u dubinu al ne može od kamena.Morati ćeš 2X tjedno obilno zalijevati da ti se ne osuši.Ja bi ti preporučio da potražio vrtače ili ponikve neznam kako to kod vas zovu.To su ti rupe u krši sa plodnom zemljom obično 50x50m, zemlja je jako plodna i zadržava vlagu.Teško ih je naći jer se čak i najudaljenije od naselja obradjuju,time nećeš bespotrebno baciti pare za zemlju a nećeš morati često ni zalivati.Ja sam se malo raspitao i svi kažu da tamo što god posadiš rodi ko ludo.Ja sam jedva našao jednu da se ne obradjuje,prekopaj mjesta di ćeš saditi,stavi gnjoja i posadi na proljeće.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nightvision

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ja bih ti,ako dozvoliš,savjetovao da pročitaš temu od početka :)
i da staviš 100% čistu kvalitetniju zemlju i ne razbijaš glavu ostalim stvarima(onih 30%) pogotovo ako si u mogućnosti redovno ih napit i nahranit...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
danas sam pun optimizma bio u pripremi zemljišta za dva LSd koja sam mislio prebacit početkom 5 mj na sajt. nakon sat i pol vremena bauljanja po šumi i šikari napokon nađem savršeno mjesto.iskopam ogromnu rupetinu, pomješam sa florebelom..pobacam komadiće cigle, još nađem i govanca od srndaća i pobacam i punu šaku toga...sve ljepo zatrpam i zakamufliram sav zadovoljan jer mjesto je idealno. na vrhu brda obraslog šikarom i žbunjem, sunca cijeli dan..divljina, nigdje nikoga...sav izgreban vratio se kući i usput nabrao pokoju šparogu...
stvarno bi volio probat i okusit nešto svoje pod suncem jer je to neusporedivo sa in i ovo bi mi bio prvi out al sad evo sjedim i gledam u ove svoje prasice u boxu i pitam se šta ako!? ako dođe do nekog sranja recimo,.ako netko vidi mene kako krečem u šumu javi murji, murja malo uprati i evo belaja..uvijek ima takvih heroja koji imaju potrebu da nekog za nešto prijave..mogu zamislit scenarij...bacaj sve iz kuće skrivaj ako imaš vremena i zaboravi za indoor VIŠE IKAD i moli boga da prođeš što lakše sa te 2 vani..
kad sve zbrojim mislim da bi pametnije bilo da odustanem i držim se indoora, nisam kažnjavan i nemam dosje..volio bi da tako i ostane:).. al avanturicaa bi bila prava.. :spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uzmi automatik, brze zavrsi, nisu tako visoki i teze vide bilku.
Kod mene puno nabiru gobe, ako sadim regular 90% je sanse da provale sajt.
A auto zavrsi u 9 mjesecu, a tad jos ne rasu gobe i miran sam. I ljudi
po sumama tad je puno nanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
06.11.2013
27
9
8
37
Pozdrav svima...

Pošto sam na poklon dobio 5x feminiziranih sjemenki Early Skunk tako sam ih i mislio za saditi.
Imam dobar site. Mogu lako do njega. Nosit vodu i sve mi je pristupno.

Pošto već neko vrijeme čitam forum malo sam možda zabrijao za zemlju. Tako sam malo i zbunjen jer sam vidio da ljudi svašta nešto mixaju sa zemljištem. Eh sada malo pomoći.

Danas sam posjetio trgovinu i našao sljedeće:
1. http://www.zaslike.com/files/3raen3cx0jlldoziji5q.jpg [15L pakovanje]
2. http://www.zaslike.com/files/q8qu3kgeusqickcsbuaf.jpg [15L pakovanje]
3. http://www.zaslike.com/files/k2vukrgcuohp2v3wd2n.jpg [8L pakovanje]

Plan su rupe 30x30x50. Pa me zanima što od ovoga uopće koristiti i kako smixati !? Te naravno pokoji savijet...
Također sam našao tekuća gnojiva tipa 555 656 i slično u nekim izdanjima za balkonsko cvijeće itd. Nisam slikao jer su me ljudi čudno gledali kad sam slikao zemlju =\

Druga pitanje je vezano za biljku.
Naime na internetu sam našao da ovo sjeme daje biljku preko 2 metra što je mali neboder. Pa sam razmišljao oko LST vezivanje/rast... Sajt nije baš toliko lako za pronaći. Sunca ima od jutra do sutra, a opet mi je stalno u glavu tih preko 2 metra...

Također...
Mislim posaditi biljke u svome domu u čašama. Te bih koristio mix koji mi savjetujete za sajt... A presađivanje bih radio da jednostavno rasporim posudu plastičnu i sve zajedno presadim !? jel to uopće pametno tako presađivati. Barem meni djeluje kao manje mogućnosti stresa...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: giovanni007
03.07.2009
1.740
2.317
188
nightvision je napisao(la):
treba mi savet iskusnih (outdoor)growera kako bi napravili sto bolji mix i u kojoj razmeri da li bi nesto dodali ili oduzeli od ponudjenih sledecih komponenti sa kojima raspolazem zemlja: teramagma,potgrund h,florabela komponente:vermukulit,perlit,kokosov treset,hidro gel hteo bi da dobijem sto vise odgovora iskusnih growera kako bih napravio idealan mix!unapred zahvaljujem na odgovorima :passing-joint-smiley-emoticon:
Potground H
Perlit
Hidrogel
Mikoriza
Urin za vegetaciju (folijarno)
Guanokalong za cvjetanje ili eventualno neku drugu komponentu koja sadrzi veliki udio P
Pepeo kao bogati dodatak koji sadrzi Kalija

sve to možeš smiksati u jednu mješavinu i onda tu zemlju staviti u jednu ili pak dvije jutene vreće (vreće za kumpire) jer si napisao da ti je zelja krš? skužija sma da si negdje gdje prevladava krš. oko vrece mozes staviti kamenje ljepo poslagati da sunce ne tuče direkt u vreću. Dobija si savršenu aeraciju korjena, stealth itd itd itd
:)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Razrjediti u omjeru 1:10 (može i 1:12 ili 1:15, malo experimentiranja nije na odmet ) sa vodom te pomocu rucne tlacne prskalice nanjeti po listovima .
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
ne to je gnjoivo za vegetaciju tj ja sma ga bio koristio samo za ciklus vegetacije dok sma na jutubu (koliko se sjecam) vidio da ljudi s njim i pome zaljevaju, međutim zbog povišenog udjela N-a nekako mi upucuje da je pozeljno gnjoivo za vegetaciju. Pokušajte pa bacite report :). od ostalih gnjoiva plantela vrt, pa i guano kalong uz pepeo. Plantela moze i ne mora međutim ja sam ju koristija mada da sad idem u akciju nju bi izbacija i ubacija guanokalong tekuci za cvjet ( uz naravno vec guanokalong prah koji ima visok udio fosfora, i kojeg sma stavlja par puta u ciklusu cvjetanja i biljka jednostavno nije pokazala neki znak pregnjojavanja

edit;

e da, može i neki organski gnjoj što da ne...ovčji vege, svinjski cvijet :D

edit vol.2;

ma vid vraga :D posto sma reka da cu jednog dana proizvoditi jeftina kvalitetna organska gnjoiva dostupna svima i svugdjemogli bi da se zovu Ovčji vege, Svinjski cvijet :D
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ovako više sam zbunjen od te Composane, naime danas sam isao u izvidnicu za dostupne supstrate i od terra magme je bila tura od prosle godine rekla mi tamo zenska da ne uzimam to, a od composane nisam nasao ni universal ni za ruže nego ovu:

composana.jpg


jel to isto dobro? iza po specifikacijama mi se sve uredu čini sad me zanima dali je itko sadio u tome?

nema niceg drugog
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
nemogu ti reć za ovu zemlju al ti mogu reć da sam uzo u Getro-u Plantelu balconiu staru dvije godine,piše rok neograničen....bilje zasad raste :)
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Dobro, daleko od toga da nije sama zemlja dobra, ali u kombinaciji s domacom i pijeskom je sasvim ok... Ja osobno imam savrsene rezultate s ilovacom u mixu, ili bilo kakvom drugom crvenicom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp