što nakon što te uhvate

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.08.2012
2
0
0
43
Dobar dan, ovako stoji situacija.. ne znam gdje da stavim temu ali oke. Imao sam 16 godina kad sam uhvaćen sa par stabljika, dobio sam uvjetnu do 18. Sad imam 20 godina i razmišljam o ponovnom sađenju nama naše omiljene biljke. Volim razmišljati unapred i rizik si predočiti dakle.. što sad kad bi opet bio uhvaćen kolika bi mi bila kazna tu u RH.. i da li bi mi bio problem naći posao sa tim dosjeom, jer eto htjeo bih radit za 3-4 godine u općini nakon što završim faks. Hvala
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
u opstini nema sanse da radis,u bilo kojoj normalnijoj zemlji...takvi dosijei(nazalost marihuana i svi prekrsaji vezani za nju su KRIVICNI a ne prekrsajni) se dugo cuvaju,a iako si bio mlad kad se to desilo,(trebalo bi posle 3 god. da brisu,ako nisi pocinio nikakvo delo) cisto sumnjam da te nemaju 'negde' onako,u 'off-u',za proveriti kasnije.
dakle,u opstinu-jedino preko veze

kazna moze biti u nacelu veca(tako bi trebalo),ali mislim da ti vise zavisi od toga kakav ti sudija zapadne...
evo primer-
davno,davno pre cca 10tak god. me zaustave u kraju(patrola) i pronadju mi nesto sitno,tipa 0,55gr....
PET MINUTA kasnije,na ISTOM 'EBENOM MESTU padne drugar od strane ISTIH POLICAJACA (show jbt xD) sa 25gr.
obojica dobijemo prijave
sudjenje isti dan,u isto vreme-sudnica do sudnice
ja dobijem novcanu kaznu,oko 300e
on ne dobije nista.cak ni uslovnu.
pa ti vidi xD
to je najskuplja sprava koju NISAM dun'o..
 
13.08.2012
2
0
0
43
znači posao za bilo koju državnu firmu otpada a, pa gdje onda radit u pm :D ne znam imam vremena, normalan ormar, mislio sam dva lemona stavit na 400w hps.. ne znam bojim se jedino jer zato što sam već pao kad sam bio maloljetan da opet padnem sa biljkama da ne idem u buksu.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
eee sinko..
dobro ti creative kazhe..
+ ako mislish uzgajati...bolje bi bilo da razmishljash o tome kako da NE budesh uhvachen...a ne o onome shto slijedi kada si uhvachen..

novi zakon stupa na snagu sa 01.01. 20013....navodno che biti neshto labaviji...
ali....morash znat da...svaki posao u tkz. "drzhavnoj sluzhbi" otpada ukoliko si kazhnjavan...
takodjer...npr. pravo skoro pa ne trebash ni studirati ako si kazhnjavan jer-zaista je uzhasno mala moguchnost za posao pravnika ako imash dosije...

ako i dalje zhelish uzgajati..mpoj savjet bi bio da o tome apsoltno nikome ne kazhesh ni rijech..ali nikome!!!...i da zhivish savrsheno chisto-bez i najmanjeg razloga za susrete sa policijom..+pazish i u kakom te se drushtvu mozhe vidjeti..
razmisli dobro jesi li u stanju zadovoljiti ta dva osnovna uvjeta...ako nisi 100% siguran da mozhesh..tada bolje prichekaj josh koju godinicu-da zavrshish fax,malo se uozbiljish,sredish si posao i..da nestanu neke budale iz tvog zhivota ( nishta osobno.samo znam da u tim godinama svi smo imali neke budale u nashim zhivotima )
sretno..
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
564
5.452
233
neznam kako si pao prvi put,vjerojatno zbog pričanja,e sad zavisi u kakvom se društvu krećeš i to,trebaš se smirit izolirat od svih jedno vrijeme jer oni znaju da si pao i sigurno imaju to na umu da bi mogao ponovit to..Moraš samo ti znat za to i to je to,nema pričanja ni ništa,maksimalno se pazi..Ja radim na mjestu gdje dosta ljudi dolazi i u super kontaktu sam s ljudima i u zgradi sa stanarima i sa susjedima,nemoj biti čudak,budi pristupačan,vesel i ljubazan uvijek,jezik za zube i to je to..I da,sadi za svoje potrebe jer ako budeš rješavao to je najlakši put da padneš..pozz
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ja da imam prilike radit u opcini ne bi sadio nego bi kupovo od dilera ko i svako ko ima para haha.


Ali salu na stranu...


Ono kad si pao, jesi li isao na kazneni ili prekrsajni sud? Nakon 2 godine, brisu se svi prekrsaji iz dosjea ukljucujuci i uvjetne bla bla bla a kazneni ostaje dozivotno.
 
13.08.2012
2
0
0
43
kad sam pao išao sam na glavni sud u regiji neam pojma koji je to.. ne znam eto još ću razmislit, jest prvi put sam pao zbog pričanja mladost ludost to je bio tad bauk tek napunio 16 godina ono face ee tak mi i treba. uglavnom, moram se sabrat i odlučit šta ću eto zanimalo me je samo što se dogodi odn koja je kazna nakon drugog "pada"
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Pa jel imas papire od suda? Takve stvari se nikada ne bacaju, ja ih imam punu ladicu doma.

Sta ja znam, nis ne mjenja pricu, moje pitanje i dalje stoji al ak si bio maloljetan... cek kakvu si onda kaznu uopce dobio kad si pao?
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
loop je napisao(la):
u opstini nema sanse da radis,u bilo kojoj normalnijoj zemlji...takvi dosijei(nazalost marihuana i svi prekrsaji vezani za nju su KRIVICNI a ne prekrsajni) se dugo cuvaju,a iako si bio mlad kad se to desilo,(trebalo bi posle 3 god. da brisu,ako nisi pocinio nikakvo delo) cisto sumnjam da te nemaju 'negde' onako,u 'off-u',za proveriti kasnije.
dakle,u opstinu-jedino preko veze

kazna moze biti u nacelu veca(tako bi trebalo),ali mislim da ti vise zavisi od toga kakav ti sudija zapadne...
evo primer-
davno,davno pre cca 10tak god. me zaustave u kraju(patrola) i pronadju mi nesto sitno,tipa 0,55gr....
PET MINUTA kasnije,na ISTOM 'EBENOM MESTU padne drugar od strane ISTIH POLICAJACA (show jbt xD) sa 25gr.
obojica dobijemo prijave
sudjenje isti dan,u isto vreme-sudnica do sudnice
ja dobijem novcanu kaznu,oko 300e
on ne dobije nista.cak ni uslovnu.
pa ti vidi xD
to je najskuplja sprava koju NISAM dun'o..

vjerujem da ti je drugar bio malo pjevao