1. ormar box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.04.2012
19
2
3
34
Znaci odlucio sam se na izgradnju boxa :)
Imam 1 ormar koji je vise kao velika polica sa dosta pregrada, ima stijenke sa strana i gore,dolje ali nema naprijed,nazad.
Pa mi je plan da negdje nabavim 2 komada drveta ili neke ploce i da samo ogradim stijenke i po potrebi vadim,stavljam. Naravno sve cu obloziti folijom.
Dimenzije su 50š x 50d * 150-180visina (ne znam tocno)
Unutra planiram staviti 150W HPS. Ormar se nalazi u zasebnoj maloj prostoriji dimenzija cca 1m x 1m u kojoj je smjesten i prozor tako da i to moze posluziti kao hladenje jer se prostorija ne grije.
Sad me zanima bi li bilo bolje da ubacim 250W , kolike ce mi to probleme prouzrokovat sa grijanjem. Ideju kupovine cooltubea sam odbacio jer mi je to previse posla za prvi put.
Koliko ce mi trebati pc ventilatora za ovakav prostor ako netko moze procijeniti ?
Hvala unaprijed :)
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
hmm,nemam nekog praktičnog iskustva(uglavnom,pišem što sam čitao),no prvo što vidim je tvoj prostor.jer kada ti svijetlo bude off,neće li ti biti malo hladno u toj prostoriji?piše da ne griješ,zima je,temperature idu do 0,a još i ne griješ.biljkama se to nebi svidjelo.
po meni trebala bi ti 4 venta,jedan da ti puše po svijetlu,jedan izlazni,jedan da ti mješa zrak unutrai jedan za ulaz. i nemoraš kupit cool tube,napraviš ga sam.

toliko od mene.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
boze me sacuvaj,to je sve sto cu reci....

sve ti vec pise,nema potrebe otvarati novu temu,zaista...
ako nista drugo-pogledas devnike sa slicnim settupom,pa sam iskominujes
ali onako,LOGICKI gledano-vent za ubacivanje,vent za izbacivanje i oscilirajuci vent za mesanje vazduha u boxu.
dalje,mozes staviti 250w HPS iako na te dimenzije i 150w super zavrsava posao-sam isproveravaj koliko greje,kako spustiti temp. a dici vlagu-i to tako sto ces sklopiti box i pustiti ga da radi dan-dva 'prazan' da iscekiras parametre..

i molim te,
ne postavljaj uopstena,vec zilion puta pitana pitanja,
i ne otvaraj nove teme bez potrebe-sve si ovo vec mogao pitati u vec otvorenoj temi,mada nemas ni ZASTO,ove stvari su objasnjene,ali,TOLIKO puta do sad.....


sretno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.