1st grow // Special Kush #1 // 150W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Pusti je do cetvrte,pete node..neka malo naraste da vidis kako je siriti..pa onda lagani lst sa osiguranjem glavnog voda ako njega lst-iras.Kontra strana..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GhettoGrower420
01.03.2017
59
202
33
Samo da javim svima koji prate dnevnik:
Problem sa noćnom temperaturom je delimično rešen jednom malom grejalicom koja greje celu prostoriju u kojoj se box nalazi.Vlaga je pala nekih 10%, a kupio sam i neki odvlaživač (nadam se da će da odradi posao).
Biljka sporo napreduje,kandže su i dalje prisutne,ali nadam se da će krenuti sve kako treba u narednom periodu.
Trenutna temperatura i vlažnost - Dan: 22C/40-50% Noć: 17C/vlaga varira,ali nikad preko 70%(smatram da će odvlaživač to dodatno da spusti).
Update-a neće biti dok biljka ne pokaže pol, tj. dok zvanično ne krene cvetanje.
Poz...:rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix
01.03.2017
59
202
33
Biljka još uvek nije pokazala pol...:(
Nzm šta se dešava,sve ide nekako presporo, a još sumnjam da imam spider mites (jako sitne bele tačkice po listovima, a na prvom paru listova fleke bledo zelene boje).
Zna li neko kako se pravi onaj rastvor za spider mites (ne mogu naći nigde tačan recept),koliko se sećam ide duvan,beli luk,čili (valjda?)...

Sledeći grow definitivno automatik,ovo čekanje da procveta jako nervira...
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ide sporo da,u kom su sada danu.Podigni temp.dok ti radi svetlo makar na 25-28 i vlaga ce ti onda pasti.Tu nocnu vlagu probaj jos da spustas bar do 40%.Nocnu temp.isto dizi sve to utice na vlagu u boxu.Taj recept ne znam a imas ono ulje pitaj nekog mislim da zna Hazeri ja stalno zaboravim:joint2:kako se zove.I vidis sve to utice na razvoj biozice...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GhettoGrower420

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.482
8.752
258
out of space & time
za spider mitse probaj bocicu etericnog ulja ruzmarina u 0,5l vode,pa prskaj nekoliko dana kad se izgasi svjetlo.
ili potopis u vodu duvan,bijeli luk,cili papricicu,mozes i ruzmarin dodati,koprivu..mozes sve to il nesto od toga,neka odstoji par dana.. ili sipnes malo deterdzenta u vodu,pa uzmes jednu krpicu pa ocistis listove s tim..ako ne pomogne jbg onda u apoteku po preparat za nametnke..
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.670
11.934
358
Socotra Island
eelslap.com
Ja sam spajdere sa neem uljem rešavao, nekoliko kapi deterdženta za pranje suđa i voda i prskaš sa time, a svakako bi valjalo celu biljku da istuširaš jakim mlazom vode, pogotovu listove sa donje strane.
 
01.03.2017
59
202
33
UPDATE

Razmišljao sam da sačekam još malo sa update-om, ali vreme je, a i rekao sam da će update biti kad biljka procveta,tako da....Konačno je procvetala!!!:banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta:

Ukupne dane života ne znam, a i nije bitno. Od sad računam samo dane cvetanja (inače jutros sam primetio pistile).
Planiram da je držim minimum 70. dana, a s obzirom kako je spora verovatno i više,videćemo kako će se razvijati situacija.
Što se tiče spider mites-a, malo sam detaljnije gledao slike na netu, pa više nisam ni siguran jesu li oni u pitanju ili ne:crazyd:
Prvi par listova je bio u jako lošem stanju pa sam ih odsekao,možda nisam trebao al' šta je tu je.
Takodje, mislim da sam pogrešio sa LST-om,trebao sam da je vučem u suprotnu stranu...
Evo i slika pa procenite kako sve ovo izgleda.Poz...;)

1.JPG 2.JPG 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.JPG 8.JPG 9.JPG
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.670
11.934
358
Socotra Island
eelslap.com
Taj list na poslednjoj fotki izleda definitivno kao da ga jedu crveni pauci .Nabavi neku lupu i pod dobrim jakim svetlom probaj da pogledaš list sa donje strane i vidiš da li se nešto pomera :)
 
01.03.2017
59
202
33
@hazeri
Biljka je posadjena blizu ivice saksije pa sam mislio da je bolje bilo da sam je vukao ka suprotnoj strani (pogledaj sliku ispod).Ali nije ni bitno,sad će klasično ići u krug kao što kažeš, mada mislim da bi mi bilo lakše da sam odradio kao na ovoj slici...


1.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
01.03.2017
59
202
33
UPDATE
8. dan cvetanja

Danas zalivena manjom količinom obične vode (bez pH korekcije).
Spideri mites su i dalje tu,čekam neem da stigne...
Dok neem ne stigne ubacio sam nekoliko bubamara u box,pročitah negde da one jedu ovu gamad...

Temperatura i vlaga su u optimalnim vrednostima.
Pistile su na nekim mestima počele dobijati braon boju,a to valjda ne bi trebalo sad da se dešava:zvezda::

@hazeri
Tek sad malo bolje pogledah ovo što sam pričao oko LST-a, biće da sam ja bio prenapušen
:razvaljen::




1.JPG 2.JPG 3.jpg 4.JPG 5.JPG

 
01.03.2017
59
202
33
Dan - 24C do max 28C / 40% do 50%

Noć - 17C do 20C / 50% do max 60% (kad bih pojačao grejalicu,spustio bih vlagu još više - to ću i uraditi kako bude odmicalo cvetanje).
 
01.03.2017
59
202
33
UPDATE
19. dan cvetanja

Danas zalivena običnom vodom i preprskana rastvorom neem ulja.
Za ove skoro tri nedelje cvetanja prskao sam je neem-om četiri puta, a isto toliko puta je i zalivana.
Još uvek je nisam prihranjivao, samo čista voda bez pH provere.
Temperatura i vlažnost iste kao i kod prošlog update-a.

Koliki je rizik od budji u ovom stadijumu cvetanja?
Brinem se kad je prskam neem-om da ne dodje do toga, iako ne prskam po cvetovima vlaga u box-u ipak poraste narednih sat vremena posle prskanja, a onda se vrati u normalu.

Poz;)



1.JPG 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg
 
01.03.2017
59
202
33
UPDATE
36. dan cvetanja

30. dana cvetanja je dobila 1/3 doze Hesi Bloom-a na 2L vode.To joj je ujedno bilo i prvo djubrenje otkad je posadjena.Danas je zalivena sa 1L čiste vode.
Još uvek imam problema sa spiderima...Prskam neem uljem i češće nego pre i sa većom koncentracijom neem-a, ali su i dalje tu.
Po navodima proizvodjača biljka je gotova sa cvetanjem za 56 dana, a ja sam planirao da je držim 70 dana, ali s obzirom kako je spideri jedu i kojom brzinom to rade biće super da izgura i tih 56 dana.
Evo nekih slika od večeras, a na linku ispod su slike oštećenih listova.


1.JPG 2.JPG 3.jpg 4.JPG 5.jpg

https://www.vutra.org/threads/mentor-cili.12244/page-379
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000