1st outdoor grow ever by Farmer82

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Farmer82 je napisao(la):
cvate cca puna 2 mjeseca, nekad bijele dlacice su posmedjile na svim vrhovima , lisce zuti i opada,ali isto tako ljudi okolo beru kukuruze pa bi ja to maknuo da nemam sad nekih problema na samom kraju..i ono sto me najvise navodi na to da ju skinem su ocito posljedice sugavih gusjenica, naima padala je nocas kisa

procitaj ponovo sto si napisao i sve ce ti biti jasno :bonappetit:
 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
ma znam, nikak da fotic kupim pa slikam sa mobom; 5mpx ali nije to to..uostalom rezultat je vidljiv..kod mene je isto neko lose vrijeme najavljeno tako da potpisujem sve sto si rekao, ista stvar i kod mene; copy paste :)
Gardener je napisao(la):
Jedino ti se na ovoj zadnjoj slici di ima ovih ubranih vidi cista slika,ostalo je mutno nesto vise nesto manje. Ja ti samo mogu rec da sam ja svoju skinuo ima 3 dana jer je pukla na pola,sad je na susenju,a ako bog da ostatak skidam veceras. Razlog je prosto taj sto bi sad trebale ovdje krenut kise konstantno oko 5 dana padat,a ja ne zelim riskirat. Cak i da ju skinem,to je 4 dana ranije od planiranog i mislim da nemam sta previse izgubit.Izmedu ostalog,radom sam i vise no zadovoljan. Prvi mi je grow,veselim se sto sam ga uopce doveo do faze susenja. Vrhovi ti izgledaju napunjeno,nisu ono da kroz vrh vidis stabljiku i mislim da nemas sta izgubit. Bitno za rec je to da ces uvijek,ali uvijek dok ne nabavis mikroskop razmisljat jel moglo se skinut tad,jel bi bilo bolje ovo ili ono. Bar je meni tako.
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Onda se nemas sta mislit stari,skidaj to,susi,papirnata vrecica mozes i ne moras,i tegle. Mozda bi ti bilo bolje slozit onda neku kutiju za susenje sa ventovima ako si u mogucnosti,jer po nekoj logici kisno vrijeme nije bas za susenje icega. Ja ne znam kako ce ovo moje proc,ali nadam se da kisa nece utjecat bas i da nece uhvatit pljesan. Kako planiras susit?
 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
da, povecana vlaznost u zraku nije dobrodosla..budem susio na tavanu, onako na spagu ih objesim kao kobasice, prije svega otrimam vrhove naravno i ne diram 10ak dana...stvarno ne znam, prvi put se susrecem sa ovim dijelom..nikad jos nisam izgurao do kraja
 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
PowerSeed je napisao(la):
dobra ti je strategija, tavan je ok, ne treba vent, izguraces do kraja, opusteno

Hvala Power :) pa da, mislim da ce to biti ok, u svakom slucaju je moje, ne budem se nikomu molio i bacao pare na smece...a eto, mozda je i sajt mogao biti bolji, mozda sam mogao dobiti vise pravilnijom gnojidbom i nekim treningom, mozda sam mogao nabaviti mikroskop...sad sta je tu je, za ovu godinu ostaje hrpa mozda iza mene ali jos ucim, na godinu cu nastojati biti bolji, uostalom imam cijelu zimu za ucenje:) mislim da danas skidam i na susenje pa se javim sa foto updateom...pozz
 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
Bok forumasi..evo samo kratko da se javim..bilo je suncano danas pa sam odlucio privesti kraju svoj outdoor za ovu godinu..prvi u zivotu odrađen od pocetka do kraja :dada
najvece zasluge u tome idu ovome forumu i svim dobrim ljudima koji su tu svakodnevno,spremni pomoci pocetnicima kao ja...mislim da sam puno naucio ali isto tako me jos ceka puno informacija za usvojiti..imam 2 slike pa pogledajte,nisam vagao ali mislim da cu u konacnici imati pristojnu kolicinu za dragu i sebe za neko vrijeme...javim se kroz cca 2 tjedna sa smoke reportom..jos jednom hvala svima na pomoci i uzivajte u svojim zimnicama :sick:
View image: 15102012560
View image: 15102012559
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Bravo, fino si to odradio! Biljka ti za razliku od nekih sa ovog foruma izgleda zrelo :)

Još nešto, što dulje vrhove držiš u staklu to će te više pucat. Minimalno mjesec dana mora proći da bi se isplatilo. Obrati pažnju na plijesanj i ukloni ju ako ju uočiš, naime može se brzo proširit. Dok vrhove staviš u staklo, svaki dan otvori staklenku na barem 15 min da se izlufta i tako prvih 2 tjedna.

Sretno i uživaj u darovima prirode! :)
 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
littleGreen je napisao(la):
Bravo, fino si to odradio! Biljka ti za razliku od nekih sa ovog foruma izgleda zrelo :)

Još nešto, što dulje vrhove držiš u staklu to će te više pucat. Minimalno mjesec dana mora proći da bi se isplatilo. Obrati pažnju na plijesanj i ukloni ju ako ju uočiš, naime može se brzo proširit. Dok vrhove staviš u staklo, svaki dan otvori staklenku na barem 15 min da se izlufta i tako prvih 2 tjedna.

Sretno i uživaj u darovima prirode! :)

Upoznat sam sa procesom susenja, informirao sam se vec na forumu :)
Hvala, također..pozz :)
 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
Dobro jutro forume i dragi moji forumasi :)

Vise manje je sve receno do sada u dnevniku, ali napisat cu par rijeci kako se situacija razvijala, onako ukratko ..
Krajem 3.mjeseca su sjemenke proklijale (unknown sjeme), pocetkom 5.mjeseca 2 biljke su presađene van, procvjetale su negdje u 1.tjednu 8.mjeseca i ispostavilo se da je jedna od njih hermic, a druga je zenska..hermic je eliminiran, preventive radi :bananabang:, a zenskica je pozivila jos do 15.10. :prof10:

SMOKE REPORT:
Evo upravo dok ovo pisem drven sam totalno...skuhao kavu i zapalio :hippy:
okus pljuge je klasicna domacica, isto tako i djelovanje..
evo sad je brija na text i kako to sve formulirati bla bla, a opet sa druge strane da je netko tu sad i krene neka zajebancija taj ces krece smijalica..ma tesko mi je prenijeti u pisani oblik sve ono sto mi se događa u glavi i kako se opcenito osjecam i kako pljuga radi..bas sam onako kvalitetno upljugan, btw pisem ovo vec vise od pola sata, ne kuzim kako vrijeme prolazi a ja napisao tek par redova..a imam i nekih slika da da...

Slike:
View image: 31102012580
View image: 28102012577

Eto toliko od mene u ovom dnevniku..ako je sve ok, zamolio bi nadlezne da dnevnik bude preseljen u zavrsene dnevnike, jer tu vise ne namjeravam pisati, hvala! :) pozz
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
hahahah.. :icon_mrgreen: :thumb: predobro.. :bale
dala bi ti rep da mogu.. :)
uživaaaj..
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
I od mene rep, svaka čast za završen grow.
 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18

















Eto dragi moji dao sam si truda pa sam napravio mali vremeplov, onak da se vidi kak se je to razvijalo od pocetka do kraja..a i mislim da sam ostao duzan jos koji red napisati!

Kako je jednom negdje rekao Blade da outdoor moze poceti kad vidis pcele..e da, ja sam ove godine krenuo malo prerano, vodio sam borbu sa kisom, niskim temperaturama ali eto to je jedno iskustvo vise i zato nagodinu ne pomisljam krenuti prije 01.05.

Mislim da sam stekao malo rutine i određena znanja koja nisam imao pa cu vjerojatno pokusati sa brand sjemenom nagodinu, a ne unknown, cisto da nema onog iscekivanja kao ove godine, ma super biljka, gle kak je zdrava, kak raste, kak ovo, kak ono a na kraju mudonja...eeeee mislim da se vise necemo tak igrati.

Gnojiva...nezaposlen sam pa sam improvizirao, u vegataciji sam odmocio u boci od 5 l oko pola sake KAN-a, jel ipak on ima 27% dusika, aha mos mislit..kad je jadna biljka to povukla u sebe mislim da joj je bilo podne, za dan ili dva, ne sijecam se vise, dobila je po sebi flekove kao da je hrđava- dijagnoza: pregnojavanje dusikom...nakon toga je u par navrata dobila samo vodu i oporavila se. U cvatnji sam uzeo od stare neko tekuce gnojivo, drzao se uputa i to je bilo ok, s tim sam ju zalio najvise 3 puta, vise manje gnojiva sam sveo na minimum.

Nisam radio nikakav trening jer se jos ne osjecam spreman, a i bio je outdoor pa nisam imao problema sa nedostatkom prostora.

Jos unazad 2 dana sam imao 2 najveca vrha i primjetio sam da ne pucaju grancice unutra bas onako lagano, a skinuo sam ju 15.10. Susio sam na tavanu, prozracno je, relativno tamno, ali je bas tih dana srala kisa, samim tim ogromna vlaga u zraku tak da sam zadnjih par dana susio u sobi, rasireno na papiru.

Vama iskusnijima znam da nisam rekao nista novo sto ne znate, a opet sa druge strane mozda ce ovo citati netko manje iskusan kao npr. ja, pa mu pomogne i ne napravi iste greske, u svakom slucaju pomoglo je meni jer fuckas teoriju bez prakse.
Sto se tice mene mislim da do proljeca nema nikakvih growowa, osim ako ne uleti kakva neplanirana lova pa se odlucim na neki indoor...ali bez brige bit cu tu stalno i pratiti sta se događa, dalje uciti i druziti se sa vama jer vi ste moja zelena obitelj :family1:

Vas Farmer82
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.