250w HPS & MH vege, 3x purple haze, TOP + LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
pozdrav svima,

posle dosta smaranja mog mentora oko sklapanja boxa, prvi put krecem u avanturu.
realno nemam nikakvog iskustva u ovome, iako sam par puta imao neku domacicu celo leto na terasi. jedina pouka koja je ostala iz tih dana mi je da je biljka pravi korov i da moram da je branim od psa koji je brstio donje lisce kao koza. psa vise nema, a i biljka je sad u boxu, tako da se nadam da cu moci nesto da pozanjem za 3 meseca.

box aka mali veseljak:

homebox par+ xs 60x60x120cm

sylvania metal halid 250w i philips son-t pia plus 250w

cool tube 40cm

balast gib nxe 250w

ac filter i prima klima turbina

mali ventilator 13w

3x purple haze (feminized)

3x 11l saksije

i ph600 zuti :)

sve to izgleda ovako

http://postimg.org/gallery/cinx72dy/

za kraj (ili pocetak), jedno veliko hvala i 10 bambija za svu pomoc oko sklapanja boxa koju je pruzio moj mentor creative. takodje veliki pozdrav i 5 bambija za opa cupa, koji je doleteo u pomoc kad je creative bio bolestan.
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
Odličan ti je veseljak....a strain vjerujem da mnogi imaju na listi želja. :thumb:
Želim sreće i strpljenja
Sretan grow
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
hvala svima... :)

situacija trenutno izgleda ovako:

http://postimg.org/gallery/5jbvzcnq/

odmah prva greska...

biljke su izbile u ponedeljak, ali ih u box nisam stavio do srede ujutru, tako da su se izduzile i nakrivile. sad su se u boxu malo ispravile. brine me sto ne mogu da povecam vlagu i ako sam stavljao teglu vode i mokru krpu. vlaga je zakucana na 30, kao i temp. mali vent sa vrha boxa duva u prvoj brzini, kao i vent. ne bih voleo da moram da ih pojacam jer bi to bilo preglasno. box je u kuhinji nemam odvod za odzak, pokusavam da vazduh izbacujem sto blize prozoru. temperatura u kuhinji je takodje porasla.

peti element je spomenuo, bojim se da cu biti kratak sa visinom, jer ct mogu da podignem mozda jos samo 10tak cm. dosao mi je pod ruku neki lux-metar ili kako se to vec zove. cita mi izmedju 23-27k na toj nekoj visini biljke.

zalivao sam dva puta, ali mislim da sam malo i preterao, pa sad cekam da se zemlja osusi bar do petka. ph pokusavam sa limunovom kiselinom malo da ukiselim. iz cesme je oko 7.3, a posle dva dana stajanja oko 8.3-8.4. pokusavam da je ukiselim na 6.2-6.5.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.015
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Samo poslusaj petog,ja sam isto sve pobaco van.Odma ce i temp pasti malo,jer i sam vent malo grije a dobit ces dosta na prostoru.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
samo opusteno na pocetku ....uvijek mozes opremu izbaciti van kasniej kad zasmeta ...ima fore za to...nemoj da se izduzuju vise i kad budes presadjivao u vece kaljeve mozes ih zatrpati do prvih listova .
vlaga je takva kakva je ,ide toplo vrijeme tesko da ces ju dici nesto exta....sad je to mali hedikep u pocetku zato ce u cvjetanju biti prednost ;)

sretno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
box kao neka peć izgleda...ovo će biti zanimljivo ...pratim i želim ti sretan grow i uspješan harvest :)---
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
hmmm... ja sam mislio u vegi da trebam sa 18/6? jel sam i tu u krivu? :knockknock:
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Svidja mi se oprema i kompletan box, takodjer je i zanimljiv strain, svakako pratim i sretno s growom... :icon_wink:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ajd prvo pa haze, al prvo pa tri hejza. frend, vege ide na 18/6 ali u tom prostoru se ne vegetira jedan haze a kamoli tri, vidi ga napolju pre cvetanja

ilwrqr.jpg


di ces tri vegetirati na nesto jace od metar visine, delji 12/12 od starta
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
ok, peku se jutros od 9, tako da cu taman sad da pocnem sa novim rezimom. hvala za sliku, izoblicila mi se faca. :127fs4573872: samo jedan dan sam ih drzao u boxu, tako da sam informaciju dobio u pravom trenutku.
stavio sam tri semenke, mislio sam mozda neka omane. sad kad vidim kako su krenule, zao mi je da jednu bacim, iako je jedna dan okasnila za druge dve, ali ta mora da ce biti najsladja :) znaci da krenem odmah da ih rezbarim, cim izbace 3-4 para listova?

takodje ne znam nista oko hemije, pokusavam nesto da pohvatam u ovoj temi
https://vutra.org/topic/551-prihrana-biljki/

na zalost, ne mogu da kazem da znam sta treba da radim i da li ista ili ovaj prvi put da vidim sta ce genetski da zamasti...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
drži ih 2 tjedna na 18/6 maksimalno, i onda prebaci na 12/12....
ako koristiš što manje tegle bit će ti i manje biljke...

neka te ne plaše neki komentari, sve se to može odraditi... ovo je slika iz outdoora, a ti sadiš indoor koji ovisi o raznim stvarima, ali i o veličini tegle...

znači samo polako, što manje vegetacije i bit će ok... računaj ovako, vegetiraj, i vidi koliko rastu, i računaj da će kada prebaciš na 12/12 jednostavno podivljat i počet rast jako... eto mali hint, ali ništa nije neizvedivo... samo gledaj da ne vegetiraš dugo i da nemaš jako velike tegle.... također ovdje imaš svašta za pročitati, i nebi bilo loše da uz sve to što sam ti napisao odabereš i odradiš jedan od treninga koji ti odgovara... preporučano je LST.. ali ti vidi što ti najviše odgovara... evo ti link https://vutra.org/topic/6664-treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-by-data-sid/

bit će to sve ok!

pozdrav i sretno!


p.s. možda da se stvarno riješiš tog CT-a i da ostaviš ispuh kakav i je, a unutra staviš onaj običan ventilator koji koristiš u sobi ili gdje god.... hmm, ne znam što da ti kažem, ali meni je možda po mom ukusu taj CT previše za 250w... ako dovoljno vuče ispuh, i imaš dolje neki pasivni intake, to bi trebalo čisto dobro radit i bez CT.... ali nemoj me držat za riječ, možda sam ja negdje krivo skrenuo kada sam čitao o tvom setupu!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vetar and Smak420
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.