250w HPS & MH vege, 3x purple haze, TOP + LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
odsekao sam grancice pri dnu, na kojima nije bilo cvetova, ali sam pri tome primetio da su i neki veci listovi pri dnu poceli da zute i par ih je i odpalo. po nekim slikama vidim da izgleda kao manjak natrijuma ako se ne varam. steta sto nisam uslikao to lisce pre nego sto sam ih bacio. nisam planirao da dodajem nikakvu hemiju biljkama, ali izgleda da cu morati da preskocim taj stav i da cu morati da dodam biljci ono sto joj je potrebno da prezivi. dodatni problem je sto ce biti poprilicno problematicno izvaditi saksije iz boksa na ispiranje. posto mi je prvi grow, da li bi mogli da mi progledate kroz prste i kazete mi sta da kupim od ponudjenih dodataka prehrani
http://www.my-smoky.de/Fertilizer:::62.html?XTCsid=fea1f5cdddb3974f9c10129e73fe6c38
video sam da ima dosta price o tome na forumu, pogotovu u temi 'prihrana biljki' koja ima 27 strana, verujem da cu dosta procitati i nauciti vremenom, ali ne znam koliko imam sad vremena za uhodavanje u temu, pa ako nekom nije mrsko da mi napravi minimalnu listu sta da uzmem sa ovog linka da resim problem, bio bih vam zahvalan. ne znam da li je moguce da koristim neki od ovih dodataka ishrani neko krace vreme, pa onda mozda da ne ispiram, ili moram da koristim sad te dodatke do poslednje 2 nedelje, pa onda ipak nekako da ispiram. moze i na pm ako krsim pravila foruma ponavljanjem pitanja koje mogu da se nadju vec na vise mesta na forumu.
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
evo danas sam uslikao spomenuti problem. stanje je pocelo ubrzano da se pogorsava i siri. moze li neko da mi kaze sta je u pitanju i kako da spasim biljke da ne uvenu?




jutros sam kupio hesi bloom complex i hesi phosphor plus. u prvom je n-p-k 3-3-4, a u drugom je p-k 7-5. da li cu sa ove dve prehrane uspeti da popravim stanje?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Evo sada si kupio sta ti treba..nema dileme da su cure gladne,gladne su ko Zimbabve ;)
Sljedece zaljevanje full doza i Blooma i F+ ovi listovi sto su stradali njima nema povratka a Hesi ce se pobrinuti za dalje..korigiraj ph poslije dodavanja Blooma,spusta ph pa obrati paznju na to;)
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
evo par fotki mojih biljki na kraju 5.nedelje cvetanja.






zalivam ih svaki drugi dan, svakoj po litar vode, piju kao lude. dva puta sa hesijem, pa onda jedna tura bez. ph je oko 6,8. sa hesijem sam mislio da prekinem pocetkom avgusta, da odradim jedan flush, pa tamo onda posle 10tak dana jos jedan pre nego sto prestanem da zalivam.
odsekao sam par listova koji su mi zaklanjali manje cvetove i par da vidite kako su oprljeni. nije sve to kako bi trebalo, ali kao sto sam vec rekao u par navrata, s obzirom da mi je prvi grow i da cu sad vec izvesno od septembra pusiti moj sopstveni stuff ja sam vise nego zadovoljan. po kalendaru trebalo bi do polovine avgusta da padne berba, ali videcemo... uzeo sam onaj mali rucni mikroskop 40x ili kako vec to zovete pa cu da pratim situaciju...

 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Te tockice su vjerovatno mg cal problemi,cesto se to ljudima desava zbog malo visljeg ph,sve ostalo e super,nemoj da te brinu te flekice jedan dobar flush sve rjesi.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
To su tripsi mali vragovi..koji sisu sok iz lista haha i sve dok ga neuniste potpuno.Na pola si cvjetanja i tu bi neem dobro dosao.Jednom tjedno i drzat ces pod kontrolom te tripse a kada grow zavrsi onda dezinfekcija.
tripsi se pojave kada je visoka temp a niska vlaga ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
e samo mi je jos to trebalo...
evo par slika sa obe strane lista koji bi pao za 3-5 dana da ga nisam cviknuo zbog slikanja




temperatura mi ne ide preko 30, vlaga nikad ispod 50, jos nocu kad je sve ugaseno se zakuca na 100, pa sam se brinuo zbog toga, kad ono...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598

Za tripse mozes uzeti u bilo kojoj poljo,apoteci prepareate koji su vrlo efikasni.
Predlozio sam ti Neem oil jer je ok za Tripse a nece skoditi ni tebi a ni biljci
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Nije nista strasno cak ni ti tripsi nisu neki poseban problem.manje vise svi smo se susretali sa njima i reagiraju i na najblaze otrove tako da ..lako ces sa njima.
Do sada si dao dva puta hesi..one to prakticno nisu ni osjetile ali hoce:)
Cini mi se da te zaljevanje malo buni.Pokusaj sipati bar dvije litre vode u jednu biljku.Imas potove od 11l tako da sam siguran da to mogu progutati.,Znaci obilnije zaljevaj pa ce se ritam promjeniti..recimo svaki 3-4 dan
Hesi nastavi davati svako drugo zaljevanje ali po pola preporucene i prati kako reagira ..kada se malo napuni- onda dva puta voda pa full doza.Ph izmedu 6,5-6,8
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
uh, ovaj tvoj post me malo smirio.
danas sam ih zalio sa hesijem, za dva dana onda krecem sa ovim novim rezimom. imam jos jedno pitanje. da li da lepo komplet istusiram biljke ne bi li skinuo sa lisca malo ovih tripsova, pa onda usput odradim i flush ili to ne bi bilo dobro u ovoj situaciji?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
a neznam sada dali ti treba flush..nevidim nekakav poseban razlog za to.
poskidaj to lisce koje su napali.predpostravljam da se radi o listovima koji su u donjem djelu biljke...i cekaj Neem ili uzmi nesto drugo .Dovoljno je u poljo. apoteci reci da ti treba za Tripse.
Vermitec je recimo za njih odlican ali si u cvjetanju pa ga nepreporucujem a i koristi se u fazi vegetacije ne u cvjetanju.
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
ok, onda cekam neem, trebalo bi krajem nedelje da stigne. pre toga cu mozda da napravim ovaj spray http://m.wikihow.com/Make-Pyrethrum-Garden-Spray

donji listovi su poprilicno u losem stanju, ali manje fleke su po svim listovima. valjda ce to prskanje sa neemom da ih uspori, barem da padne berba. pre sledeceg growa pada dezinfekcija i sledeci put cu stvarno dooobro da pazim kakvu zemlju kupujem i gde. ova compo sana sa amazona se stvarno ocajno pokazala od pocetka do kraja. mislim da mi je bolje bilo da sam uzeo neku prosecnu iz prve cvecare nego ovo.
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
kraj je 6.nedelje cvetanja, po podacima sa sensijevog sajta biljke bi trebalo da budu gotove izmedju 7-9 nedelje cvetanja. moj prvi proracun je da ce biljke biti gotove izmedju 9.-15.avgusta, a sad kad sam prebrojao lepo dane vidim da je po ovoj racunici od 7.-9.nedelja negde izmedju 4.-20.avgusta.



par pokusaja sa mikroskopom:


bandit u travi:



biljke su kvalitetno zakrzljale u razvoju, na to je, kako je vec spomenuto, dosla najezda musica, pa onda i najezda tripsa. pre tri dana sam ih dobro isprskao neem uljem. ulazim u neizvesnu zavrsnicu i trku sa vremenom, sve je vise ovakvih listova:



tokom sledece nedelje cu poslednji put da prihranim hesijem i poslednji put da ih isprskam neem uljem, a sledeci vikend cu da odradim flush. pa onda posle 3-4 dana jos jedan flush.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ja bi njih dobro isprao i to je to pod lampu dok se zemlja neosusi i gotovo..plafon jos 5-6 dana mlijecni su trihomi a to zelis od haze sorte ;)
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
opa cupa, ako ti tako kazes, necu puno da se dvoumim. i ovako i onako jedva cekam da se ovaj prvi i veoma neuspesan grow sto pre zavrsi i da krecem u nove pobede. vec sam stavio biljke u kadu i cekam jos jednu tvoju potvrdu posle ovih novih slika, pa ako kazes da krenem na flush, ja sam spreman. pogledaj ove fotke:













nadam se da ovo jako zuto na vrhu nije ta banana koje si svi plase, jos bi mi samo to trebalo....


ako krecem u flush, samo mi reci kako. znaci tus u saksiju, hladna ili mlaka voda? valjda bar 40l vode po saksiji, ne znam bas kako cu to da odmerim, ali cenim par minuta po saksiji?

imam jos par pitanja o pripremi za berbu i o samoj berbi, pa onda i curingu, prvi put sve ovo radim pa mi treba pomoc, ali to cu u nekom narednom postu... ako pre toga ti ili neko drugi moze da mi posalje neki link, ako vec postoji neki vodic na forumu o pripremi za harvest, oko zalivanja u poslednjoj nedelji, tih par dana bez svetla itd....

jedino sto sam pronasao sam je u odeljku na engleskom, powerseed je napisao jedan super post kako raditi harvest i curing...
sve ostalo sam guglao po netu, neku predstavu imam, ali posto sam infant u ovome, valjda mi treba sve sazvakano, ne bih li bio siguran da opet nesto ne sj..em... jbg sry
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Super hedovina. Pratio sam od početka do kraja dnevnik ali nisam ništa komentarisao jer nemam pojma o outdooru, a kamoli o indooru. bit će dobra harvest, javi gramažu i smoke report, to se uvijek čeka. ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ostavi jos malo ...ove slike su puno bolje i jos malo im treba ..dovoljno za jos jednu full dozu ..poslije toga flush i to je to..maksimalno 7 dana ;)

edit:
taj vrh je pobjelio od lampe..preblizu je ;)
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
ok... onda tako... dacu ja jos 2 doze ;) jednu sutra, jednu u sredu. onda sledece subote flush. da li je dosta samo jedan? ili onda par dana posle ispiranja da odradim jos jedno? negde sam video da ne zalivam nedelju dana pre harvesta? krajem te poslednje nedelje, poslednja 3 dana samo mrak sa ventilatorima, ako sam dobro shvatio, pa onda berba. praticu trihome, pa ako krenu da tamne, onda cu da ubrzam proces.

moze li jos neko da mi kaze ovo oko hladne ili mlake vode za flush i da li je dosta po par minuta tusiranja za svaku biljku?

ps. @pablo
hvala, ali daleko je ovo od dobrog grow-a. kolicina od ove 3 biljke ce verovatno biti kao pola kolicine jedne iz vanjskog ili kao jedna dobro odradjena biljka u unutrasnjem uzgajanju, a verovatno i manje. nasuprot tome ja bih bio iskreno zadovoljan ako bude dosta za narednih 3 meseca dok se ne zavrsi sledeci grow. mnogo sam naucio uz pomoc dobrih ljudi na forumu, verujem da sledeci grow moze da bude samo bolji ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pablo Escobaar
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.