250w HPS & MH vege, 3x purple haze, TOP + LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
kada radis flush onda je to to nema vise flushanja ,zaljevanj i sl
Poslije flusha ostavis da se zemlja dobro osusi e sada dali ces joj dati dva dana mraka..neznam ti odluci.Uglavnom kada se zemlja osusi poskidas sve tri i stavis susiti.

Ako ti je posuda npr.5l onda ti treba 25l vode za tu biljku i to je dobar flush.Voda neka bude kao i obicno sobne temperature i nema greske ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
kaze opa cupa, bice i po 30 na svakoj biljci :) hehe, ma idi, ne mogu ni da zamislim, bice do proleca minimum ;) moracu da proucim to pravljenje ulja i putera, pa da iskoristim za novu godinu makar ono sto ostane :)
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
e, pa to ti kazem, jedva cekam da zavrsim i da odmah pocnem novi. skroz mi je super trip ovo 'u se i u svoje kljuse' :D uopste mi nije trip zbog kolicine, nego da probam uvek nesto novo, neku novu biljku, pa ovaj trip sa ukusom i mirisom... ih.... evo preko 15 godina sam u konzumaciji, ali ovo kad sam mozes da biras pa to mi je skroz gurmanski. pa necu vise nikad da zavrsavam semu. samo gledam po sajtovima, ne znam sta bih bre. kao dete... jedva sam smanjio izbor za sledeci grow na 4 vrste od koje sad moram da izaberem dve. pa onda jedan dan se kao odlucim za jedan par, pa drugi dan za drugi i tako vec nedeljama :) za prvi grow sam se odlucio za haze, jer sam toliko procitao o tom haze-u i skroz sam se nalozio na tu pricu o tome kako radi, da sam sav tako alav strpao 3 kom u 60x60x120. sta reci... loco... :)
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
u petak 8.avgusta sam odradio flush. u sredu sam pokusao da slikam sa mikroskopom, ali nisam uspeo bas najbolje da docaram atmosferu :) realno, trebalo bi trihomima bar 7, ako ne i 10 dana, da pocnu da potamnjuju, ali nisam imao vremena da cekam zbog nekih drugih planova. zato sam morao juce da pozurim...



od srede do petka su biljke bile u mraku, a juce tokom dana je pala zetva i frizeraj. turbina radi 24/7, mali ventilator duva u dno boxa, a odbijeni vazduh lagano klati shtrik :) temperatura je izmedju 20-25, a vlaga izmedju 50-60%.
koliko sam razumeo, oko 2 nedelje treba ovako da ih susim. naravno proveravacu kada ce koja stabljika da kvrcne, posto su neke tanje a neke duplo deblje, pa verujem da nece biti u isto vreme. evo kako sve to trenutno izgleda:

-najveca biljka


-sve zajedno


od ostataka sa makazica sam srolao 2 sprave, jako jako lepo iznenadjenje za mene, bar 3-3,5 sata intenzivan high, uplifting pre svega, ma divno.... veoma intenzivan miris, lepljivo kao oho lepak :) posle toga sam probao 2-3 sprave sa nekim drugim stuffom, koji je posle ovog haze-a bio kao origano.

 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
da, malo mi je problem s vlagom...

ovo je fotkano neposredno posle zetve, box je bio otvoren 4-5 sati, a ovde je napolju vlaga preko 90-95, vec danima, da ne kazem sedmicama, kisa ne prestaje...

koliko pratim ova dva dana uvek je 50-55% u boksu. pokusacu da nabavim onaj sakupljac vlage, ne znam kako da se izborim drugacije. plasim se ako bih pustio ventilator na drugu brzinu, da bi to poremetilo susenje, jer bi cvece bilo vise na udaru povetarca.
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
nedelju dana sam susio u boxu, juce sam sve stavio u tegle. izgleda mi da sam previse osusio. svi headovi su poprilicno suvi. danas, kad sam ih izvadio iz tegle da se luftiraju, nisam primetio da su vlazniji. :(
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
za pocetak moram da se izvinim sto se tek sad javljam... u svakom slucaju, evo konacno da zavrsimo ovu temu sa rezultatima i utiscima...

kao sto sam vec spomenuo, na kraju sam napravio gresku, malo sam predugo drzao na susenju, tako da sam malo presusio, ali nije strasno. posle toga sam poceo curing, na vreme sam pronasao jedan budjavi head, tako da se nije prosirilo na ostatak. na pocetku sam pusio manje headove sa dna biljke (nisam radio lolipop), bili su potentni, ali tek sad vidim kolika je razlika izmedju tih i normalnih headova. naime, u poslednjih mesec i po dana sam pusio headove sa vrha i to je skroz druga prica. posle mesec dana curinga, ovi headovi su dobili stvarno lep ukus i miris. ne znam kako bih opisao... neka mesavina limuna ili neceg slicnog, smole sa zimzelenog drveta i livade posle kise. ukus je mnogo lepsi preko vaporizera, bong je isto ok. sa rizlom i duvanom nisam bas osecao tako upecatljivo ukus koliko god da sam stavio vutre, nije cepala grlo i pluca, niti je imala taj autentican ukus, iako je miris bio vrlo intenzivan.

sve u svemu, ja sam zadovoljan da sam probio prvi led. bilo je oko 100gr posle susenja, verujem da je posle curinga ta kolicina manja. oko 40% su bili manji headovi, koji su nesto slabije radili, ali uz malo jaci tempo pusenja sve to dodje na svoje mesto. :)

sto se mene tice za ovaj grow toliko, jos jednom bih se svima zahvalio na pomoci i podrsci. G#2 je vec krenuo i cvetanje je u toku, ali o tome u novom post-u...

evo i par fotki za kraj:








ps. @PowerSeed - moze lock, hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.