300W LED-Amnesia Haze Auto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
HerbalistMJ je napisao(la):
nevjerujem da je ikome bez ovlazivaca vlaga do 2-3 tjedna vege iznad 30-40... nadam se da me kuzite :)
Neznam jesam li dobro skuzio, ali po tebi biljke proizvode toliku vlagu da npr u satoru 120 120 200 imas 6 biljaka kao ja, vani je ajmo reci suho i burno vrijeme i tvrdis da ce ona na to vrijeme same sebi stvoriti vlagu od ajmo reci 60% ako su velike?

Jer kad sam ja poceo grow, vani je pocela prava zima, bilo je oko 5 stupnjeva, suho vrijeme pa tako i vlaga u satoru 30%, ali sada je nazalost bolesno vrijeme doslo, puse jugo stalno i padaju kise pa je zato vlaga visoka, inace da je sada vrijeme kao sto mi je bilo na pocetku growa, vlaga bi svejedno bila 30% iako su one velike.

A da nemamm grijalicu u satoru, vlaga bi skocila na 80%+ tako da su moji dobri uvjeti u boxu slucaj sretnih okolnosti.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Mislim da je mislio na to da vece biljke imaju vecu lisnu masu pa uz dobru temperaturu "odaju" ili ispustaju vise vlage, pa skoci vlaga u box-u.

A bez grejalice bi pala temp u box-u pa ne bi bila veca vlaga. Hladan vazduh je obicno suvlji.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
Vu ing. je napisao(la):
... A bez grejalice bi pala temp u box-u pa ne bi bila veca vlaga. Hladan vazduh je obicno suvlji.
ne znam na osnovu cega si to zakljucio ali nije, izmeri vlagu u sobi, pa onda napolju i u frizideru
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
korisnik vutre...
prvo da se ispricama himalayanu sto mu spamam dnevnik :)
a drugo, nema sanse da ti imas 6 biljki u boxu i da je vlaga 30, jednostavno nema teoretske sanse (ako su starije od 2-3 tjedna)...
jer ovo sta je reko vu ing, to je to, sto vise lisca imaju biljke, to vise vlage emitiraju, meni svaki grow u pocetku ima 30, a kasnije normalno , u bilo kojem doba godine ja zasadio.
vanjsko vrijeme bi ti utjecalo u slucaju kad bi imao stalno prozore otvorene i vanjska temp i vlaga bi ujedno bila i tvoja unutarnja...
da ne kompliciramo dodatno, neznam ni zasto smo poceli uopce xD

ja kuzim da ti imas puno biljki i sad koristis tu grijalicu i vlaga je fina taman, ali ja ti govorim da bez obzira na vrijeme tebi bi bila vlaga tolika, vrijeme jako malo utjece na unutarnje uvjete. jako jako malo... tako da je tebi takva vlaga jer su biljke velike i to je normalno, isto ko kad si poceo bile su male i isto tako vlaga mala :)

edit: da nebi bilo nesporazuma, normalno, vrijeme ti utjece na uvjete u boxu koliko mu ti dopustis, jer ipak mi smo ti koji kontroliramo temp i vlagu :)
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
HerbalistMJ je napisao(la):
edit: da nebi bilo nesporazuma, normalno, vrijeme ti utjece na uvjete u boxu koliko mu ti dopustis, jer ipak mi smo ti koji kontroliramo temp i vlagu :)
Ok necemo vise o tome, mrzim spammanje, samo mi objasni onda zasto sam ja u proslom growu imao vlagu 70% od pocetka do kraja.
Jer ako ti kazes da vrijeme ne utjece na vlagu, onda neznam sto utjece. Hladniji zrak ne znaci suhi zrak, jer ako je vrijeme hladno a pada kisa, vlaga se povecava. Cista logika, neznam uopce cemu diskusija..
I ovo se ne tice znanja o growanju nego o logici vrmenskog utjecaja tako da sam 100% siguran u ono sto govorim.
Himalayan ispricavam se, nisam mogao odoliti da ne odgovorim, odsada necu vise komentirati ovakve stvari u tvome dnevniku jer ni ja to ne volim kad se pise u mom dnevniku.
Reci powerseedu da ti ukloni postove koje ne zelis da budu tu ako zelis imati cisti dnevnik :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Himalaya vlaga ti je odlicna i ako uspijes odrzati takvu kroz cijelu vege ..blago tebi.
U cvijetanju ne preko 50% iz jednostavnog razloga-pljesni-koja se zna pojaviti na topovima ako je vlaga u cvjetanju visoka i tu je kraj filozofije :dada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
opa cupa je napisao(la):
Himalaya vlaga ti je odlicna i ako uspijes odrzati takvu kroz cijelu vege ..blago tebi.
U cvijetanju ne preko 50% iz jednostavnog razloga-pljesni-koja se zna pojaviti na topovima ako je vlaga u cvjetanju visoka i tu je kraj filozofije :dada
Ma normalno da mogu,u boxu mi je ovlazivac nastiman da odrzava tocnu vlaznost zraka koju zelim a prednost mi je sto je van boxa vlaga dosta manja od 30% pa mogu raditi sto zelim.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
uz malo prakse ima da budeš kao Seymoure na Autoflowering.net (onaj luđak što je dobio po 350g iz Think Different i Auto Mazar, a i sve ostale automatike dotjeruje do maksimuma)
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
metalmaniac je napisao(la):
uz malo prakse ima da budeš kao Seymoure na Autoflowering.net (onaj luđak što je dobio po 350g iz Think Different i Auto Mazar, a i sve ostale automatike dotjeruje do maksimuma)

Znam za to ludjaka,pregledo sam njegove dnevnike samo sto on radi na vodi i sa dva panela!
A ko zna sta ce biti sljedeci grow,mozda cak i ja ubodem jos jedan panel :D
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
30. dan u zivotu i 13. dan cvijetanja
U ovih 10tak dana se svasta izdogadjalo,od padanja mjeraca za temp na grancicu sa cvijetovima i lomljenja iste pa do pojave nezeljenih stanovnika na listovima.
Uglavnom borimo se moja mala i ja sa svime,prije par dana sam je izvlacio van box-a da ju prespricam sa Cannom Cure protiv stetnika i nisam vidio da je sonda zapela za scrog,nakon cega mi se strmopizdia mjerac i to bas na grancicu sa cvijetovima od ovoliko licsa,za ne povjerovati :shit2:
Nakon toga je nastala faza moje zivcanoce gdje sam htio sve pocupati i baciti u pm ali sva sreca zaustavio sam se samo na scrogu kojeg sam izbacio van i nece se vracati do sljedeceg growa.
Evo par slika




i nakon kupanja sa Cannom


Cura je dobila dva puta po pola doze Atami bloom c i danas je dobila punu dozu.
Valjda ce na kraju biti nesto za pusiti :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Himalaya ubuduce kada se dogodi da na neki nacin polomis granu slobodno je zaljepi sa izolir trakom (kao langeta) i vec sutra ce sve biti kao da se nista nije dogodilo.
inace biljka izgleda odlicno :thumb:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.