400w domaja+kannabia special out 2012

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
...mala pomoc...napokon sam ju vidio pod dnevnim svjetlom i slikao bez blica....volio bih ju obrati na vrijeme da nebude stonerica...90% pistila je crveno jedva izlaze ,poveo sam se za njima misleci da je gotova no mickroskop se bas i neslaze s time ....sto vi mislite o tome ?hvala:vb_wave:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
prema slikama bi rekao da su se trichomi tek zamutili... kada je većina trichoma crvenkasto onda se to vidi čak i na makro slikama, sve pomalo pocrveni...
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
obozavam svaki tvoj update gledam po par minuta slike :) daleko je to od zamucenog ,kristalno su prozirni trihomi nesta kao na mom rhinu ,treba tu jos gegati do kraja da bude prava stvar ! sretno kralju ;)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Hvala na pomoci i repu...trudim se da ih sto vise skontam i popratim to slikama...mute se oni vec par dana no imam dojam ko da je dobila hrpu novih kristala ili je meni bilo vid malo vise mutan :hippy:kad sam prvi puta gledao...ostaje jos par dana nikud mi se nezuri :dada
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
imas mikroskop slobodno ostavi bar 10 dana ,promatraj svaki dan ili svaki dragi zavisi od mogucnosti ostavi milkly 100% i pokoji amber da se najde ako ne zelis bas stond .. lp&sretno
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Evo drustvo moje nakon neprespavane noci da se bar nekome pojadam.

Napali me .....nacitao sam se svega tokom noci kako rijesiti ih i izabrao sam ono najlakse......spuzvicu,kanticu vode i prebrisao svaki list gdje sam vidio da ih ima s time da sam najdoljne listove (najzarazenije) i male izdaneke vrhova porezao i nakon 4 sata druzenja s njima i pregledajavjuci ih ponovo i ponovo u potrazi za preostalim spiderima uocio sam dvije :bananica ....odose i druga velika ljepotica k vragu ...cupkat cu je dok mi se bude dalo sad vise nemam izbora a ako se ona najmanja netrgne uskoro ,lete sve van i gasim box...neznam s cime sam skrivio ovog hermica ali jednostavno nemam srece...jedino mi ostane kao objasnjenje toplina ili sa ubo bas krive sjemenke....dok lampa radi mi je oko 28-29 C no problem mi je kad se lampa ugasi prakticno spavaju na temp..od 25 do 27 C....vlaga mi je konstantno izmedu 70 i 85 %...sto je tu je idemo dalje...

Da nebude bas sve crno evo koja slicica od specialki vani....poljevam ih svaki dan sa 1.5l vode i 1 tjedno dobiju hessi TNT u omjeru 6ml na 1.5l.



preumoran sam da razmisljam vise idem raditi pa popodne kad odspavam malo razmislim sto i kako dalje...zelim ugodan dan svima:vb_wave:

Ako neko ima kakvu ideju oko spidera a da nisu voda+likvi,neopitroid ili neem ...spuzvicu i brisanje mi nespominjite do daljnjega ;) rado ga poslusam...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Da sam na tvom mjestu, ocistio bi ih koliko mogu i presadio i komplet premjestio na neko vrijeme na neko drugo mjesto.
Mislim da su bubamare super protiv spider mitsa, samo nemam pojma di ih kod nas ima za kupit i ima li ih uopce.

I kad ti se dogode ovakve stvari u zivotu, nebitno jel vutra u pitanju ili nije... uvijek se sjeti spreja WD-40. 40 je oznaka za broj pokusaja tog znanstvenika prije nego je uspio napraviti djelotvoran sprej. Hehe :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ne kužim kako spideri mogu uopće živjeti na biljkama ako je vlaga po 70-80%...
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Uh, kažu ljudi da se najteže riješit tih spidermitesa...Ključ problema je u naslovu dnevnika OUT pa IN + u ljeto kad su najveće vrućine...čistoća je pola zdravlja. Uz to nekako sumnjam da je vlaga uistinu tolika u radijusu do pola metra oko lampe :/
Kad završiš sa boxom obavezno sve očisti da bude ko iz tvornice.
Drž' se!
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Vjeverice hvala na bodrenju najbolji si kad te se najvise treba :))))))))

Metal-reci ti meni kako ....slikam ti navecer pa vidi svojim ocima....prvo sam i ja mislio da je vrisnio mjerac no kad ga donesem u drugu sobu vlaga se smanji tako da svidalo mi se ili ne on radi ....a jedino moram napomenuti visi mi u vrhu boxa na filteru....mislim da je vlaga velika zato sto se prostorija iz vana nenormalno grije a u prostoriji stoji zrak posto nemogu otvarati prozore,zracim preko vrata a ispuh mi je dimnjak...

usrname- da dobro si primjetio :p....iako jos uvijek mislim da bi uspjelo samo da sam biljku prije unosenja tretirao necim ozbiljnijim i da mi brat nije prisvojio prenosnu klimu ;) cijelo vrijeme sam se pripremao za gnatove jel sam uocio par musica na pocetku a kad ono iznenadenje.... box se brise vlaznom krpom i usisava svaki tjedan :p...sami box ce se lako denzificirati samo mi je ovo malo sje... koncepciju....nije smak svjeta osim toga jos sam u igri sa outom :) ...jedino cu ostati suh dok one dodu na red :(...

kako god predao se nisam, istina platit cu ovo iskustvo jako skupo ali
Gibonni - Ovo mi je :dada
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
25 dan.

Danas sam opet bio u lovu na spidere...opet prebrisao listove ali samo ovaj puta stvio malo tekuceg sapuna u vodu i moram priznati da sam prvi puta vise brisao manje gledao a sad vise gledao manje brisao ...populacija se smanjila poprilicno.....a izgleda da se hermini svidjelo ovo mazenje jel danas me docekala u stavu pozor....a mala(jos je cura) neznam sto reci o njoj ..ako je bila pregnojena dosad je morala doci k sebi , ne drzite me za rijec ali negdje oko 15 dana je bila samo na H2O i dalje ima kande i jako sporo ide....e danas sam je nahranio sa 6 ml plantele na 1.5l vode pa da vidimo sto ce biti ...
Metal nisam zaboravio na tebe zaspao sam sinoc nakon 37 sati nespavanja nije islo dalje....


nesvjesni croping :)
a ova ljepotica se jos muti ..... ...strpljivo cekamo ......primjetio sam da su nju najmanje napali spideri jedva jedan list osim ako mi se negoste u vrhovima..cccccccc

Malo sam njuskao po poljop. ljekarnama sto i kako od preparata ...i dobio sam jedan savjet a zove se.....Vertimex(ubija sve vrste paukava)...no naravano nema ga ....pa sam nasao nesto drugo na bazi akricida ...pa cu vjerovatno u subotu probati pospricati s njime i biljke i box...ako neko misli da je to losa ideja ili je probao a nevalja ima fore do subote da se izjasni :) :vb_wave:
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
I niko ne trza...
Nemam iskustva ni sa spiderima ni sa tim otrovom (na veeeliku sreću, kuc-kuc, puj-puj) ali svejedno poslušaj savjet starog paralitika..Da sam ja na tvom mjestu i da sam 30ak godina mlađi, ne bi prskao sa otrovom po nečemu šta ćukonzumirat...Na slikama se ne vidi o kolikom naselju spidera je riječ, ali onako kako si krenio lagano list po list brisat i ubijat šta naiđeš recimo svakodnevno tjedan dana, poslije i svaki drugi dan...na taj način možeš navodno držat spidere pod kontrolom da se ne razmnože toliko da ih biljka ne može podnijet. Dakle, ako ti ostaju u boxu, ja bi svakodnevno spužvicom/peroxidom/neemom štagod imaš raspali bez straha čistio, a ako ne ide (a mislim da mora ić, samo treba vremena i volje) onda bi to išlo sve vani, pa tuširanje svakodnevno, možda čak i miniwash :) Otrov nikad ne bi osobno koristio, bez obzira što na kutiji (lažno) piše. Eto to ti ja mislim o tome :) pozzz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Pusac sam preko 10g i sto mislis koliko sam toga popusio do sada a da nisam imao pojam s cime je tretirana...isti vrag sa vocemi povrcem u trgovinama ...ako nepopusim ni grama od nje nece mi biti zao ako se pokaze da ovo djeluje na spidere(pogotovo ako se igras kao ja ovaj puta sa out+in)...njabolje bi bilo ovakve stvari odraditi u vegi...karenca je 7-14 dana ovisno o kulturi a posto one imaju jos nekih 40 ak dana pa mislim da nema neke neuobicajene bojazni za zdravlje....a brisanje bi do kraja rezultirao totalnim krahom...pa bolje sad probati pospricati nego kasnije.

Ovako se odvilo spricanje u 8 sati su se oba dvije prosetale van na dvoriste,dobro sam ih zalio ,napunio spricu cistom vodom ph 6.6 i prvo ju okupao sa time da se napije sto vise vode...dok se susila prerezao sam vrece za smece prekrio kalj i zaljepio ih sa izolirkom za stablo da otrov neulazi u zemlju...kad se se se listovi skoro skroz osusili zamjesao sam otrov i udri ,dobro ju okupao od gore i dolje i ostavio da se suse,povadio sve van iz boksa i naspricao i njega i nakon 20ak min uzeo kantu vode sa tekucim sapunom i prebrisao ponovo citav box,namjestio sve na svoje mjesto i vratio biljke unutra na spavanje.Sad nam ostaje samo cekati da vidimo sto sam napravio.

E sad da ti kazem nesto za to brisanje ...maltene ti je isto kao i cupkanje banana na hremicu...u pocetnoj fazi nije problem naci jaja i odstraniti ih no kako raste garantiram ti da ih neces vidjeti sve(inace sinoc sam gledao kako pelud leti po boxsu ,toliko o cupkanju banana)...a kad se vrhovi pocnu puniti i banane krenu izlaziti iz vrhova koliko god se ti trudio i bio uporan shvatis da je uzaludno...isto i sa spiderima...pratim ih sada,epidemija se siri od dolje prema gore i pretezno su se na pocetku zadrzavali na vecim fan listova ,otkako se fan listovi druze sa spuzvicom poceli su se zavlaciti na maaale listove u vrhovima koje je prosto nemoguce obrisati da ih ne ostetis ..a treba mi cca 3sata da ih prebrisem i pocupam banane...prvo ju izvadim i prebrisem sve vece listove i onda ju vratim na rub boxa da mi hps prosvjetli listove legnem na stiropor ispod nje i lagano je rotiram i ubijam preostale spidere sto vidim ,zavuku se ispod vena lista i tesko ih uocis,pustim malo da se smire i kad ponovo krenu u setnju upoznaju se sa spuzvicom....tu mi logika govori da kad se krenu vrhovi jaci puniti i oni se usele u njih da ce spuzva biti nemocna...prakticno to skidanje banana i brisanje pije vodu samo ako dodu pred kraj cvjetanja.
Power je u jednom svom dnevniku skinio prije biljku jel je primjetio spidere a da se oni tako lako rjesavaju sa spuzvicom mislim da bi ih tako iskusni lisac pa i svi ostali koji su se upoznali s njima brisali ;)

Ovu moju slatku pacenicu nisam spricao ali samo joj napravio imp.box i odvojio posebno u drugu sobu pod hps od 250w (zezam ju sa svjetlom znam ali ne bi bilo svrhe ove spricati ako zaraza ostane na njoj i vratim ju u box)na jos par dana...slikao sam ju danas na brzaka i mislim da je sad stvarno vec pred kraj ...cupkam ju polako od dolje jbg nisam izdrzao... rad je predivan totalno obrnut od proslih usudio bi se reci ...bas je creativan ;)

64 dan samo na vodi i medu
...jos max 7 dana..zao mi ju je prerezati kad bude gotova da ju mogu izvagati a bas me zanima koliko ima taj top u sebi sacam izmedu 70 i 100g mokroga.
Ma koliko god da bude bit ce znam samo da sam zaljebljen u nju ;)...sad kad ju gledam razmisljam da stavim takvih 6 kom u box slijedeci puta...mala je lako baratas s njom a full je zahvalna a imam osjecaj da bih kolicinski isto dobio na tih 6 ili 8 malih ko na 4 velike...no opet kad pogledam vrhove od ovih mrcina 50cm je 50 cma i navikao sam se na vece kaljeve ;)

Hvala na komentaru :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MarcoPolo

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Sa zadovoljstvom javljam da nakon 3 dana nisam uocio ni jednog spidera nadam se da je to to od njih :)

Ostao sam vam duzan pokazati novi partman sklepan na brzaka sve to hladi jedan standardni kucni veliki vent....jos jedan brzi osvrt obozavam ju :watchplant: kad se budi :)
I napokon ono zbog cega smo dosli ;)
navecer prije spavanja.
budenje ranom zorom negdje oko 7 ;)
Moram ih poljevati svako vecer postale su pravi :drink: cuclaju po 3l svaka takom brzinom da jedva procuri u tanjuric.
Napokon veceras malo kise i vjetra....
MarcoPolo je j...je...samo kako mi se cini vise j...one mene nego ja njih ...haha... no ko ceka taj i doceka ;)...thx:vb_wave:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.