50 nijansi zelene - Outdoor 2015.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Bice vlage,sad mu na chatu bas pominjem da je vazna dobra cirkulacija vazduha ali resice on to,ima vremena do cvetanja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Nije istina da ne ocekujem nista od ovih biljki nego ne ocekujem puno
Zašto ne bi očekivao.... trebaš da očekuješ i moraš da očekuješ ;) Ti očigledno imaš problem sa nalaženjem dobrog sajta.... ukoliko je to nemoguća misija, nalaženje takvog sajta.... seli se ti u indor ! Odradiš tamo vrhunski grow,a uz vrhunske tutorijale koje si već odradio..... onda možeš mirno da mreš :D I ostaje legenda, zvana Tarzan :respect:
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.434
298
109
The Mighty Jungle
Sto se tice cirkulacije ima je dovoljno, na fotkama se i ne vidi koliko je posla ustvari napravljeno ali nema veze, vlaga me ne brine ni najmanje..brine me jedino broj muskih jer su ovdje sve regularke.

@Dzparanoja ne ocekujem puno jer je ovo 90% gerila style i sajt nije nesto poseban, ali sigurno da ce biti nesto i koliko god da bude dobro je, ne zamaram se previse kolicinom, vjerujem da cu biti zadovoljan. Drugi sajt je puno bolji, njega cemo vidjeti u iducem update-u.

@VenloNL sve sto je posjeceno je odneseno dublje u sumu i ne vidi se, tako da opusteno sto se toga tice.. jedino se vide ova 2-3 "ostatka" od drveta, to cu u nedjelju sjekirom posjeci skroz pri dnu.

Poz svima do ponedjeljka i novog update-a :) :wave:
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.434
298
109
The Mighty Jungle
Ponedjeljak

Evo stigao nam, a i prosao ponedjeljak pa je vrijeme za novi update. :)


07.06.2015. , Nedjelja

Taj dan isao sam u posjetu biljkama koje su u sumi, a i zasaditi onih novih 6 iz proslog update-a. Biljke na sajtu stare su otp. 4 tjedna, a ove nove 10-11 dana.

hortz-vert.jpg

Ašovom sam iskopao rupe za novih 6 biljki, na dno rupe dodao sam malo konjskog stajnjaka i šaku Fitolife-a, inace se to koristi folijarnim putem ali pise na kutiji da je poboljsivac tla pa nece skoditi.

P1010065.JPG P1010069-horz-vert.jpg

Vratio sam iskopanu zemlju i zasadio biljke..

P1010090.JPG


14.06.2015. Nedjelja

Otisao sam do sajta provjeriti situaciju, svih 6 novopresadenih biljki je zivo. Biljke su dosta izduzene i mrsave zbog nedostatka direktnog sunca, ali kasnije ce se i to popraviti, nisam zabrinut zbog toga ni najmanje tako da nemorate biti ni vi, bit ce nesto i od ove sume ;)

22 (5)-horz-vert.jpg P1010003-horz-vert.jpg P1010030-horz-vert.jpg

Pogled gore
P1010092.JPG

I Moby Dick koji nestrpljivo ceka odlazak na novi sajt..

P1010055-horz.jpg

16.06.2015. Utorak (danas)

E danas je bilo odlicno vrijeme za otici na novi sajt i presaditi Moby-a, nije bilo prevruce kao ovih dana..

Spremio sam stvari u ruksak, Moby-a u vrecicu i polako prema sajtu..

P1010002-horz.jpg

P1010007.JPG
Lagano svezan da mu se ne slome grane pri "transportu"


Dosao sam do sajta kojeg sam danas nasao, mjesto mi je poznato vec par mj. ali nisam se uvlacio u tu šikaru, uglavnom cini mi se vrlo vrlo sigurnim (osim od divljaci) a i osuncano je bas cijeli dan, nema hlada ni malo ;)

P1010017.JPG

Rukama sam pocupao ovu "travu" u krugu 3-4m recimo, krenuo kopati rupu i naravno ašov pukne iz prve..

P1010025.JPG

Malo je duze potrajalo jer sam morao kopati samo s metalnim dijelom ašova i rukama al' jbg.. na dno rupe sam stavio jedno 10l konjskog stajnjaka pomjesanog s 3 sake zemlje sa sajta, pa na to 10ak cm zute florabelle..

P1010030-horz.jpg P1010032-vert.jpg

P1010046.JPG

Moby laganini izvaden iz posude i presaden u rupu, dodan ostatak zemlje i naravno zaliven vodom.

P1010048-vert.jpg P1010053-vert.jpg

P1010070.JPG


Lagano sam oko biljke i po okolnoj travi naprasio Neopitroidom i to bilo to..

U ponedjeljak ce tu doci jos jedan Moby Dick, nesto mladi, 16 dana starosti.. zasad je pod cfl-om.

P10002023 (3).JPG

Ove biljke mogu i zalijevati i gnojiti, planiram ih posjecivati svakih 5-7 dana, kasnije kad malo narastu prorijedit cu posjete. Sretan sam sto sam nasao super sajt, brine me jedino divljac ali i to cu rijesiti u ponedjeljak, sto se sigurnosti tice mislim da ne bi trebalo biti problema jer sam se ja izgubio danas vracajuci se sa sajta :D ali da se sad jos vise ne raspisem, i ovo je previse.. al ipak su tu 3 update-a u jednom :)

Poz i živili!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Nema veze što je pukao ašov kad je zemlja savršena :D
Zašto savršena,eeeee... pola dvorišta mi nasuto slične.
Milina raditi s njom.Ovaj drugi sajt mi se sviđa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Nikakav si da ispoštuješ ove rokove :D I one "divljakuše" su ti sasvim solidne, zdravo zelene i ništa strašno izdužene... Jedino ti zamjeram ako im onu zemlju nijesi prekopao malo, jer mi se učinje da je ki beton ! Ali, to je nešto što se lako da popraviti ;)

Mobi Dick i njegov sajt su sjajni... baš mi se svidjaju ! Ne spominji ljude, životinje i ostale zaebancije ! Kako kažu stari, "ne prizivaj zlo" :)

Biće ovo mnogo bolja "Priča o Džungli" nego prošlogodišnja :cool:
Srećno u daljem radu :sun2::sun2::sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

PotFarmer

Aktivan Član
22.09.2012
133
517
93
Bas me zanima taj moby...mislim da cu ga sljedece sezone piknut tako da svakako pratim i drzim fige da ti rodi toliko da nemos popusit to u god dana hehhe ;) sretno tarzane :spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.