600w setup

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Pozdrav ljudi, trebalo bi da sam znam što i kako ali kažu da je bolje spriječit nego liječit. Malo savjeta od iskusnijih nikad naodmet, pogotovo zato što nisam hendlao sa 600w nikad.

Slažem setup za ovu sezonu, već sam nabavio HPS i prigušnicu.
Box ću ili naručiti od našeg sponzora za 900kn (eco boxevi-hs osijek) ili nabaviti neku polovnjaču do 800kn.
Mada nije isključena ni izrada od kakvih ploča. Standardne dimenzije 1,2 x 1,2 x 2.

Pošto sam skupljao lovu, mogu si priuštiti bolje stvari tipa adjustawings reflektora ali sam gotovo siguran da ću imat problema sa bukom ventilatora što je i većinski razlog otvaranja ove teme.

Zanima me dal se isplati stišavati jači ventilator radi adjustawingsa ili da jednostavno uzmem bolji ct i ne filozofiram?
-enforcer-evenger-evenger-enforcer-evenger--1531-p.png vs xtra-cooltube155_3_9580-2279.jpg
Ne mora nužno bit ni jedan ni drugi, ako ima koji bolji model...

Ovisno o odgovorima imam još par pitanja uglavnom vezana uz ventilaciju, jer mi treba što tiša shema, a filter mi nije potreban.

U 250w setupu sam koristio samo PC ventove, što mi je bilo genijalno. Pretpostavljam da osim za miješanje zraka, takve sad mogu isključiti iz sheme.

Za vege fazu ću pokušati nabaviti adapter sličan ovom 274429093_725.jpg
kako bi mogao koristit CFL-ku na istom reflektoru, radi uštede struje.

Svaki savjet je dobrodošao, siguran sam da ima vas koji koristite 600w a krivo vam je što ste uzeli onaj komad opreme a trebali ste ovaj, čega ste postali svijesni tek nedavno, kad je već bilo kasno, kako to inače biva.

Hvala ^^
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jackhammer

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
I kod mene ide aaw reflektor sljedeci indoor. Ovaj komad lima za 130kn nema smisla za 120 120 box. Dobra odluka ;)
Ventilacija. Blauberg turbo 150, potenciometar, i kupis ili napravis onaj auspuh za ventilaciju da ti utisa buku na izlazu iz cijevi. Tipa OVAKO nesto. Znaci malo jaca turbina pa spustis okretaje za 50 ili vise % i jos taj muffler i onda si na konju ;). Sa bb150 ti ne treba ovaj hood-reflektor, iako ako zelis, mozes uzet :)
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Imam slicnu opremu, reflektor slican ovom gore na slici kraj adjustawingsa, ventilator 420m3/h (nemam opciju smanjenja jacine) i mogu reci da je taj vent stvarno dosta bucan. Zasad mi to ne smeta, ali kad dodju hladniji dani morat cu premjestit cijeli box u prostor u kojem boravim, tako da cu imati borbe sa tom bukom od ventilatora.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Zavisi u koje doba godine furas lampu. Meni su pc cooleri lepo radili u prolece na 400w+250w. Maximalana temperatura 34C . Ali svakako preporucujem reflektor zatvorenog tipa zvog hladjenja u vrelim danima,i naravno jer ima opciju otvaranja kada temperatura ne pravi problem.
Refleksija je zadovoljavajuca,narocito na tom prostoru koji si pomenuo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
@Stipe
Ok, gledam po netu, ima ih po 500kn (~67€), reci, jesu li baš toliko tihi na manje od 50% i dal postoji model sa potenciometrima ili pak treba pot posebno nabavit. Istražit ću malo bolje čim sjednem za PC, sad sam na mobitelu. Hvala pesti evo ti paf :spliff:još ako imaš koji link za mene na pp, jer vidim da nijedan growshop ne drži bb

@baobab
definitivno van svake opcije nabavljat nešto tako bučno, jer mi je buka najveći problem

@Degustator
može neka fotka?
 
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
trava, onaj adapter za zarulju bijeli gore sto pitas imas na ebaju za uzet.

interesira me gore ovaj muffler na slikama. ako se ne varam to je ona spuzva koja ide na piramide ili je to nest drugo?
ja sam ih nekoliko radio do sad koristeci vatu (ako puse unutra) ili kamenu vunu (za ispuhivanje van) i prilicno dobro priguse.

koliko vidim tt125 ide na 34dba sto je mnogo manje od vents-a 125un kojeg imam sad i ide na 46dba. jel moguce da je to tak ili varaju?

lp
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Dakle, još prije je stigla lampa
vorschaltgeraet-eti.png saas1-500x500.jpg

naručen je mammoth pro 120
armario-mammoth-pro-dark-room-120-x-120-x-200-cm.jpg
Naručen je i AAW avenger
avenger-large.png

Ventilator puštam za kraj jer mi nije jasan nikako. Stipe preporuča BB 150 koji mi se jako sviđa al me muči taj potenciometar kojeg on ima ugrađenog al se ne može podešavat samo tako nego se treba rastavljat. Naknadno mogu kupit vanjski potenciometar al neznam dal mi je potreban ako podesim onaj njegov nutarnji na nešto što mi paše. Ne želim si zakomplicirati, niti uzaludno trošiti lovu. :zvezda::
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Super zamisljen setup.
Ja isti takav setup hladim sa bb125 na sporijoj brzini. Nema potenciometar nego imas "razvodnu plocu" pa di piknes zicu, u L1 ili L2, spora i brza. S time da je imam indoor samo po zimi kad je sobna temp oko 20-23. Ako ce bit vrucec ili ako ces stavljat filter, 150 bi bio bolja opcija, ili ako zelis utisat pa spustit brzinu.

Ako ne ne dira buka(ja spavam pored boxa, nije nista strasno) i ako ces uzgajat na normalnim temperaturama, Turbo125 ti je dovoljan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Buka mi je najveći problem jer će setup biti u sobi pored dnevnog boravka. Meni nije bitno al tu i tamo ću imat goste, a ne želim da čuju išta. Ako si ti siguran, mogu već sutra naručiti. I time proglasiti službeni bankrot :udarac:
a još me čeka i miješanje zraka, cijevi i te sitnice :objesen:
Pa ako bude potrebno, kupim potenciometar naknadno.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ako imas vrata izmedju tih soba, nema teorije da se cuje. Zato sam ti i reko da uzmes 150 pa mu smanjis okretaje i buku. Al posto si knap sa novcima, uzmi 125 pa si napravi onaj muffler. Turbina se uopce ne cuje nego tutnji zrak na ulazu i izlazu iz cijevi

Edit: i OVO unutra vodoravno stavi i nema boljeg.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
I ja sam ga uzeo.čim kreneš grow vidit ćeš razliku,definitivno vrijedi platit kvalitetan reflektor.
Ja sam imao slicne probleme oko ventilacije i nakraju sam kupio za 500kn 600 kubika ventilator i na ebayu sam uzeo potenciometar i time si reguliram jacinu i to mi je dobro za kombinaciju ljeto/zima.uz to stavio carbon filter i kupio u hempatiji one alu cjevi sa zvucnom izolacijom.definitivno bi ti preporucio cijevi za smanjenje buke jer smanje buku za 80%...ja sam nabio 2 metra na ispuh i milina
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Nemam uopće ideju koliko će to sve skupa bit bučno, i kako će se ponašat cijeli setup. Kad mi sve stigne ću isprobati pa vidit koliko je to ustvari bučno pa naknadno kupim prigušne cijevi i slično ako bude potrebe. Naravno, prvo ću probati napravit taj prigušivač.

Vjerovatno će ostatak stić kroz tjedan, osim šatora radi kojeg sam možda navukao murju na sebe. Neću imenovat al preko oglasa tu na vutri naručim šator, prvo nikako da pošalje i onda dobijem poruku:

"Stari, imao sam jucer cijeli dan jedan veliki problem. Znaci na vrata stana mi je pokucala policija, navodno radi slanja sumnjivog paketa. Sve je proslo ok, hvala bogu pa u ovom stanu nemam nicega - paket su drzali tjedan dana kod sebe dok me napokon nisu ulovili da sam u stanu, a ne na poslu. Tako da se pazi. Paket smo onda nosili na postu u Varazdin, poslali ga odmah nakon cijelig sranja (opet), i napokon je jebeno krenuo prema tebi. Broj posiljke mi je doma, posaljem ti ga kada stignem u stan. Stari, ne znam ni tko si ni kaj si, ali pazi sta imas u stanu dok ovo ne dode jer je frka. Drz se, posaljem ti broj navecer. Pozdrav!"

Ja tu ne vidim logiku, da je on poslao paket a to presrela murja, nema šanse. Bit će da je u komercijali pa ga prate, il je stvarno poštar vidio da piše grow tent po kutiji i zvao murju. Kako god, vrlo sumnjiva priča, ko zna šta im je sve rekao, a ja doma imam ženu sa 6 tumora na mozgu, koja se liječi uljem. Faking mulci i ne razmišljanje.
Otkazao sam to, nema veze jer za 900kn koliko sam trebao dat za ovo mogu uzet novog kod sponzora. Eco boxevi, sve je to isti ćurac vjerovatno.
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Hvala stipe, ne znam zašto sam zapilio za 120x120 kad mogu hladno u 150x150x200. HS ih prodaje za 1200kn, eco box i visina je 200. Stavio sam oglas potražnje, ako mi se nitko ne javi u roku od dva dana naručujem tog novog. Bankrot bejbe, btw prodajem xfx 7850 grafičku :D

Dalje, stigao blauberg. Pizdu materinu, ni jedan komad opreme nije stigao sa kabelom hahaha.
20150804_141521.jpg
 
Poslednja izmena: