Adolescencija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sta se desava ako se marihuana pusi tokom puberteta

  • Stvara nepozeljene efekte

    Votes: 6 27,3%
  • Nista se ne desava sve je normalno

    Votes: 18 81,8%

  • Total voters
    22
  • Anketa zatvorena .
23.01.2017
7
6
3
Far away
Nisam bas edukovan sto se tice ovog pitanja pa pitam vas.
Sta se desava ako se u dobi od 17,18 godina pusi trava (ne toliko cesto) posto je to vrijeme puberteta
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
@szg2
Ako se drziš ovog 'ne toliko cesto' onda nema bas nikakih problema..nego suprotno..marihuana 'ne toliko cesto' u životu moze samo dobre stvari donijet-i mentalno i zdrastveno...Al ako si napušen svaki dan.. ma ni tad se nista loše nebu dogodilo :D Od 18 godine pusit travu nema frke nikakve..ranije ja ne preporučam baš redovno ..iako jesam:cool23:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
nemam pojma ja do 20 i neke desetak puta zapalio :D
mada gledajuci klince nekako nisam za to da duvaju, pogotovo, a ima ih i ovde na forumu, po desetak jointa dnevno??? :djede: al ajde, moze jedared nedeljno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ming

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Teško je reći kasnije što je od trave, a što nije. Pušio sam od petnaeste pa i prije, skoro svaki dan i svaki dan mi se vrtio oko trave i ostalog. Danas sam "luđi" od prosječnog čovjeka. A sada do čega je teško je reći. Ajmo reći da više ljudi gleda horor film, i teške scene. Nekog ne dira ništa, a drugi čovjek je iztraumatiziran.

Ono što bi ja rekao je to da nema utabanog uzorka jer ipak trava je psihoaktivna i mogu reći i psihodelična i nebi trebalo pretjerivati. Da li bi drukčije sad kad pogledam u rikverc ne znam. Takav život mi je donio patnje ali me i masu povezalo sa samim sobom što je teret za nositi, ali kroz to rasteš kao čovjek...

Sve se to može postići i bez trave tako da moja preporuka je zapali tu i tamo ali nemoj se navikavat da ti mora biti popratna pojava svemu što radiš...

I ono što sam isto primjetio da dosta mojih vršnjaka koji smo pušili stalno uz ostalo razvilo je kasnije paranoju i tjeskobu prilikom pušenja. Kao da svi ti teški trenutci psihodelični šta proživiš, a na to mislim na napade panike potisnu straha u tebe i kasnije trigeraju na različite senzacije ovisi o umu pojedinca. Tako da ne pretjeruj jer nema zdravo, ne zdravo... kad popiješ vode 6+litara isto se otruješ i umreš. Kako šamani govore "poštuj biljku" i pamet u glavu ;)
 
23.01.2017
7
6
3
Far away
Hvala vam na odgovorima ja svakako ne konzumiram toliko cesto zna mi se desiti mozda 4,5 dana za redom i onda odmorim sedmicu dvije. A ljeto je druga prica . Imam samo jos jedno pitanje da li je istina da smanjuje rast?
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
co
Teško je reći kasnije što je od trave, a što nije. Pušio sam od petnaeste pa i prije, skoro svaki dan i svaki dan mi se vrtio oko trave i ostalog. Danas sam "luđi" od prosječnog čovjeka. A sada do čega je teško je reći. Ajmo reći da više ljudi gleda horor film, i teške scene. Nekog ne dira ništa, a drugi čovjek je iztraumatiziran.

Ono što bi ja rekao je to da nema utabanog uzorka jer ipak trava je psihoaktivna i mogu reći i psihodelična i nebi trebalo pretjerivati. Da li bi drukčije sad kad pogledam u rikverc ne znam. Takav život mi je donio patnje ali me i masu povezalo sa samim sobom što je teret za nositi, ali kroz to rasteš kao čovjek...

Sve se to može postići i bez trave tako da moja preporuka je zapali tu i tamo ali nemoj se navikavat da ti mora biti popratna pojava svemu što radiš...

I ono što sam isto primjetio da dosta mojih vršnjaka koji smo pušili stalno uz ostalo razvilo je kasnije paranoju i tjeskobu prilikom pušenja. Kao da svi ti teški trenutci psihodelični šta proživiš, a na to mislim na napade panike potisnu straha u tebe i kasnije trigeraju na različite senzacije ovisi o umu pojedinca. Tako da ne pretjeruj jer nema zdravo, ne zdravo... kad popiješ vode 6+litara isto se otruješ i umreš. Kako šamani govore "poštuj biljku" i pamet u glavu ;)

pocjepo si sa objasnjenjem :D u srz..u zenicu oka njegovoga :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Kraj 90-tih je bio moj početak druženja sa žižom,sječam se 97 na maturalcu u Supetru i kako smo razvaljeni bili.Tad mi se sve vrtilo oko toga i zanemari čovjek bitnije stvari u životu.Nakon toga Partyi i sve vezano uz to.Ludi dani koje ne bih mjenjao,al neke odluke iz tog vremena itekako bih,al što ćeš.!Umjereno i pametno ti je moj savjet,ništa više :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ and szg2
02.07.2009
103
174
43
Pusim, mogu reci svakodnevno, od 15te sto bi evo bilo 11 godina.
Da li bih bio isti covek da nisam vario? Ne. Da li utice na formiranje licnosti? Definitivno da. Da li cujem cesto kometare da sam prso? Da. Ali kada pogledas od koga dolaze... Sto bi reko Nigrutin: "Mnogi se raspadaju iako su strejt."
Sada je od coveka do coveka, ali i okruzenja, kako ce da podnese i odreaguje na vise ili manje konstantnu upotrebu. Ono sto mogu reci da je meni definitvno otovrila vidike, i navela me na jedan drugaciji nacin i razmisljanja i percipiranja sveta oko sebe. I zato joj neizmerno hvala.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Slazem se Stepa definitvno sa tvojim postom... s druge strane glupo bi bilo reci da je pusenje trave u tim godinama korisno i pozeljno.. al covjek tokom zivota shvati da definitvno ne postoji lose iskustvo. Ustvari mislim da samo onaj koji to uspije shvatit moze biti sretan i dobar covjek :)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Nisam bas edukovan sto se tice ovog pitanja pa pitam vas.
Sta se desava ako se u dobi od 17,18 godina pusi trava (ne toliko cesto) posto je to vrijeme puberteta

1. Desava se proces sagorijevanja, bez obzira na godine pusaca.
2. Dim, kao proizvod sagorijevanja, putem disajnih puteva dospijeva u pluca, gdje se u alveolama putem krvi vrsi razmjena plinova.
3. Katran, koji nastaje prilikom sagorijevanja, talozi se po alveolama i ogranicava im sposobnost apsorpcije.
4. CO se veze za crvena krvna zrnca, a u zavisnosti od unesene kolicine moze biti fatalan po zivot.
5. Odredjene molekule, poput kanabinoida, putem krvi dospijevanju do receptora u mozgu, gdje se vezu i poticu mozak da radi nesto, sto inace ne radi. Taj, neuobicajeni, rad mozga moze izazvati razna psiholoska stanja, za koje subjekt ni ne zna da su moguca.
6. Reakcija organizma na poticaje sivih mozdanih celija je u direktnoj vezi sa psiho-fizickim profilom subjekta.

To bi, ukratko, bilo to sto ce se sigurno desiti.
O mogucim posledicama ti ni baba Vanga ne bi bila pametna odgovoriti. Ali, postoji velika mogucnost da, ako studiras i trava te motivise na ucenje, ranije zavrsis fakultet, a moze biti i siprotno - da ga nikada ne zavrsis.
Ukoliko imas cilj u zivotu, da znas sta hoces i trava ti na bilo koji nacin olaksava put do tog cilja, onda ne moze da bude stetna.
Ukoliko ne znas sta ces od sebe, tumaras i lutas bez odredjenog cilja, trava ti i nije nekakav narocit izbor. Mislim, koji ce ti...
Potrazi neki smisao u zivotu i pitanjima koje postavljas. Zivot ce ti biti smisleniji i dobijaces smislenije odgovore :D
 
13.12.2016
35
35
18
To sto si postavio to pitanje vec dovoljno govori o tebi u tim godinama,
tako da sam siguan da ce sa tobom biti sve ok. Slobodno probaj po malo
pa ces vec znati i sam sta dalje.
Covek dok je mlad treba sve sto nije opasno da proba... A ne kasnije kad treba da bude
zreo covek da luduje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ