Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Ja bi prije rekao da uz tu silnu prehranu koja je na pola org/kemija bla,bla o tome necu pisati :fuck:
Ona sirota gladna...od onoga NPK ona pati za PK :(
 
25.10.2007
71
57
18
44
@L0oD imao sam problem s paucima prije mjesec dana u vrijeme onih velikih vrućina bez kiše (logično) i smanjio sam najezdu na prihvatljiv nivo s Plantella Thymi, ima ih još tu i tamo, ali ova hrđa na listovima nije od njih sigurno, fosfor kažeš? može malo detaljnije, što te navelo na taj zaključak? hvala unaprijed
Slazem se opa... mesao je i lockao,pogresno se izrazi u prethodnom postu,pa sam ispravio... a i slika bolja bi razjasnila situaciju :)
što da slikam? kako misliš bolja? hvala...

@opa cupa
nije mješano mineralno i organic jer je nakon vege presađena u svježu zemlju, prethodno flush, makon toga samo organic, L0oD veli puno P ti veliš fali PK...kaj da radim ja?

moli brisanje donja dva posta
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Org.je inace slabiji od kemije...to je kao dijetalna prehrana.Odlicno i za svaku pohvala ali nije kao sa kemijom.Nisam te pitao koliko cesto si prehranjivao i sa kojim dozama ?
Kod takvog uzgoja nevazi pravilo pola preporucene u indooru za out neznam jer nisam imao org.vani ali jesam unutra.Pa predpostavljam da je tako i u out-u
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Lepo sto si sredio spidere... upravo ti je opa cupa obrazlozio,ja sam rekao da si je lockao sa tim gnojivima.. sad preko noci padaju temperature,a ti si mesao jos gnojiva,biljka se lockala... sad joj fali P i K... kako kaze OC ... slikaj celu biljku i detaljnije obrazlozi sta si radio i kakve doze gnojiva si davao... sad cepaj samo vodu 15 dana,s tim da se potrudis da na samom jutru zalijes curu.... (organic zahteva jace doze u out,al ucestale ne odjednom jake)
 
25.10.2007
71
57
18
44
nisam išao s manjim dozama nego s duplima, svakih sedam-osam dana, za dva dana bih trebao ponovo, ostale biljke nemaju ovih problema

biljka overall izgleda ok kao i ostale, ali sam htio poduzeti nešto dok ne eskalira, pratit ću situaciju redovno, ja zapravo sumnjam na neke gljivice zbog hladnih noći (ispod 15), a od sutra nek nam je svima u outu sretno
 
Poslednja izmena:

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
ajmeee pa kakav crni lock fosfora!!!!!!



@zendramax kupi neki fungicid na bazi bakra i naspricaj biljke, ja sam koristio cuprablau z. daj fotku cijele biljke da vidimo u kakvom je stanju, nastavi samo sa bio bizz bloom, a do kraja rujna neces sigurno brati ipak ce trebati malo vise ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Ja da sam Zendramax ja bi bio zbunjen ko nokautiran haha
Moguce je da je i to sto kaze Tarzo ali je moguce i da je cura gladna a moguce i da mi nemamo pojma...samo lupetamo bezveze.
Fungicidi svakako to je preventiva i bez hrdje i plijesni ja bi malo pojacao prehranu bez obzira na sve.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Tako nije... biljka je lockala P... mesao je gnojiva,mineralno i organsko,sok za biljku! Decko je 90% pohranio curu pred noc,a onda je doslo do promene vremena sigurno ispod 10 stepeni,sok opet za biljku koja je pocela da crpi hranu iz zemlje da bi se sacuvala,a onda je usledila hladna hrana i biljka je manifestovala to na gornjim listovima,naravno i tu je doslo do lock-a... hrdja krece sa zemlje a ne iz vazduha... i zato sad curi fali fosfora,kalija i gvozdja... al eto momak nek izbaci sliku cele biljke,pa odluci sta je problem... ipak ti imas titulu ;) peace out bro
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Kakve sad ''titula'' (namerno pod navodnicima) ima veze?
Tarzan je rekao svoje misljenje,ja mislim da moze da bude na primer plamenjaca ali kao sto Opa rece mozda i svi gresimo,nema potrebe za tenzijom i ironijom ono sto si rekao da ce na kraju biti da je ptica posrala.
U svakom slucaju nece smetati da je preventivno tretira fungicidom i nekim sredstvom za rdju lista ili plamenjacu i pojaca prehranu.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle