Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Iskreno, imao sam grow sa rezimom svjetla (17/7) (auto) nisam mogao zbog drugih stvari dignuti na 18/6 i isti vrag ispade..
I dobro veli No Joke, 24 h režim jer zbog prirodne dinamike i ravnoteže :)
Mrak je za spavanje,kaj bi se vama desilo da tjedan dana samo sljaka a ne sklopite oci ? Trokali bi ko veliki :)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Mislim da je za autose potpuno besmisleno dovoditi u pitanje bilo koji režim koji prelazi 12 sati svetla. Ja isključivo radim na 24h svetla, radio sam i na 20h, a probao i 18h pa opet vratio na 20h. Stvar je vremena, novca, uslova i ukusa kako će ko raditi. Na režimu 24h svetla manje su oscilacije u temperaturi i vlazi, ali se mora paziti da temperatura ne ode suviše gore, a vlaga da ne padne prenisko. U takvim uslovima, zemlja će se brže sušiti, pa tako i češće zalivati, što vas može naterati da pogrešite i češće prihranjujete. Takođe se zbog češćeg zalivanja može ranije javiti deficit N. Nekim će sortama zbog genetike ovakav režim svetla prijati malje ili više, ali nijedna vas neće razočarati ako joj pružite ostale adekvatne uslove. I ne sviđa mi se što svi oni koji bi radili tako, budu dočekani istom praznom teorijom starom 15-ak godina, od kada su autosi na tržištu i u masovnoj upotrebi. Mislim da je uzgajanje autosa još uvek puno predrasuda i da će vreme i nova iskustva pokazati šta je zapravo najbolje. Meni je 24h svetla autosima najnormalniji režim i ne vidim ni jedan valjan razlog da neko ko želi i ima potrebu da uzgaja ovako, stalno bude suočen sa kontroverzom. ;)
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Sve si rekao i naveo,profić je profić :)
A autosi su autosi, nema govora ...no samo pitam za misljenje nebi se htio praviti pametan jer pretjerano nesto nisam :)
Sta nebi bilo prirodnije (gledajuci na prirodne procese),da se gura na 20/4 nego na 24/0..Ipak se neki procesi desavaju striktno u mraku itd :)
Ipak neke stvari nemozemo kontrolirati kao sto mozemo svjetlo,vlagu ,temp itd :)
Naj zamerit,samo razmisljam :)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Imate dosta tema o autosima... nznm cemu to razglabanje ovde... No Joke ti si doktor za autose ;) de propusti koju u adekvatnoj temi... a sto se tice tih rezima svetlosti... ja kad vidim biljku kako izgleda(zdrava,lepu boju ima) a ne,vidim na forumu drakule jbt i price kako su takve biljke full... o cemu se tu radi meni nije jasno,al sam mator izgleda :D al narod voli da izmislja toplu vodu,a ona davno izmisljena ;) Screenshot_2016-01-17-10-19-42-1.png
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ma sve navedeno stoji osim meni nerazumljivih 24/6..wth ? Ciklus traje 30 h LOL? :)
Svi ostali režimi mi imaju smisla (18/6,20/4 ,24/0) postoje argumenti, e sada nekome manje nekome više prihvatljivi..drugi par cipela:)

I da odmah pitam kaj mislite...filter prima klima sa aktivnim ugljenom...preko njega ide tj oblaze ga tkanina kao ona za nape zapravo..e sad ,on se zaprljao zbog koristenja ... sta mislite jel bi posao radila hulahopka(samo da presvucm) ili da jednostavno kupim filter za nape i oblozim ga ?
filtre-a-charbon-prima-klima-k2600-mini-120-180-240m3-h-flange-125.jpg
SAM_1051.JPG
 
Poslednja izmena:
17.09.2015
19
36
13
35
Jel moguce da mi je koren probio saksiju od 40 L , 20 dan vegetacija .. ne znam sta da radim sa ovim korenom , zemlja mi je polu vlazna da bi mogao tek tako samo da podignem biljku , znaci ocekivao bi cupanje cepanje korena ili da rupe za drenazu malo prosirim pa da ga vratim nezno nazad .. jel imtee neki predlog 20160117_170216.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Normlano je to. Znaci da ti je korijen zdrav (kao sto se i vidi) i da pici ko lud kroz zemlju :)
Ne moras ga ni dirat, nek stoji tak kak je.....vjerovatno ce krepat za tjedan dana. Stavio sam i ja sliku svojeg, jos vise nego tebi viri van.
....nemas bige, pusti ga
 
  • Sviđa mi se
Reactions: groki
17.09.2015
19
36
13
35
Vazi Stipe , hvala :) Poceo sam kao tigar u kavezu da setam oko njih , devojka mi se smeje i zajebava :) Cak mi je palo na pamet da uzmem neku posudu i da je napunim zemljom i ovu saksiju preko ,ali sad sam se oladio posle tvog komentara .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
Nema tu šta mnogo da se objašnjava .U prirodi je Sunce zaklonjeno oblacima kad pada kiša. A mi u uzgoju kanabisa termin noć koristimo kad nam je ugašeno svetlo.
I ovo baš ne liči na problem :)
(pogledaj ime teme)
pozdrav
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
u slucaju poljevanja po listovima ne stvara se hotspot(efekat povecala)
zemlja ostaje vlazna duze vremena,
zemlja ne isparava od vrucine,
i neke biljke(ne vutra) preko noci razvijaju korijen.(vutra nije vrsta koja treba noc(barem ne dok vegetira)
nema stresa na korijen sa vrucom vodom(ugrije se od lampe)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.380
2.598
U out-u je bolje po noci iz nekog drugog razloga a u indooru je svejedno.Puno je vaznije da je redovno i na vrijeme ;)
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
nikad nisam zaljevo po noci. nevidim potrebe za nesto takvo osim ako se zaljeva folijarno pa da se ne prze listovi.
ja zaljevam kad je "dan" da se povrsina zemlje posusi sto prije.

(govorim o indooru)
 
18.10.2015
74
23
8
47
Pitao sam jer sam primetio kada zalijem dok je lampa upaljena listovi padnu na dole. Bojim se kada tako listovi padnu na dole da ona gubi na vremenu da juri svetlost jer joj treba oko 2-3 sata da ih opet podigne. Samo da naglasim da listovi nisu pali zbog nedostatka vode nego kad zalijem posle 3 dana. Listovi su na gore ja zalijem oni padnu al ne polojem po njima.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Sunce piči,mi roštiljamo i chillamo.U zraku brat bratu 30C:)
U to dolazi frend s leđa i zaljeva te s hamperom vode 15 nižom od one aktuelne,ti pizdis ludis vristis,mašes s rukama itd..zasto?
Ja bi reko od šoka,tako i one...pa zapravo koliko znam od babe svoje uvijek se zaljeva cvijece rano ujutro ili kasno navecer ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx