S.A.G.E.???/HPS250W/by ganja_farmer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
svaka cast za eksperiment sto u biti i nije jer je vec odavno isprobana metoda jedino sto smo mi skloni averzijama ...da mi je bit medju ekipom da im vidim izraze lica kad dodje red na tebe da smotas pljugu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Stipe

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Houstonwehaveaproblem...

po svemu sudeći,ovo me zadesilo...


Symphilid
Male štetočine koje imaju bijelu ili krem boju.Izgledaju kao gusjenice.Vrlo su štetni po biljku jer se ukopaju u zemlju I oštećuju korijen jer se hrane s njim.Često se mogu naći u zemlji koja nije sterilizirana.
Lako je vidjeti ako je biljka zaražena s njima pošto će izvirati iz zemlje pri zaljevanju.

SIM.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
jbg momci,pa nisam izvadio ćunu i pišao po boxu,tolika seljačina nisam :p fino na litru vode deci mokraće i da vidimo rezultate...treba malo eksperimentirati..pogotovo kad nemaš para za gnojivo,da vidiš kakve sve ideje padaju na pamet. ;)
marihuana to ti je isto kao da si stavio svjeze stajsko gnojivo pa odma sadio paradajz..ok je mokraca ako nisi neki alkić ali svejedno mora se kompostirati kao i stajsko.
Mislim da se nece nista strasno dogoditi ali nemoj vise :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya and CilI

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
evo,sam sebe ću citirati :)

Ljudski urin je jedan od najbrže djelujućih te jedan od najboljih izvora dušika, fosfora, kalija i elemenata u tragovima, dostupan u obliku koji biljke savršeno prihvaćaju. Svjež ljudski urin je sterilan i kao takav ne sadrži bakterije. U biti, toliko je sterilan da ga je moguće tako svježeg i piti.
Urea [(NH2)2CO] iz urina postaje amonijak nakon 24 sata i to uzrokuje karakterističan vonj mokraće. U takvom je stanju urin prejak za upotrebu na samim biljkama, ali proliven po hrpi komposta, pobuđuje i ubrzava reakcije u kompostu obogaćujući ga dodatnim sastojcima


Tragovi antibiotika, vitaminskih dodataka i ostalih lijekova ostaju u urinu, ali u zanemarivim količinama, pogotovo ako je urin razrijeđen vodom.

Urin je 95% voda, 2,5% posto je urea, a daljnjih 2,5% je mješavina minerala, soli, hormona i enzima. To je krvni nusprodukt, ali usprkos tome što sadrži izvjesni krvni otpad isti nije otrovan.

Tijekom uriniranja zdrava će osoba ispustiti 11g dušika (urea), 1g fosfora (fosfati) i 2,5g kalija.
Ugandski znanstvenik Patrick Makhosi, član ugandske agrokulturalne istraživačke organizacije u Kawandi i stručnjak za tla potvrđuje učinkovitost ljudskog urina kao gnojiva. On tvrdi da će prihrana povrća urinom jednom na tjedan u razdoblju ne kraćem od dva mjeseca uvećati urod barem dvostruko.

Stoga ako želite već pripremljen izvor biljne hrane koji je savršeno prilagođen vašem vrtu, potpuno besplatan, dostupan tijekom cijele godine, a koji uporabom u prihrani biljaka štedi silne količine vode koja ga ispire u toaletima, razmislite o korištenju vlastitog urina.

Zapamtite tri zlatna pravila…
Urinirajte u boce, kante ili slične posude kako biste izdvojili urin i održali ga sterilnim.
Koristite ga svježeg za biljke, odstajali je pogodan za kompost.
Uvijek ga razrjeđujte u omjerima od 10:1 do 50:1 za primjenu na osjetljivom bilju ili sadnicama.
Svjezi ljudski urin je sterilan
(osim ako imate infekciju mokracnog trakta, u tom slucaju se nesmije koristiti urin kao gnojivo) i isto tako oslobodjen od bakterija...

zašto misliš da će škoditi biljkama?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Pise na jednoj stranici mogu ti ostaviti link.Kaze mozete se obogatiti i postati milijunas samo jednom klikom....haha tko zna.
bezveze je sada ulaziti u polemike oko urina...bogat je sa ovim ,bogat sa onim jedno je sigurno..mora se kompostirati.
Ali ima i ona da se moze i pita od go..eta napraviti al dali se moze jesti ??
Pozz marihuana...ja navratih pa reko da komentiram taj urin
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganja_farmer

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ajd da neostanem duzan odgovor..mozda nekome bude i korisno :)
Ima kod nas na forumu od tropica nesta o organskom uzgoju i urin se spominje kao gnojivo ustvari njegove kvalitete kao takvog.
Nisam mislio pobijati tu tvrdnju da je urin dobar ,dapace odlican je ali potrebna su nekakva kemijanja prije nego ga koristis u tu svrhu.
Gore si citirao Tropica i spominje se "kompostna prostirka" ili "krpa komposta"
o cemu se radi....kompostni materijal(kompostna krpa) moze biti odnosno u pravilu je organskog porijekla kao i urin.Kroz njega se propusta urin.Tijekom prolaza urina kroz tu kompostnu masu"krpu"i nastaje kompostni ćaj haha.Taj kompostni ćaj kojem je osnova urin prolazom kroz kompostnu masu prolazi kroz jednu biokemijsku pretvorbu i na kraju na dnu se pojavi vrlo stabilno gnojivo sa vrlo visokim postotkom Nitrata,nitrira..makro i mikro nutrijenata.

Znaci ok urin ali samo u tom slucaju uz odredjenu opremu i materijal za kompostiranje..razne spremnike i posude...vjeruj mi lakse je kupiti plantelu nego urin iskoristiti na pravi nacin.
Zgurao sam to sve u par recenica ali ako nekoga zanima mogu biti i opsiran na tu temu :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
na forumu sam i našao ovo što sam stavio ovdje u vezi urina,ovaj boldani dio ne govori o nikakvom kompostiranju već o korištenju svježeg urina razrijeđenog s vodom...kao grow supporta i čovjeka koji zna puno toga o uzgoju te molim da onda prepraviš taj post,čisto da se ekipa ne zbuni kao ja i da ne koriste urin kao gnojivo. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
urin- chitala sam o tome okolo ( strani forumi/blogovi i slichno ) i.. u jednom se svi slazhu..mozhe se koristiti-OBAVEZNO razrijedjen ,ali samo svjezhi urin+ uzhasno je bitno da se primjeni odmah nakon pripreme ( zbog stvaranja amonijaka )-
nigdje ga ne spominju kao najbolju opciju..+ sasvim je druga pricha sa outdoorom i indoorom.. sjecham se da je moj nekakav zakljuchak bio kako bi bio primjenjiv eventualno u outdooru ( pogotovo u nekakvoj varijanti gdje bi sluzhio za obogachivanje komposishta )..a za indoor je sigurnije i jednostavnije uzeti neko od kupovnih standariziranih gnojiva koja su i predvidjena za uzgoj u manjim kolichinama zemlje..
( nechu ni spominjat puno da sam naletila i na teme u kojima se razglabalo o korishtenju i ostalih ljudskih ekskremenata )

nego marihuana f. kako su odreagirale na "uriniranje" ? jesi li primjetio pozitivne/negativne promjene ??
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
@zlavjestica: upravo to i piše i u onom postu koji sam već dva puta stavio,da se obavezno koristi razrijeđen i svijež baš zbog amonijaka...odstajali se koristi za kompost...tako da mi tvoj post ipak dokazuje da nisam baš toliko glup koliko pojedinci očito misle.
ja nisam ni rekao da je to sad riješenje za moj problem,znam i ja da bi bilo najbolje kupiti neko gnojivo,ali jebiga nemam prebijene pare u džepu,pa eto prtljam i kemijam da što jeftinije prođem,pa makar i urin razrijeđivao u vodi i to po cijenu propadanja grow-a... e,sad...nisam nigdje našao dal je bolje u outdooru ili indooru to raditi,ali eto,pokušao sam pa da vidim kako će ispasti...za sad još nisam primjetio neke promjene,ipak sam samo jednom tretirao biljke sa takvom miješavinom,ali ću svakako nastaviti i sa sljedećim zaljevanjem,dok ne vidim neke rezultate,pozitivne ili negativne...svakako javim...iskreno,sad su mi veća briga nametnici koji su se pojavili,još uvijek kemijam šta i kako da napravim da ih potamanim...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
kažeš, izađu iz zemlje kad zalijevaš? meni se dobar, dobar flush čini kao jednostavno i učinkovito rješenje. ako možeš, potopi tegle potpuno pod vodu da govna isplivaju i samo ih skupi. drži biljke pod vodom bar 10-15 min, možda se i jaja podave ili isplivaju.

edit:
na kraju još dobro isperi tegle tekućom vodom ako budeš potapao u nekoj bačvi. dalje znaš što i kako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganja_farmer
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.