Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Ma samo me zanima dali joj može štetit trenutno 24h svjetla desetak dana?
a cemu 24h dnevno, koliko sam shvatio to nije automatik. zar ne mozes iskljuciti svetlo nakon 16 il 18 sati ako je hoces jos drzati u vegetaciji. probaj ti sa njom narednih desetak dana da budes stalno pod svetlom pa nam javi kakav je filing kad 240 sati nema mraka :) koliko sam ucio u osnovnoj, i mrak je bitan za biljku, ima procesa koji se odvijaju iskljucivo tada ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nikola Vutraš

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Ništa joj neće biti škoditi... naročito desetak dana. Ako je iz nužde, održavanja temperature u boxu isl. onda bez opterećenja dok je biljka u vegetaciji. Naravno, kao što kaže Power, daleko je bolje da biljka ima nekoliko sati mraka zbog ustanovljenih procesa u biljci koji se u prirodi dešavaju isključivo noću...a držao sam i celu vege mislim na 24h bez problema.:) U tekućem growu sam prve dve nedelje držao na 24h. Trenutno držim 19/5h u vege. Samo nemoj menjati režime često, to može da uje*be stvar.
I poslušaj Powera... jer biljka nastavlja explozivno da raste i posle prebacivanja na 12/12, a prostor i ostale kapacitete često svi precenimo, pa posle bude kuku lele... :):razvaljen::
 

Nikola Vutraš

Aktivan Član
02.12.2016
159
503
63
Ma imam prostora.Bacit cu ja nju na 12/12 pa nek se kojji dan stisne, limeni su na putu.Ma nije da nisam puno cito s foruma ali uvjek ima i bit ce pitanja.Hvala jos jednom.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Sorta: C99 female seeds
Rasvjeta: Gavita DE 1000w, Trenutno radi na 820w, 60 cm od vrhova
Zemlja: plagron lightmix
Gnojivo: prošli put zalio sa sensi bloom a+b 1,5 ml/l, carboload 0,7 ml/l prije 4 dana
Zadnjih par dana je noćna temperatura bila nešto niža od idealnog

Ovo su slikani zahvaćeni listovi, gornji, biljka je bila na sredini boxa ispod lampe, sad sam ju prebacio u kut.
Zalijevam jednom voda, jednom gnojivo, ali pretprošlo zalijevanje sam radio lagani flush i poslije toga gnojivo, kad se zemlja posušila nakon pet dana sam ih opet nahranio, sutra ili prekosutra bi trebao opet zalit. Pomagajte jer ne znam dali ovoj treba voda sljedeći put, ili da ju nahranim. Nisam siguran dali ju je ovo spržila lampa, pregnojavanje, nedostatak P ili ph fluktuacija, kad zalijevam vodom onda namještam ph na 6,4 sa hesi ph- bloom; kad dobiju hranu ph perfect gnojiva se brinu za ph.

IMG_7002.JPG IMG_7003.JPG
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ne slika se list nego cijela biljka,ovaj jedan moguće da je i na zemlji ležao.
Lagani flush isto mi nije jasan.
Znači ili se radi ili ne...nema laganog :D
Doza od 1.5 ml nije niti pola od preporučene.
Stavi sliku cijele biljke i posebno zahvaćene dijelove :)

Edit: sada vidim da su listovi gornji...ostalo sve stoji :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and Triptank

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Biljka je zdrava a to sam i pretpostavila :)
Gnojivo možeš slobodno na 4ml
A za ph se nebi složila sa barbom :)
Naravno kada ide gnojivo nebi trebalo ali kada je samo voda onda da :)
Ja sam svakako i sa AN -om svako malo provjeravala,kada bi mjenjala doze.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Ne valja moja česmovača, prvi grow sam imao problema zbog loše vode, ovo su prvi problemi odkad koristim ro vodu. Kad hranim onda stavljam gnojivo u čistu ro vodu, a kad zalijevam samo vodom onda u 10 l ro vode stavim 2 l česmovače i namjestim ph na 6,4. Razmišljao sam da kad bude na redu voda da ne miješam sa česmovačom i ne namještam ph nego da im dam čistu ro vodu?

Edit: tamara, znači pojačat gnojivo ?
Zdrava je kad se pogleda u kompletu i trenutno je moja miljenica u boxu pa sam se zato malo zabrinuo. :D

Hvala i :respect:
 
Poslednja izmena:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Sa tim ph fluktacijama i lock-ovima koje imaš, davanje ful doze sensi bloom-a može naneti više štete. Biljke su lepe, problem koji se može čak ignorisati...radio sam sa Sensi dva growa i sa punom dozom i sa trećinom...poenta je da iskuliraš, sačekaš da proces sušenja zemlje pokaže da li biljka ide ka boljem ili gorem, a zatim fino nahraniš umerenom dozom i opet ostaviš da se vidi učinak. Tek nakon toga ćeš videti da li pri sledećem zalivanju treba pojačati klopu....ali da se ne mešam mnogo. :D tako bih ja uradio kod sebe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Svakako ću sačekat da se zemlja dobro osuši, pa ću ju nahranit jačom dozom nego prije, ali mislim da neću ići full dozu.
Nego da vas pitam, koristite li u istim razmjerima part a i b ili treba postepeno smanjivat u cvjetanju dozu part a jer je to dušik , kalcij i magnezij?
 
17.11.2015
252
118
43
pozdrav raja, kod cilija sam na tutorisanju, ali mi je frka da ne izgubim dragoceno vreme, pa ako moze savet, misljenje..
jock horror AF, 11. nedelja im je, pre nedelju dana sam u tacni primetio izvestan broj onih sitnih belih crvica koji se uvijaju i skacu, a bilo je i pomalo neceg tamnog, kapiram vasi.. do tad je gnojeno advanced nutrinetsima,
1. put jungle juice+bigbud+carboload
2. put jungle juice+bigbud+carboload
3. put jungle juice+bigbud+carboload+b52
4. put jungle juice+bigbud+carboload+b52
nisam imao nikakve probleme izgledale su savrseno osim po kog lista odozdo koji je zuteo.. pre 4 dana tretirane insekticidom
pancid 10% permetrina, 2,5% tetrametrina i 2,5%piperonil butoksida, 100ml preparata razrediti u 2,5 l vode za gmižuće (5l vode za leteće insekte), tako sam i odradio, s4 bilje sa po 5 litara, i tad nastaju problemi, poceli su da zute i listovi odozgo, zatim i da se povijaju, a sad ih ima i dosta omlitavelih..
pri svakom zalivanju PH vode je bio 7.8, pomesano s nutrijentima 6.8, runnoff 5.8 otprilike svaki put isto
evo fotki trenutne situacije
1 (1).jpg 1 (2).jpg 1 (3).jpg 1 (4).jpg 1 (5).jpg 1 (6).jpg

edit:
temp ide do 29, vlagu drzim do 40 na svetlu, ide i ispod cesto zbog konstantog vetrenja
 
Poslednja izmena:

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
onih sitnih belih crvica koji se uvijaju i skacu,
Ja sam te crvice rijesio neem prahom. kad su isplivale prilikom run off-a sam odmah malo posolio tim prahom i jos sam posolio po povrsini zemlje, kod drugog zaljevanja bilo ih je zamjetno manje, postupak sam ponovio i 3. put vise ih nije bilo.;)
A za lisce ti je po mom misljenu odgovoran ph ili si ih pregnojio. pricekaj nekog iskusnijeg jer ja jos takvih problema s liscem nisam imao. Napravi flush pa ces vidjet kako ce reagirati. Sretno u daljnjoj borbi:razvaljen::
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Situacija je takva da najbolje da poslušaš i pričekaš svog mentora....
Svi drugi nismo upoznati sa growom i može izaći još veća šteta ;)
 
Poslednja izmena:

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
da nisi slucajno zeznuo omjer tog insekticida,nesto mi puno zvuci 100ml na 2,5l vode.
koji si insekticid koristio..
 
17.11.2015
252
118
43
kopirao sam gore kako pise fabricki, 100 ml na 2,5 za gmizuce i 100 ml na 5l za letece, pancid se zove, pancid 10% permetrina, 2,5% tetrametrina i 2,5%piperonil butoksida, reko se mi da je jedan od najslabijih
 
01.02.2017
3
0
1
41
Pozdrav svima na forumu. Imam jedno pitanje, tj. treba mi pomoć. Prijatelj mi je ostavio biljku na čuvanje, doduše samo na 10ak dana, ali nemam pojma šta joj je, ali nakon samo jedne noći kod mene se totalno savila, vidjet ćete na fotkama. On ju je držao u stanu u nikakvim posebnim uvjetima, jer je tak i tak misli presaditi kroz 2 tjedna baš u pravi grow room, a do sada ju je držao u stanu, u boravku, na toplom, bez ikakve dodatne rasvjete. Stavit ću fotke kakvva je bila u ponedjeljak navečer kad sam je dobio i večeras kad sam došao doma. Dajte MOLIM VAS pomažite ako znate kako..šta joj se dogodilo i kako je kod njega bila u redu, a kod mene u istim uvjetima izgleda ko da če uvenuti istog trena...i najbitnije, kako je vratiti 20170131_150134.jpg 20170201_023145.jpg 20170131_150134.jpg 20170201_023145.jpg u život? HVALA