Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.02.2017
3
0
1
41
ma sve je to meni jasno..samo ja znam sve u teoriji, nisam nikad sam probao, a ovo mi je uvalio na cuvanje i neznam cega bi joj moglo faliti, kad je kod njega uspjevala bez beda.
brijo sam da neko zna..voda nije sigurno, niti previse, ni premalo, jedino da joj mozda ne fali vise svijetla, ili sta ja znam. a to kaj ti velis o uvjetima, znam jako dobro o cem pricas, al ja sam je dobio ovakvu,, nisam je sam krenuo od pocetka, medjutim vozio sam je autom od njega doma nekih 30km pa s bojim da nije od stresa. kaj nema nitko nekakav savjet..????
btw. pravilnik znam na pamet, ali nisam bio prisutan od pocetka, neznam sta je radio s njom, neznam kakva je zemlja, ja je samo trebam pricuvat dok se ne vrati u grad. moloim boga da se uspravi, ali ako netko zna sta bi moglo pomoci, bio bih zahvalan.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Nema ništa od toga. Batali. Ako već sve znaš i upoznat si sa osnovama unutrašnjeg uzgajanja, čemu ovakva pitanja. Ili brate, dok ovde gubiš vreme s pitanjima, naruči si jedan manji hps komplet, presadi to u dobru zemlju i moli se bogu da biljčica "oživi."...na kraju, imaćeš opremu da posadiš novu ako ova ne uspe. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: danchyblazenko
01.02.2017
3
0
1
41
A nis ekipa, fala na savjetima, zao mi je samo sto nije bila moja, jer je dosla na cuvanje prije odlaska u growroom a ujebo sam je nekak ni sam neznam kako jer kod njega je bila bez problema..u istim uvjetima..mozda stres od premjestanja, drugacije temp..neznam. svejedno hvala
 
03.11.2013
38
77
18
šta mislite, nedostatak azota?

Mesec dana stara biljoza, nikakvu dohranu nije doila, sad ću krenuti s tim polako u cvetanju, šta je uzela iz zemlje uzela je...
IMG_20170201_191133.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
30.06.2014
59
132
33
Ako može konsultacija.... U 1m2/600w boksu dva Critical Kush-a i jedan OG već više od tri nedelje na HPS i 12/12 neće da procvetaju. Temp 17-24C, vlaga niža, oko 40%. Malo su sad usporile rast. Šta bi mogao biti problem?
U istom boksu, Fruit Spirit krenuo dosta ranije i sam od sebe da cveta pod MH 18/6.

Provalio sam šta je, tajmer se pokvario i dobijale su 24h svetlo. Nemam pojma koliko dugo, pretpostavljam oko mesec dana, možda i duže. Ove tri rastu u nebesa, mogu samo da se nadam da će stati same od sebe, vezivao sam koliko sam mogao. Fruit Spirit i dalje cveta, hedovi se debljaju,... Ja sad ne znam kako njemu da računam dane. Prošlo je punih 6 nedelja od kad je počela da cveta. Ne vidim neke probleme osim požutelih listova, na sve tri. Pratiću je u narednim nedeljama jer po ravilu treba joj 7-8 nedelja cvetanja ukupno.
Šta se sad desilo sa njima, jel to što se desilo mnogo poremetilo stvari ili sam samo izgubio puno vremena u vegetaciji?
 
03.05.2016
18
5
3
42
Pozdrav,imam svoj prvi grow gdje mi se jedan vrh skroz osušio i koliko vidim u njemu se počeo stvarati plijesan ali donji dio stabljike i druga stabljika nisu zreli za branje pa ne znam što da radim,one dlačice su još bijele. Ideja je kasnije uzgojiti još dvije stabljike indice sa visokim thc -om za ulje

Stabljike su uzgojene iz sjemenki cbd critical kush
Stabljike su stare četri mijeseca al nažalost nemam točan podatak kada su počele cvijetati i koliko dugo do sada cvijetaju al ja računam tri mjeseca ali na seedsman je netko stavio rewiew da je njemu ista sorta cvijetala 12- 13 tj.
Biljke su visoke jedna 92 cm a druga 100 cmi suši se ova niža
Box 75 x 75 visine 162 cm 0.56 metara kvadratnih
Tegle su 12 litara
Composana mješana samo sa stiropolom i stavio sam glinene kuhlice na dno tegle i na vrh za vlagu
Zalijevam ih 2 puta tjedno jednom s vodom a jednom s plantellom bio
Po tegli sipam cirka 1.3 lit vode
Pazim da je ph 6.5 spuštam ga sa alkoholnim octom
Lampa hps cool tube 250 w
Biljke su udaljene od lampe jedna 22 cm i ta je ok i druga 30 cm i ta se osušila na vrhu
Vlaga je oko 50 - 54 %
Temperatura je 13 - 15 c jer box je u dijelu stana koji se ne grije ,probao staviti grijalicu al drugi mi ukučani nedaju zbog potrošnje struje
Insekte nisam uočio ph zemlje ne znam izmjeriti tako da ne znam
 

Prilozi

  • 20170203_141436.jpg
    20170203_141436.jpg
    302,9 KB · Pregleda: 41
  • 20170203_141454.jpg
    20170203_141454.jpg
    336,5 KB · Pregleda: 43
  • 20170203_141502.jpg
    20170203_141502.jpg
    349,2 KB · Pregleda: 38

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
Ne vidi se lepo ,ako je stvarno plesniv vrh ,pazljivo ga otfikari i pazi da ne preneses spore plesni i na ostatak biljke . Po boji listova vidi se da je biljkama hladno . I premalo je 1,3l za tolike biljke u 12l zemlje .Gledaj nekako da ih zalijes kako treba al pre toga dizi temperaturu kako znas i umes i pazi na relativnu vlaznost da ne ode u nebesa .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cakmi1 and Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Gladne su i hladno im je ;)
Mislim da plantella bio nije dovoljna i na 13°C se moraju javit problemi.
Takodjer 12L posude obicno zahtjevaju vise od 1.3L vode.
Di si vidio da se stavlja stiropor? O tim glinenim kuglicama bi se isto dalo raspravljat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cakmi1

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
i ja stavljam stiropol, orunim ga u kuglice male...čitao sam da je dobro za korjen jer se lakše probija, navodno je dobro i do 15% pjeska staviti, ili sitnog šljunka..meni se koliko imam iskustva sa potovima pokazalo nekako istinito...
kupi alu cijev od 2 metra, onu za nape kuhinjske, spoji na cool tube ako imaš, i gore na cool složi mali vent od pc napajanja, odan od 15 cm promjer, a cijev odvedi od cool tube-a do poda dolje, neka puše u potove s bebama...samo češ preusmjerit energiju, toplinu, koja to iz lampe odlazi prema stropu...
vent ti je 12 volti mx...
meni noćne padnu sad i do 14, 15...i cure se nebune previše
gl. kuglice stavljam oko korjena, radi zadržavanja vlage prilikom zaljevanja, i isparavanje kuglica prilikom dana, da ne isušuje zemlju domah tako naglo...:razvaljen::
sretno
 
03.05.2016
18
5
3
42
Granule stiropora su navedene u vodiću za unutarnji uzgoj ovdje na forumu zbog prozračnosti zemlje ako sam dobro shvatio.
Probat ću onda češće zaljevati,možda svaka dva dana jer imam već jednu kanticu od 3 litre koja mi je za to predviđena . I ja sam mislio da skinem ventilator sa cool tube -a al se bojim da mi toplina ne sprži i ovu drugu biljku... Uglavnom sada se moram fokusirati na dizanje temperature u boksu.Volio bi izbjeci ovo sa kuhinjskom cijevi za napu al ako mi je i to opcija da ne spržim i ostatak napravit ću i to. Hvala svima
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
ne treba cesce zalivati nego, da kazem< kvalitetno; znaci sacekas sad par dana da se zemlja relativno osusi pa ih zalijes sa minimum 3l po biljci sa hranom, i to radis nadalje jednom nedeljno, sto se tice trulezi to ti je do kombinacije hladnoce i te vlage koja nije velika ali zajedno prave njesra
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cakmi1
03.05.2016
18
5
3
42
Kad zaljevam i sa 1.30 l voda mi počinje izlaziti u onaj podmetač pod teglom tako da ne znam jel može ta zemlja upiti toliko.Jedino da pričekam pola sata pa pokušam zaliti ponovno.
Možde preporuka za neko bolje gnojivo pošto Stipe kaže da plantella nije dovoljna,nešto što bi se moglo pronaći u lokalnim dućanima. Netko mi je jednom preporučio kristalon,da li je to ok ?. Grijalica je stigla i još na sniženju 40%
 

Prilozi

  • 20170203_174356.jpg
    20170203_174356.jpg
    309,3 KB · Pregleda: 25

Nikola Vutraš

Aktivan Član
02.12.2016
159
503
63
Meni je 5 min.grijalice na prvoj(od tri) razini, najslabijoj sprzilo biljke, situaciju sa niskom temp.sam rijesio tako sto sam box(v150, d50, š70) premjestio pored radijatora tu sam dobio 3 stupnja te gornji i stražnji dio pokrio dekom i tu dobio 2 stupnja.Ne znam kakav ti je box ali dobro pazi sa grijalicom jer ja od tad kad god gu vidim u kutu sobe se naježim :)