Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2017
364
1.060
143
https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
evo pa odaberi bilo koju osim plantelle balkonie

Hvala brale. Zapisat cu ja na papir sve ove vrste i nadam se da ce biti jedna od njih.

I ako moze neki savjet prilikom presađivanja, kolko korijen da stavim u zemlju, dal da je presadim sa cistim korijenom bez zemlje ove trenutne u novu ili da ostavim ove malo zemlje pa u novu. Ja mislim da je bolje cijeli korijen tj biljcicu da presadim cistu bez ove zemlje. Kako god ja ne znam pa ko mi kaze kako trebam tako cu.

I jos jedno pitanje dal da stavim malo žare (koprive) na dno saksije, posto sam procito ovdje da je dobro to uraditi da ce biljka biti zahvalna. I dal da uzmem vecu saksiju od ove ili moze ona i u ovoj.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ne diraj i ne stavljaj nista.

sacekaj da se to osusi dobro, uzmi vecu saksiju, dodaj novu zemlju, prebaci i zalij
 
28.04.2017
1
0
1
Zdravo! Pisem prvi put na stranicu,jer imam problem,biljke nisu puno stare,medjutim imam problem sa "fan leaves" , na vrhovima je kao spaljena,da li je moguce da je posljedica premale posude,jer sam ih drzao malo duze u malim pvc casama,kao rasadu,dok nisam skuckao box...
 

Prilozi

  • asd (1).jpg
    asd (1).jpg
    25 KB · Pregleda: 48
  • asd (2).jpg
    asd (2).jpg
    30,6 KB · Pregleda: 51
13.05.2017
152
119
43
34
*sjeme feminiziran-white widow&special queen(poklon)
*stavljene u casu vode 03.05 (znaci danas im je 10-i dan)
*visoke 10+cm
*bile su casici od jogurta 10.05 presadjene u malene saksije.(nez od koliko su litara)(2-3l max)
*koristila sam pot ground h u koji sam sastrugala stiropor na dno saksije stalila glinene kuglice
*do sada su zalivene 2 puta.nakonpresadnje ih prehranila nekis srestvom iz vrtnog centra.koristila sam (mlaku vodu iz aparata)
*ph neznam
*stavila sam 5 zarulja od 1320 lumena jedan reflektor od 120w i jedan led reflektor.biljke su udaljene od lampi (cca-20cm)
*kutija od djecijih kolica (karton)110dx50sx50v...oblozena obicnom kuhinjskom folijom
*tem neznam ni vlagu vodim se osjecajima za sada(cekam da mi dodje aparatura adekvatna za mjerenja)
*kazem prvi put iz znatizelje sa to napravila...neposredno nakon citanja vaseg foruma
Tako listajuci forum i citajuci zabrinula sam se jer mi sve izgleda kao nuklearna fizika a ja samo volim ***maricu***
zanima me jel sve ok sa mojom biljkom i jesam gdje pogrjesila?
TOSH0023.JPG TOSH0024.JPG TOSH0024.JPG TOSH0025.JPG TOSH0026.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mo1 and hazeri
15.04.2017
364
1.060
143
Ljudi kupio sam zemlju 'Plantela Ideal'.
Nigdjeee nisam nasao zemlje iz linka koje su zemlje se pokazale dobre. Ni jednaa nema u ovoj šugavoj bih. E stvarno ne znam sad jel i ona valja ili ne, jel bolja od ove sto imam trenutno florahum i dal da presađujem. Pls savjet neki.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Nista, malo stres od presadjivanja. Zali ju i doci ce ona sebi. Zna iz plantele ideal svakakvog korova izrasti,pogotovo ako nije skladistena dobro, gljivica, svega.

Ima potgrond H u Bih za uzeti, proguglaj malo. Ima ga svaka malo veca poljoapoteka.
 
15.04.2017
364
1.060
143
Presadio je, oporavila se. Ispravila je listove. E sad cemo vidjet kako ce stanje ici sa novom zemljom.

@budalin Vidjet cu kako ce ici sa ovom Planetlla Ideal ako bude opet usporena il nesto onda cu da potrazim taj potground h :(
 
15.04.2017
364
1.060
143
Sry sto pitam u ovoj temi al ne znam gdje da pitam drugo. E vako drzim biljku na direktnom suncu, al kontam da je ne sprzi suncee?? Moze li joj sta biti od direktnog jakog sunca? Evo ja se npr przim sad na njemu.
I pls neki savjet kolko trebam vode na saksiju od 4l. Prije ove zemlje u bivsu florahum zaljevo sam sedmicno sa pola litre vode... Al juce kad sam presađivo biljku kad sam izvadio zemlji iz saksije na dnu je bila jako mokra, nesto slicno blatu. Juce sam u ovu novu zemlju pomijeso stripora mnogo sitnog jednu šaku. Savjet oko zaljevaljanja pls i dal je smijem držati na dorektnom suncu od npr 1h popodne pa dok ne zađe sunce... Evo slika biljke na suncu.

@hazeri Vidjet cu lave kaka ce ova zemlja biti pa ako opet bude njasre kupit cu tu potgraund i to je to.
WP_20170514_15_38_03_Pro.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
15.04.2017
364
1.060
143
Haha hvala brale, sad se ne brinem.

Ako moze neki savjet kako da je zaljevam. Zemlja je suha skroz, juce kad sam je presadio samo sam zalio sa casom vode i danas se to sve isušilo. Saksija ima 4l sigurno. I zalit cu je veceras pred mrak, ali ne znam sa kolko vode. Opet sa casom ili pola litre. Stvarno se oko ovoga ne razumijem i trebam neki savjet. Cito sam da je ne treba stalno zaljevat nego kad je suha zemlja obilno, al ja ne znam kolko mi je obilno na 4l saksija. Prosli put sam zaljevo sa pola litre i kad sam izvadio zemlju juce bilo je blato, slicno blatu. Eh sad jel dobro to ili lose?