Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Badi moze jedan dobronamjeran savijet;
Drug,opusti se,nemoj ih non stop gledati jer ces izluditi..Napravi sve sto je potrebno kako bi temp i ostali parametri bilina nivou,a trening prilagodi prostoru,zeljama.Ovako sa sto pitanja ide i sto odgovora ali i sto gresaka...zato je mentor majka.Ali samo mentor;):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
hazeri potpuno si u pravu, istina je da sam na iglama stalno i non stop idem gledati i provjeravati i inace stvarno pretjerujem ali sad je stvarno zeznuto jer od njih 4, 3 nemaju gdje vise sto se tice visine, a o sirini i duzini da ne pricam. Cak su mi se vec neki vrhovi listova spalili jer su dirali lampu. A i iznenadile su me, nisam bio spreman na takvu džunglu. Prosli grow sam imao 2 biljke, jedna od njih je bila isto NL od NS a druga anesthesija od PS . Jedna isto kao i ove sad u posudi od 6L, a druga nesto malo manja posuda a krajnja visina je bila oko 60 cm, a ove sad rastu ko lude. Vjerojatno to sve ima i veze s tim jer mi je to bilo prvi put pa niti gnojivo nisam bas davao tocno kad je trebalo pa sam na kraju pokusavao nadoknaditi. A i moram priznati da sam tek sada ustvari shvatio potpuno i LST i supercroping, a i loli zahvaljuci hazeriju...jos jednom hvala!:thumb: Sto se tice mentora, na pocetku sam ga mislio uzeti ali na kraju nisam jer sam bio uvijeren da sam naucio sve za pocetak, ali pokazalo se da nisam te treninge bas shvatio najbolje. Osim previse biljaka, mislim da sam najvise zeznuo s tim sto sam napravio LST samo jednom i onda sam pustio da raste samo,a trebo sam ih odrzavati u istoj ravnini cijelo vrijeme. Uglavnom ne preostaje mi nista drugo nego borba do kraja i izgurati to sto prije, i onda brze bolje ponovno sa manje biljki i sve rasiriti i uzdrzavati ravnomjerno. Ja sam vam inace onaj koji se prvo opece pa tek onda nauci nesto:D. Na greskama se uci.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: vrtlarD and Jojoman
16.11.2017
3
2
3
39
pozz, napravio box 85 x 55 x 110 sa 12 x 23w štedne

interesira me optimalna količina posude za biljku , koliko bi biljki na tom prostoru bilo OK., prvi put unutarnji pokušaj če bit , čim stignu menke,
kakvu vodu koristit za zaljevanje , dali je u startu dovoljna samo zemlja (composana , ph 5,5 do 6,5) ili treba i gnojivo ?

:respect:
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
@Badi sljedeci put stavi dvije i siri ih i vjezbaj lst, bolje jedna ili dvije pa ih rasiri maximalno nego ovako gurati 4komada pa ispadne manje nego sa dvije :thumb:
@poot69 optimalna kolicina posude hm hm:crazyd: jedna foto ili mozda cak zgurat 2 automata,makar rade 1.
Dovoljna je samo zemlja za start,a vodu koristis ko i svi ostali sa ili bez regulacije ph.:thumb:
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
hazeri potpuno si u pravu, istina je da sam na iglama stalno i non stop idem gledati i provjeravati i inace stvarno pretjerujem ali sad je stvarno zeznuto jer od njih 4, 3 nemaju gdje vise sto se tice visine, a o sirini i duzini da ne pricam. Cak su mi se vec neki vrhovi listova spalili jer su dirali lampu. A i iznenadile su me, nisam bio spreman na takvu džunglu. Prosli grow sam imao 2 biljke, jedna od njih je bila isto NL od NS a druga anesthesija od PS . Jedna isto kao i ove sad u posudi od 6L, a druga nesto malo manja posuda a krajnja visina je bila oko 60 cm, a ove sad rastu ko lude. Vjerojatno to sve ima i veze s tim jer mi je to bilo prvi put pa niti gnojivo nisam bas davao tocno kad je trebalo pa sam na kraju pokusavao nadoknaditi. A i moram priznati da sam tek sada ustvari shvatio potpuno i LST i supercroping, a i loli zahvaljuci hazeriju...jos jednom hvala!:thumb: Sto se tice mentora, na pocetku sam ga mislio uzeti ali na kraju nisam jer sam bio uvijeren da sam naucio sve za pocetak, ali pokazalo se da nisam te treninge bas shvatio najbolje. Osim previse biljaka, mislim da sam najvise zeznuo s tim sto sam napravio LST samo jednom i onda sam pustio da raste samo,a trebo sam ih odrzavati u istoj ravnini cijelo vrijeme. Uglavnom ne preostaje mi nista drugo nego borba do kraja i izgurati to sto prije, i onda brze bolje ponovno sa manje biljki i sve rasiriti i uzdrzavati ravnomjerno. Ja sam vam inace onaj koji se prvo opece pa tek onda nauci nesto:D. Na greskama se uci.
A i sad ste me zabrinuli opet, cropnu sam onu drugu NL koja isto cvijeta ima 48 dana tocno vec je formirala sve cvijetove, sve sam napravio kako treba i privezao, samo sta nije to sad vec faza gdje ona vise ne raste nego pumpa budove, kako ce vrh nastaviti rasti sta nece ostati dole? znaci ne mislim na stabiljku ona bi i trebala ostati vodoravno nego da li ce se onako na vrhu zavinuti prema gore i krenuti prema svijetlu?
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Pa ako ostane i gledati prema dolje nastavit ce se i popunjavati, al je vjerovatnije da ce napraviti luk i okrenuti se prema svjetlu! Zapali jednu i odmori malo budes natuko previse informacija tj. vjerovatno vec jesi pa dramis previse, imas u dnevnicima tonu cropanih vrhova i bome fino napunjenih tak da sumnjam da nece isto biti i sa tvojima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
pozz, napravio box 85 x 55 x 110 sa 12 x 23w štedne

interesira me optimalna količina posude za biljku , koliko bi biljki na tom prostoru bilo OK., prvi put unutarnji pokušaj če bit , čim stignu menke,
kakvu vodu koristit za zaljevanje , dali je u startu dovoljna samo zemlja (composana , ph 5,5 do 6,5) ili treba i gnojivo ?

:respect:
U 5l saksije ili dva autosa 20/4 ili dve foto 12/12,a u 10l saksiju jednu foto sa dve nedelje max tri vege.Mislim da bi trebao nesto tako iskombinovati i kod biranja menki ne trazis monstrume nego neku siguricu sto je vec radjeno u dnevnicima.Voda iz cesme posle 20 dana lagano hrana.
 
15.04.2017
364
1.060
143
samo povećavam količinu vode kako raste

Samo ti povecavaj tebra... Korijen ti je poceo da truhne od previse zaljevanja i zbog toga su ti listovi poceli da se uvijaju a ne što je žedna. Kad je žedna ona se savije slicno ali cim je zaliješ ona iste sekunde ispravi listove!
Isti problem sam i ja imao bas zbog previse zaljevanja i na kraju skroz je uvenula jer nisam znao sta je. A svaki buduci grow cu da pazim oko vode isto kao da je bomba.
Jer previše vlažna zemlja znaci da korijen ne moze da diše, ne moze da apsorbira kisik i onda pocne da truhne i listovi se pocnu uvijati i žutiti!
Ako se nije oporavila probaj je spasiti presadjivanjem u novu zemlju mozda se oporavi ako budes imo srece... Ako je sad sve uredu, oporavila se... onda da znas u buduce sto ti se uvijaju listovi i žute (a nije gladna) TO je onda od previse zaljevanja! GL
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrtlarD
05.07.2015
25
13
3
41
pomazite. da li neko zna sta se desava sa listovima? zasto se uvijaju? na 3 od 4 su ovi prvi poceli da se uvijaju
 

Prilozi

  • IMG_20171124_231803.jpg
    IMG_20171124_231803.jpg
    248,7 KB · Pregleda: 57
  • IMG_20171124_231813.jpg
    IMG_20171124_231813.jpg
    208,6 KB · Pregleda: 63
  • IMG_20171124_232206.jpg
    IMG_20171124_232206.jpg
    238,4 KB · Pregleda: 49
05.07.2015
25
13
3
41
@Ceracki Mustang imao sam tehnicki problem pre 2 veceri, pa se grejanje nije upalili i temperatura pala na 11c. pretpostavljao sam da je to razlog, nego za svaki slucaj da pitam iskusnije, mozda je nesto ozbiljnije.
@hazeri i planirano je da cim se sijalica ugasi ide na presadjivanje.
hvala drugari! svako dobro :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
16.11.2017
3
2
3
39
ovako , za tretiranje sam uzeo komplet od canna
curama(auto) je 6 dan , nisam ničime do sad tretirao , samo zemlja (composana) i voda , interesira me ako ja napravim 10l vode sa rhizotonicom i terra vegaom i cannazynom. dali ja to mogu koristit kroz par dana ili se te količine koje bi trebale ič idu od jednom ???? dali mogu ta 3 preparata spajat u istu vodu za zaljevanje ????' dali je 30 stupnjeva previše??

hvala :gled:
 

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Ne trebaš gnojiti prva tri tjedna,samo voda i Bio Rizhotonick
Zašto 10L?Napravi koliko ti treba nema potrebe praviti 10L otopine.
Stavljaš sve zajedno,po tablici,ako je imaš(ako nemaš nađeš je na netu)
Temperatura je malo visoka ali možeš gurati i sa 30C ako je ne možeš spustiti.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: poot69
15.04.2017
364
1.060
143
Nemam problem al puno me zanima nezz gdje pitati pa ovdje pisem...
Od kad se racuna veg faza? Jel od kad stavimo proklijalo sjeme u zemlju ili od onog trenutka kad otvori prve listove tj kad izviri iz zemlje?