Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
(nije problem direktno sa biljkama koliko sa sistemom gajenja)
Imam bljke u box-u u saksijama (zemlja). Htela bih da ih zalivam direktno u box-u (da ne moram da ih vadim iz njega).
Pri kraju prošlog growa sam bila primorana to da radim (morala sam da vezujem biljke za box), i radila sam tako što bih runoff izvlačila većim špricem.

Imate li neko rešenje kako da zalijem biljke tako da ima dovoljno runoff-a (i da mogu da izmerim pH vrednost), a da to može na neki lakši način?
Mislila sam da kupim onu neku akvarijumsku pumpu, pa nekako sa njom da hvatam runoff iz saksije ali rekoh da se konsultujem možda neko ima pametniji način.
 
24.03.2017
139
207
43
Pozz ljudi!

Biljka stara 51 dan, Quick One Auto, gnojim svaki drugi put, prosli put 2.5ml grow i 3ml bloom na litru, pot 7l, zalijevam sa 2l, 100w v-tac, temp 16-23/4/5, pokazivala je znakove da fali dušika, pognojio, smirila se, i sad nastavila s ovim ljubicastim i smeđim flekama, moze li mi nesto pomoc?
2 su biljke u boksu, 55x45, malo se guzvaju ali nista strasno :)


IMG_20171127_204626.jpg

IMG_20171127_204616.jpg
 

beren

Banned
Banovan
14.08.2012
37
8
8
55
e pa ovako...prošle godine sam pravio eko gnjojivo od koprive....pa kakve sam sriće unio sam koprivinog pauka u box- Kad sam primjetio vec je bilo paučine po kifovima ali nisam primjetio da radi neku stetu. Nakon growa box sam kompletno dezinficirao-okrečio gašenom vapnom i preventivno poprskao biljke koje su mjesec dana u vegetaciji. Poprskao sam ih sa 20ml ruzmarinovog ulja na 1l vode....nakon par dana na listovima su se pojavile smeđe(suhe)fleke...Nije da je za uzbunu ali me interesira da nisam malo pretjerao sa doziranjem...?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa and hazeri

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Specifican je problem..ruzmarin ovo ono.
Mozda je u pitanju lampa...to mi pada na pamet.Mokri listovi pa lampa i eto listova u problemu
A mozda si ju i ofurio ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

beren

Banned
Banovan
14.08.2012
37
8
8
55
ma nije to nešto zabrinjavajuće...može biti poneki list...ali za drugo poljevanje ću sigurno smanjiti dozu ružmarina...kako sam prije naveo to je preventiva. sta je sigurno..sigurno je..
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.749
258
out of space & time
Ne znam sad koliko dodje u onu malu bocicu eterinog ulja, ja sam sipao pola te flasice na 0,5l vode. Nije bilo nikakvih fleka. Mozda sto opa cupa veli ako si je prskao dok je svijetlo upaljeno. Ali ruzmarin sam po sebi mislim da nije uzrocnik.. Koristio sam ga protiv spajdera na terasi..
 

beren

Banned
Banovan
14.08.2012
37
8
8
55
to sam i mislio....prskao sam kad su lampe bile upaljene...a ružmarin..? to sam pročitao tu na forumu...kao super je za indor..opa-cupa možeš to vidjeti par postova iznad...kao super je ..bolji od nima....a kojega imam i nisam ga koristio...
i kad kažem da mi na pitanje odgovori čovjek koji je to radio i odradio...ispadam kao neki koji ruši integritet moderatora...a o tome sam rekao svoje..
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Neki dan sam zalio tri svoje NL samo sa vodom, sa podesenim ph, a slijedeci dan kada sam ih obisao, na jednoj sam, na par novijih listova uocio neke smeđe fleke, prvo sam mislio da je od lampe jer je dosta blizu, ali mislim da nije jer je druga biljka do nje na istoj visini a na njoj toga nema, a i neki nizi vrhovi isto to imaju. Inace gnojim sa GHE tripack FloraDuo serija. Razocaran sam, sve napravim kako treba i mora nesto... IMAG0771[1].jpg IMAG0770[1].jpg
 
17.08.2015
7
0
3
44
jedno pitanje ustwari mala pomoc... seme big bud prebaceno na rezim 12 12 wec 17 dan medjutim biljka rasta jos uwek u wisinu otprilike je 1.70m ali slabo prawi cwetic samo raste u wisinu ... moze li mi neko pomoci nekako hwala :banana_rasta: