Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2017
364
1.060
143
Tako sam i ja svoje zaljevo sa direkt ledene cesme, i ceko 30 min i poceli problemi slicni kao tvoji. I vidim ti stem od lista da je pocrvenio to znaci od hladnoce je pocrvenio, moze biti i drugih razloga, al 80% od ledene vode i hladnoce. Korijen ne voli previse ledenu vodu i zimu, kolko sam se ja nacito i iskusio u praksi... Vrlo moguce da je i to problem! Od tada nikad vise ne zaljevam sa ledenom vodom i nikad vise odma sa cesme... cekam 5,6-7 sati dok postane mekana i onda zaljevam. Kazu treba cekati pola sata i zaljevaj... kako cija voda. Nikome nije ista voda ni ph te vode. Evo uzmi ti npr vodu odma sa cesme i popi vidjet ces kako je tvrda (bar u mom slucaju) sacekaj 5-6 sati i popi i ona mekana, ugodna za piti. Tako da ja fino sacekam 5,6,7h i zaljevam... bas nedavno nasuo sam vodu i saceko 2h, zalio, bio sam u zurbi i morao tako uraditi, i odma sam sutradan primjetio flekice sto ukazuje na ph. I reko sam nema vise toga, cekam tih nekolko sati i zalijem, nema hvala Bogu nikakvih problema niti vise te flekice iskacu. Svako ima svoje, ja vako neko drugacije. :thumb:
 
Poslednja izmena:

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Ali ph vode raste sto duze stoji.. Slazem se za hladnu vodu, ova moja sa cesme je minus :d

Probacu sa mlakom, nisam vodio racuna za to, 20 min cekanja je ok.. Taman i hlor da ode...

Mislim da nisi trebao nista da joj dajes bar do danas,..bas nista sem po malo vode, moje misljenje :) daa hladna vodaa shok...

Sta fali root boosterima i bakterijama, to je zdravo :d

Voleo bih da je problem tako jednostavan i u toj hladnoj vodi
 

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
927
93
prvo klor ne ispari jer to više i nije klor, drugo root boosterima niš ne fali. Njihova je zadaća razvitak korjena u ranoj fazi i dodatak kod većih stresova za oporavak, obićno se preporuća u prva 2 tjedna + rasta. hladna voda može stresat al mislim da ti to nije glavni problem nego ph u tom mixu zemlje. nikako da se netko iskusniji javi..... sretno ps: ak niš ne upali presadi.
sretno
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ispod 18c korijen zatvara "spore", i blokira rast i uzimanje hrane, što najviše uzrokuje deficite..
Što se vode tiče, neka ti bude na sobnoj temperaturi, 20c
A što se tiče prostorije/boxa/šatora:
Dok su lampe upaljen do 28c, a kada su ugašene min 19c.. barem po meni najbolje..

p.s
i nije nikakva šteta pustit zemlju da se dobro osuši, da korijen malo predihne, trebaš znati pronaći zlatnu sredinu..
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Evo da se i ja javim sa problemom, jbga nobody is perfect..
Hrana/đubrivo on point, znači ni jedna biljka nije imala deficite nit bilo što do sada..
Samo me vlaga zadnjih 1.5 tjedan zeza, bude preko 60-70% kada zalijem, i drži po 2 dana tako..
Tako da se bojim da nije Bud rot ili mold? jer ovo za sada je samo je na ovom jednom hed budu, i polako prelazi..

4201e7cc-cc8d-48f6-8ed7-6db56d85a95b.jpg
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
meni ovo vise zgleda ko spaljeno, al nisam znalac tako da pricekaj.
PM je bjelkasta. sigurno si je vidio po vrtovima na velikim listovima od tikvi.
a bud root nisam nikad vidio uzivo srecom, al zar nije da krece u sredini? jesi probo rastvorit malo taj hedic?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
To je gorilla glue, koji je najmanji u boxu.. od lampe je nekih ako ne 50+ cm, i lampe rade samo na bloomu..
Temp ne prelazi 26-7c, drugi problem, a kada sam ih presađivo kupio sam (novu) zemlju u jednoj veleprodaji za poljoprivredu i tkd.. no zemlja se nalazila vani čitavo ljeto i zimu (u njoj ptičij guano).. i sada "narastao" je mali sloj pamuka, isto kao kad se vlaga nakupi ono.. čak i na dnu pota na rupicama.. do zemlje? to je kod gorille, kod ovih drugih samo po gornjem sloju malo ima dok kod gorile malo više.. sklonit ću prvi sloj, pa bom.. neko mi je bio pričao na forumu čaj od duhana, ako bude u pitanju neki tip fungusa ili neke zloćudne gljive xD nzm.. a možda je i jednostavno previše vlage u prostoriji.. 20L potovi, vidjet ću da sutra sredim šta da izvlači to sve iz prostorije, onaj ventić što bude u wc-ovima, ugradit u rupu.. samo kakav akf smislit neš.. za svaki slučaj.. jer ipak zgrada je to.. da mi ne miriše čitav blok na gandžu haha
Peace out
 
  • Sviđa mi se
Reactions: perikle

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Meni je Stipe savjetovao da dignem temp u tom djelu boxa i pojačam ventilaciju te da bi trebalo bit dobro..poceo grijat prostoriu u kojoj je box,a kucni vent usmjerio prema posudi na najmanju brzinu i nakon tjedan dana nije bilo traga..naravno,nisam zaljevao skoro 10dana
 
  • Sviđa mi se
Reactions: perikle
23.03.2013
125
118
43
Urugvaj
radije ulozi te novce u kvalitetnu zemlju i gnojivo koje ne zahtjeva regulaciju ph, ili na full organic.... pa ti ne treba ph metar ni tekucine
Koristim potgrond i biobizz starters pack, ali ipak volim nastelati ph na oko 6,5+
Mozda i ne treba ali sta znam...bilo je slucajeva kad su ljudi morali poceti stelovati iako su isli sa organic gnojivom