Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ne znam sta da ti kazem, prvo trska je bas u mocvarnom podrucju, a drugo koliko znam, poput bambusa, ona ide relativno plitko sa korenom i iz korena se razmnozava vegetativno, pusta izdanke oko sebe tako da... kazaces nam kako je proslo ako ostanes na toj lokaciji, sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Pa definitivno ostajem na toj lokaciji, posle nedelja i nedelja trazenja, ta lokacija mi se ucinila kao najbolja, u blizini je kanal, ali ovde gde ja sadim nema mnogo bambusa samo par komada.
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Kupio sam neko djubrivo FloraLine, nemac proizvodi, .
Razmera NPK je 7:3:5, to mi je nesto mnogo nisko, jel mogu ja da roknem recimo troduplu dozu ili duplu, da bih dosao na odredjen nivo NPK koji je potreban biljozi?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
samo se ti drži preporučene doze da vidiš kako biljke reagiraju, da ne spališ biljke...
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Ono pise na djubrivu da se zaliva jednom nedeljno sa njim, a ja u proseku jednom nedeljno i zalivam biljoze, sto znaci da svaki put kad budu zalivene bice i podjubrene, valjda nece smetati, a jednom u tri nedelje florijalno zalivanje.
 

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
pozdrav ljudi. mislim da imam problem. evo par slicica pa kazite sta je. gnojio sam prije 4 dana prvi puta sa Canna Terra Flores onako kako pise 5ml po litri vode. Jucer se pojavili zuti spicevi na listovima, ali samo na 2 biljke. jednu sam jucer odma izflusho sa jedno 8 litara vode. Mislim ne znam dali im sta fali ili su blago pregnojene ili je svjetlo bilo preblizu. nemam pojma.

i kod ove jedne slike sam uslikao vrh da mi kazete ako znate koji je to qurac? da li je musko ili nije? sjeme je feminizirano. ne kuzim. nikako da pokaze cvjetove.

evo slike

c21s.jpg
9wda.jpg
fk51.jpg
0ywr.jpg
vi3q.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
taj vrh sto si forkao mi ne govori nista, fotke su lose ali na prve dve vidim nesto sto bi trebalo da potvrdi da je cura i da krece cvetanje, meni lici al fotka je losa, probaj taj vrh sa macro modom fotkati pa postavi (i ubuduce stavljaj manje fotke ili vece ali kao thumbnails)

350o1mw.jpg


sto se tice listova, premalo si podataka dao da bih bilo sta odgovarao... sve sto si napisao je da si djubrio pre 4 dana, to moze a ne mora biti uzrok, no nista drugo o biljci ne znam(o)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jesse Pinkman

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
Kao prvo puno puno hvala na odgovoru. Moram uslikat sa fotoaparatom sutra jer ovo su slike za mobitela. da prve dve imaju vec cvjetove, odnosno svih pet od iste vrste (AK automatic feminized) cvjetaju vec. Ona slika od vrha je Critical feminized, druga vrsta biljke za koju nikako nisam siguran. Mislim feminizirano je sjeme, trebala bi biti zenska ali ne izgleda mi na zensko. Mislim ja sam jos amater pa mi je tesko prepoznati.

evo sve sto te zanima:

zemlja: Composana Qualitätsblumenerde

voda se regulira na 6,2 do 6,5

pusuda okrugle za cvijece 9L volumena

drenaza u Posudama za cvijece od glinenich kuglica (kad zalijem biljke voda odmah iscuri u tanjur ispod)

Tropf Blumat automatsko navodnjavanje kap po kap. ima senzore u zemlji koji kad presuse pustaju vodu. kad se biljka napije i zemlja se navlazi oni zatvore ventile. To mi je prije svega zbog godisnjeg odmora na koji idem u 8. mjesecu pa sam u fazi testiranja istog.

Gnijivo vegetacija: Compo NPK 7-3-6 (samo jednom pognojio u vegi prije ca. 14 dana)

Gnojivo cvjetanje: Canna Terra Flores (samo jednom pognojio kao sto sam rekao u gornjem postu, prije 3 -4 dana, kako pise na pakovanju 50ml na 10L vode tj. 5ml na litru i zalio svaku sa litrom te pognojene vode)

temperatura u boxu (90 x 90 x 190) kad je upaljeno svijetlo oko 30 - 35 °c, vlaznost oko 40%

temperatura u boxu (90 x 90 x 190) kad je ugaseno svijetlo 20°c vlaznost 78%

GHE PH minus kiselina za spustanje PH

ulazni ventilator 125mm 220V

PH meter digitalni

hurricane mali ventilator za mjesanje zraka

odvod zraka: cijevni ventilator sa filterom (aktivni ugljen)

svjetlo za vegu: 400w MH (do prije 5 dana od samog pocetka)

svjetlo za cvjetanje: 400w HPS (stavljena prije 5 dana nakon sto su pocele cvijetati) udaljenost lampe od biljaka ca. 40 - 60 cm, ovisi o velicini biljke. nisu sve iste, cak su jako velikih razlika u visini.


eto ako jos nesta treba, reci pa cu ti odgovoriti.

puno hvala unaprijed.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ne cvetaju sve vrste istim tempom, dakle ak auto je procvetao a critical jos nije, malo strpljenja , ako je fem seme trebala bi da izadje cura, al kad se odluci da procveta ;) u principu, dobar ti je setup, sve ok jedino ako ima nacina probaj nariktati da ti temp. kad radi lampa bude manja, ili da ti vlaga kad radi lampa bude veca, moze ovo i ovako da prodje ali bolje ce biti ako uz 35C imas vlagu od preko 50%, ili ako uz 40% vlage spustis temp. na do 30~32C.

e sad, nisam primetio da si napisao da je critical automatik, ako nije onda je pitanje na kom si rezimu svetla, ona ce procvetati samo ako drzis rezim na 12/12, mislim da si izostavio napisati koliko ti je dnevno lampa ukljucena a ako je drzis zbog automatika na 18 il 20 sati svetla onda ne cudi sto critical kao fotoperiodna biljka ne cveta, ajd sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
Power Seed imas mozda pravo. Svjetlo je na 18/6 citavo vreme i upravo sam vidio gresku. Critical nije automatic. Tu jednu sjemenku sam dobio gratis uz ovih 5 koje sam kupio. Oce se nesta desiti sa automaticima ako prebacim na 12/12 svijetlo?

Znaci da ih dnevno dok je mrak ne smijem kontrolirati i otvarati box zbog Criticala?

Znaci tvoje je misljenje da nije do gnojenja? Isto tako sam uocio da su najgornji listovi od najvislje biljke malo prema dole savijeni. Mozda od temperature? Mozda im je HPS joc vruca nego MH lampa pa se zato savijaju i zute?

Razmak je ostao isti izmedju sijalice i vrhova biljki kad sam promijenio sa MH na HPS (zuto crveno svjetlo)


Jos jednom puno hvala na odgovoru. Jako cijenim tvoju pomoc.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ako zelis da critical krene cvetanje moras prebaciti na 12/12, nije problem za automatike, oni furaju bez obzira na rezim svetla... ja praktikujem dve fotoperiodne i dva automatika pod 400w, drzim 18/6 dok ne odlucim da prebacim na 12/12 i nikada nije bilo problema da automatici zavrse kako treba. na tebi je samo da odlucis kada ces prebaciti na 12/12 i onda gledaj da ne remetis nocni ciklus zbog te critical, radi u boxu sta treba dok radi lampa. udaljenost hps lampe od 400w bi optimalno bila 30ak cm. ali koliko vidim moras onda poraditi na ventilaciji, mislim moras je nekako pojacati, ili ako zadrzavas temp od 35C probaj vlagu da dignes na iznad 55%
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
mozes da pustis automatike da zavrse na 18/6,a critical da ti vegetira sve vreme i od njega uzmes klonove i eto ti nove ture u boxu :)


edit: mozes da je vegetiras koliko god oces na 18/6 i da je drzis kao mother plant i sa nje skidas klonove,ujedno imas svetlo 18/6 i samo im nabavi providnu kutijicu "klon box"da drzi vlagu,ako imas mesta u boxu odma ih vegetiraj,ako ne kad zavrse automatici i uslkadis vreme skidanja klonova,pa potrebno vreme da se okoreni etc...sve se da uskladiti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
@rakija
ok. i to je opcija ali koliko dugo moze zivjeti biljka u vegetaciji? Da li bude zetva siromasnija kod automatika ako se prebace na 12/12? Mislim da sam negdje citao da bude manje uroda i da je 18/6 ili 20/4 optimalno.

@Power Seed

malo sam zakrenio ventilator da puse odozdo prema lampi gore i smanjio razmak od biljke i lampe na jedno 35cm. trenutna temperatura na vrhu biljke je 27-28°c a relativna vlaznost 57%. Mislim da ne mogu utjecati na vlaznost i temperaturu kad su svjetla ugasena jer je box u podrumu koji je suh i nije star 100 godina ali je ipak vlaznost oko 78% jbg.

A sto se tice onih slike odnosto svijetlih vrhova od lista? Sta mislis sta je to?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Jesse zuti vrhovi na listovima i uvijeni listovi u kandje znak su da si ovaj put sa prehranom samo okrznuo biljke i ako ponovis jos jednom full dozu ..mogle bi cure zavrsiti na intezivnoj a onda flush i ostalo sta ide u tim situacijama.
Prva doza gnojiva i full bez upozorenja...sa tim spaljenim vrhovima lista one tebe sada upozoravaju da i nemaju bas tako dobar apetit i da kod slj.klope pazis na doziranje:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jesse Pinkman

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
Jesse Pinkman je napisao(la):
trenutna temperatura na vrhu biljke je 27-28°c a relativna vlaznost 57%. Mislim da ne mogu utjecati na vlaznost i temperaturu kad su svjetla ugasena jer je box u podrumu koji je suh i nije star 100 godina ali je ipak vlaznost oko 78% jbg.
ove cifre su odlicne za sada, ako tako ostane bude super vege i prva faza cvetanja, ali bez lampi ako skoci vlaga na 78~80% moze biti zeznuto za kasniju fazu cvetanja, moraces da pratis da ne krenu veci hedovi da se budjaju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jesse Pinkman

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
eto to me malo smirilo sad. puno vam hvala na savjetima. sto se tice vlage u boxu, takva je kakva je, bar je dobra kad svijetlo gori. imam puno povjerenja u moju ventilaciju koja stvarno dobro radi i stvarno dobro cirlkulira zrak i prema unutra i opet izvan boxa. ja vjerujem da se zrak kompletno izmjeni vise puta u minuti.

evo to su ventilatori:

18600.jpg
74200.jpg


opa cupa je napisao(la):
Jesse zuti vrhovi na listovima i uvijeni listovi u kandje znak su da si ovaj put sa prehranom samo okrznuo biljke i ako ponovis jos jednom full dozu ..mogle bi cure zavrsiti na intezivnoj a onda flush i ostalo sta ide u tim situacijama.
Prva doza gnojiva i full bez upozorenja...sa tim spaljenim vrhovima lista one tebe sada upozoravaju da i nemaju bas tako dobar apetit i da kod slj.klope pazis na doziranje:)
tu jednu koja je najvise pokazivala simptome sam istog trena flusho. ove ostale su malkice samo posvijetlile po listovima ali je boja opekotine vise svijetlo zelena nego zuta ili hrdjavo narandzasta.
a kako da znam kad da opet nesta nadohranim. ne bi htjeo cekat da pokazu manjak nekog elementa. nije ni to dobro. sad sam za pocetak stavio 7ml Canna Terra Flores na ca 15L do 20L vode u tanku iz kojeg se navodnjava. to je otprilike 15 puta manje nego sto pise na pakovanju. sljedecih dana bi trebala skroz mala doza djubriva i to kap po kap polako u zemlju kapati. nadam se da im nece nastetiti minimalno malo hrane u sljedecih tjedan ili 2.
 
04.06.2013
3
1
0
Imam neke nedoumice :S ovo je moj prvi grow i nisam bas najbolje upucen kako sta gdje ...molim misljenje o mojim boljkama koje je muska koje je zenska ... P.S. slike su losije slikano telom ...molim vas recite mi da ovako trebaju ici zenske :( sutra idu bolje slike ovoga boxa a i drugog ... Hvala unaprijed :)





meni se sve cini da ce biti dosta sjemenja :(
 

Prilozi

  • phpPycJKdPM.jpg
    phpPycJKdPM.jpg
    50,7 KB · Pregleda: 57

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
angelflower je napisao(la):
Imam neke nedoumice :S ovo je moj prvi grow i nisam bas najbolje upucen kako sta gdje ...molim misljenje o mojim boljkama koje je muska koje je zenska ... P.S. slike su losije slikano telom ...molim vas recite mi da ovako trebaju ici zenske :( sutra idu bolje slike ovoga boxa a i drugog ... Hvala unaprijed :)


meni se sve cini da ce biti dosta sjemenja :(
to su sve muske biljke frend, jbg. ako je to sve sto imas nece biti semena, ono se formira na zenskim biljkama ako pored njih ostavis ovakve muske... vise srece sledeci put