Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
S obzirom na sit.ja bi ti savijetovao da skupiš pare,kupiš određenu kolićinu od raje u gradu i napraviš ulje...zašto to savijetujem ,zato sto po tome sto si napisao zakljucujem da majka nemože cekati...treba ulje doma...
Pošto i sam imam iskustva u borbi s rakom također ti savijetujem da u apoteci kupiš NONI SOK i pokušaj pronaći na netu gdje najbliže možeš nabaviti ŠITAKE GLJIVU..isto.žličicu sode bikarbone svaki dan daj majci
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marica Marić

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Jasamti je napisao(la):
dhzn.jpg


opa cupa bez uvrijede, nigdje nisam napisao da je na 12/12 tak da.. Rezim joj je 18/6 i kad sam joj davao gnojivo davao sam joj malo manje od 1/3 preporucene doze. Zaboravio sam napisat da kad je bila stara 10 dana sam ju morao presadit jer sam imao problema sa zemljom. Ne bi postavljao pitanja da nisam procitao na jednom stranom growu sa ovom sortom bas, njemu je bila procvjetala na 20. danu i bila je manja od moje pa sam se malo zabrinio. Uglavnom hvala na pomoci ako joj je to bio problem da se jos uvijek nije dovoljno razvila:)
Sta si nervozan na taj nacin neces nista napraviti.Ja sam i napisao na kraju posta da das sliku i da to sto sam napisao potvrdis ili ne..nekuzim ja tebe ,sta te tu uvredilo!
Moj odgovor je bio šaljiv ali konkretniji nego tvoje pitanja ;)


slika
teperatura
vlaga
koliko i sa cim si gnojio
rasvjeta
ventilacija
rezim svjetla
koja zemlja
kolike su posude

to je kompletan info i tek tada ces dobiti konkretan odgovor.Netrebas imati iskustva na forumu da bi to shvatio dovoljno je samo biti pismen :)

A ne da mi ovdje nagadamo sta se dogada sa tvojom biljkom i onda se ti jos i naljutis.Nismo vidoviti .
Ima i onaj famozni odgovor na tvoje pitanje a to je "citaj forum"ponekad je to najbolje rjesenje.
Tvoj slucaj je specifican(human) pa se moze tolerirati malo drskosti ali ako nevibriras pozitivno slabo ces pomoci nekome :)

edit:
i da pregnojio si biljku !
 
24.02.2014
4
2
0
pozdrav svima :)

prije nego nabavim kvalitetno sjeme isprobavam sa ovom domacicom, o njoj znam samo da je indica (navodno) :)

citao sam svasta na forumu i pogledao filmova, medjutim biljke su nekako izduzuju a nemaju puno listova pa me to zbunjuje (mozda je do sjemena), posadjena je 6.2. evo kako izgleda danas na slikama. ima lijepu zelenu boju iako se to ne vidi od svijetla (400w hps), temp se krece oko 25-29 sa svijetlom, bez svijetla ne pada ispod 20 sigurno, vlaga je od 45-55. vode imaju 2x sedmicno, svijetlo je 18h.
sta mislite kako vam izgleda?
interesuju me vrhovi, kako s njima dalje? ne vidim još naznake spola ili ih ne mogu prepoznati mada znam razliku ali ih nikako ne uocavam :)
svaka pomoc je dobrodosla za pocetnika,

hvala






 
24.02.2014
4
2
0
hvala :)

citao sam stvarno svasta, mada najvise oko pravljenja boxa, svijetla i zemlje, pa mi je to i ok :)

nisam znao da su ovo :balls: jer sam nasao da je razlika u tome da muski imaju onaj jedan strucak sto viri, a zene dva, pa sam mislio da su ovo ta dva ili mozda nisu, ali sada znam


nego imam jos 3 male koje ne znam prepoznati, može li par uputa kako to vidjeti dok je biljka mala jer se ocito jos snalazim i ucim u hodu na ovim dok ne uzmem pravo sjeme, evo ove tri


kako su vec napacene jel, kako da znam da li je koja izbacila sjeme?
mogu li u njihovu zemlju staviti zenske?
 
24.02.2014
4
2
0
svakako cu detaljnije, lakse mi je postaviti koje konkretno pitanje i na primjeru nauciti nego sve sa slike i videa prije nego nabavim real deal :)

hvala ti na temi, sad je dosta jasnije. inace forum je dosta razgranat pa se malo teze i snaci u masi tema.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pitao si kako da znaš dal je koja izbacila sjeme...osnova bilo kakvog znanja pa i onog siromašnog jest da muške biljke NE DAJU sjeme nego samo ŽENSKE...tako da možeš shvatiti kakvog smisla nam ima tvoje "konkretno pitanje" :)
Sem ti je fino rekao da ućiš poslušaj ga...nije forum toliko razbacan za par sati pred monitorom shvatit ceš bar koncepciju a onda sve ide lakše.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
24.02.2014
4
2
0
izrazio sam se u ljudskim terminima sto se tice sjemena (polen) :D znam kako nastaje, ali mislio sam na polen.

u svakom slucaju ove neke manje koje nemaju naznaku spola sam ostavio da vidim sta ce biti mada su i one vjerovatno muske. kad se otkriju maknut cu ih iz boxa da ne oprase prostor da poslije ne bi bilo problema i sjemena (pravog :) )

nemojte se nervirati zbog noobovskih pitanja, mora se krenuti odnekud :D
 
10.01.2014
48
7
8
ovo ti je zenska http://sensiseeds.com/en/blog/files/2012/01/AK-47-i-UZ-DSCN6803-cr-250x333.jpg ,a ovo muska: http://cyly.eu/img/2013/12/hemp-male-early-flower.jpg

i probaj si malo spustit svijetlo, mozda ti zato raste visoko s malo listova. i ne moras zalijevat po datumu vec po potrebi. vidjet ces kad ti biljka treba vode. ak vidis da je zemlja na povrsini suha onda ju zali il ak su ti se listovi spustili znaci da je zedna opet. mozes joj nekad i pospricat listove s vodom da ju osvjezis da joj ne bude bas vruce ispod svijetla. (mozda me netko od iskusnijih ispravi za ovo)
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Pitanje za znalce.
Trenutno sam na 30.-ti dan cvatnje i zalijevam sa 1,5 lit otopine (voda+ph minus+plantella cvet) na pot od 14 lit. (hvala bivši mentore)
Do danas sam uvijek prvo naštelao vodu na ph 6,8 ( sa ph minus regulatorom) dodao 10 ml plantelle po potu, i to je bilo savršeno. Biljčice su uistinu nevjerovatne, čak i autos mi je 95 cm visok i puni se vidno svakodnevno. (iznikao 06.01.)
Danas sam napravio isto, ali sam stavio ph metar i nakon dodavanja plantelle cvet, da vidim je li se ph promijenio dodavanjem plantelle.
Što mislite, što se dogodilo sa ph ?
Znači, prije dodavanja 10 ml. plantele cvet, ph je bio korektiran na 6,8 a koliki je nakon dodavanja plantele ?
Evo i slikice autosa + speed. , ak 47 i ak 49.
DSC_0115.jpg
DSC_0124.jpg
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
ovo je tema ako imate problem,a ja ne vidim problem kod tebe,cak sta vise devojcice izgledaju prekrasno.
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ph je iznosio 7,4
Onda sam opet spustio na 6,8. Problem je taj, što sam mislio da sam do sada zalivao sa 6,8, a ono ispalo da sam zalivao sa 7,4 i cure opet izgledaju super.
Sada opet eksperimentiram, pa spuštam i vidjet ćemo što će biti dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
:thumb: Znam Sem, zato i pitam Vas iskusne, (da ne pretjeram sa eksperimentima) jer nigdje nisam pročitao što se događa sa ph nakon dodavanja prihrane (vjerovatno je ima napisano, ali ja to nisam pronašao) Evo opet pregledao sve u vezi sa ph, ali toga nema.
Javit ću što se događa, pa ćemo biti iskusniji što se ph tiče, ako mislimo imati lijepe i zdrave cure.