Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
U kokosu je biljka i ako planiras uzgajati u kokosu onda se pripremi na cesta zaljevanja i obavezno si kupi EC metar...ustvari si totalno nepripremljena krenula uzgajati u kokosu.
Ja ima biljku u 10l kokosa i zaljevam ju svakih 10ak sati sa 3-4 l vode...i to nije uobicajeno,ali funkcionira odlicno.

Ne znam koji kokos koristis,ali i on se mora pripremiti za grow..prepostavljam da nisi nista pripremala ?

Napravi dovoljno mjesavine,neka procuri dole..to sto procuri baci i stavi biljku pod lampu.
Za par sati ce se oporaviti :)

edit
pozvat cemo u pomoc strucnjaka za kokos :)

sone1

 
Poslednja izmena:
25.03.2023
42
66
18
Evo jos koja slika, ako bude od pomoci.
I sori ako sam malo dosadna, malo malo pa nesto pitam... dugo mi je bila zelja zasaditi, eto sad kad jesam, sve nesto lose.... na netu dosta informacija i deziformacija... pa mi bolje pitati vas koji znate i bavite se dugo s ovim. I cini mi se da bi trebale biti malo vece za starost od 15dana.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230415_185005_Gallery.jpg
    Screenshot_20230415_185005_Gallery.jpg
    145 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot_20230415_184954_Gallery.jpg
    Screenshot_20230415_184954_Gallery.jpg
    231,1 KB · Pregleda: 27

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.253
10.209
358
u prvim danima života biljke razvijaju donji dio tijela, tj. korijenje iliti podzemni dio, tako da sad to nije najvažnije pitanje ;)
@tamoneko 11
vodiš https://www.vutra.org/threads/feminized-mix-rqs-led-120w-prirodno-sunce.21595/
a da se vodi statistika, vjerojatno bi ispalo da si više postova napisala okolo nego u svom dnevniku
@sone1 je isto već odgovorio, kao i drugi, ali nismo dobili neki feedback baš
zato ću ja nastaviti u dnevniku :vutra:
ovo je jedna sasvim dobronamjerna kritika jer nam je svima stalo da zapališ svoj deem kao i svi mi ostali ovdje ili bar većina :watch:
 

Ćyro

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
825
5.722
233
Dalmacija
Da moze verovatno bi upisala neki kurs za to, ili isla na obuku :)
Ovako sam se na netu malo pogubila ima raznih informacija.
Stvarno nemoras trazit dalje od ovog foruma, samo citaj i slusaj ove ljude sta ti kazu, oni imaju godina i godina uzgoja u dupetu i sve to u malom prstu.
U dnevniku nemas nista slika, vecinu sto pises pises nejasno, u prenesenom znacenju da bi ljudi morali malte ne zamisljat sta se tu dogadja… tako ti nemogu pomoci. Napisi kvalitetan unos s svim informacijama, slikaj deklaraciju na lampi, slikaj boks iz daljeg, slikaj ventilaciju, slikaj vrecu zemlje/kokosa u cemu vec sadis, koje nutrijente koristis… Sve sto je vezano za grow da bi ljudi mogli vidjet i skuzit o cemu se radi. Ovako tesko.. nemoj me krivo shvatit kao da prigovaram, ali da otvoris i prelistas samo par starih indoor dnevnika znala bi tocno sta te ljudi traze da napises i pokazes da bi ti mogli pomoc. Velika vecina nas ovdje se bas raduje kad netko novi krene u grow i kad pobere super vutru i ima svoje za zapalit. Ali bez informacija i konkretno slika, slabo ti itko moze pomoc..
 
06.01.2023
31
99
18
48
Pozdrav svima....prvi grow, biljke stare 14 dana i već problem.

Znači...imam 4 biljke. 2 kom Original auto OG kush od FastBuds i s njima je sve u redu i 2 kom Skywalker OG auto od Barneys (jedna stara 14 dana, druga 6 jer sam u jednom postu imao CBD biljku koja se od nicanja nije pomakla ni jednog centimetra. I dalje je u zemlji i ništa se s njom ne događa pa sam u taj pot naknadno stavio novog Skywalkera) i na njima nekakve flekove koji su se počeli pojavljivati odmah na prvom paru pravih listova. U međuvremenu sam nabavio pH metar i podešavam pH na 6.4-6.5, nisam dodavao nikakvih gnojiva osim pola doze slavola u svako zalijevanje (2-3 dl vode svaki drugi dan otprilike ovaj tjedan), danas sam zalio s pola litre. Temperatura i vlaga su mi ok, dnevna 24-27, noćna 21-22, vlaga između 43 i 53%.
Zemlja potgrondH sa možda malo previše dodatnog perlita, lampa Pure Led Q320 na otprilike 25% i 50cm. Prvih tjedan dana je bila 10cm niže pa sam mislio da je prenisko, ali i novi listovi koji su izašli od onda imaju iste simptome.
Evo slike...prvo stariji Skywalker
IMG_20230416_130324.jpg IMG_20230416_130339.jpg pa mladi Skywalker i patuljak CBD IMG_20230416_130507.jpg i mislim ispravni auto kush
IMG_20230416_130348.jpg Jrl vam se čini strašno i šta da probam učiniti?
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.568
143
space
S toliko perlita i korigiranje ph.... S cime spustas ph? I koji je normalan ph vode? Na nekima kao da je od vode spaljena.. Pazi da ne poljevas po liscu dok svjetla gore.
 
06.01.2023
31
99
18
48
Voda mi je 7,5, pH popravljam limunskom kiselinom, razmutio ju u vodi pa dodajem otopinu u vodu kojom zalijevam. Ali mislim da nije do limunske jer su se fleke počele pojavljivati prije nego sam ju počeo dodavati. I strogo pazim da ne polijem po listu. Jbg s perlitom sam za*ebao...dodao ga 8 litara u vreću zemlje, tako sam negdje pročitao da treba.
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.568
143
space
Nikakve potrebe za korekcijom ph nema... 7.5 je sasvim ok... Makni limun za pocetak... Sa potH nemam iskustva ali sve sto sam citao do sada je bilo pozitivno samo ne kuzim zasto dodavati perlit u zemlju koja je sama po sebi odlicna. Za dohranu automata u tome supstratu nemam iskustva pa to nek netko drugi komentira.

Edit: gledam da si ih nesto selio... Nisam shvatio sta tocno ali mi se cini da cackas puno oko njih... Mozda sam u krivu.. Daj im mira malo ako se korjen ostetio sto manje da ih diras ...samo zaljevanje.
 
Poslednja izmena:
06.01.2023
31
99
18
48
Nisam ništa selio :) kad sam napisao da se CBD nije pomakla ni centimetra mislio sam narasla. Eno je na slici u crvenom prstenu...14 dana stara biljka visoka cca 1cm...dva kotiledona i dva minijaturna prava lista i tako stoji već 14 dana.
A to "daj im malo mira"...prvi grow...pa kako da ne zavirim pet-šest puta dnevno ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
Nikakve potrebe za korekcijom ph nema... 7.5 je sasvim ok... Makni limun za pocetak... Sa potH nemam iskustva ali sve sto sam citao do sada je bilo pozitivno samo ne kuzim zasto dodavati perlit u zemlju koja je sama po sebi odlicna.
kako mislis ok ?? Pa nije ok!!
Ok je izmedju 6 i 7
Ptgh je zemlja kojoj jedino i fali perlit,ili vermikulit da se mene pita.


Edit
Koliko je vazno korigirati PH ??...
limunska kiselina je i vise nego dobra ....pisat cemo i o tome !!
Izmedju kante sa kojom zaljevas i metabolizma biljke postoji jedan ventil .
Moze biti otvoren,zatvoren..poluotvoren...zacepljen,a taj ventil se zove PH
Slozit cemo jednu temu vezanu za --PH i EC
Uskoro:):)
 
Poslednja izmena:

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.568
143
space
Ima toliko perlita da ce sam korigirati ph vode na to sam mislio... Zasiti vodu bezveze limunskom izazove kemijsku reakciju koja je nepotrebna. Meni je ph 7.5 i nikad problema osim kada sam sipao limun uz koji mi se cini nastaje i cal/mag problem ako se ne dodaje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
10.05.2020
24
198
28
56
Nedostatak ili neucinkovitost unutrasnje ventilacije (sudeci po stanju lista) ..
Zrak unutar boxa mora osjetno cirkulirati..
Ruka umocena u vodu i stavljena pored biljke je prilicno dobar pokazatelj da li se zrak giba oko lisca ili kroz krosnju biljke (sto je neophodno za rast i razvoj)..
Mojih 5 centi..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
Tijekom vege faze nije nužno kontrolirati pH , budući da se dušik lakše apsorbira, biljke će rasti bez problema, ali hranjive tvari poput fosfora,kalcija i magnezija apsorbiraju se na višoj razini., od 6,5.
6,5 je idealan pH,ali u rasponu izmedju 6 i 7 je "dozvoljeno".. ovisi u kojoj je fazi biljka.

Limunska kiselina ne radi apsolutno nikakvu stetu..cak ju i preporucuju ozbiljni uzgajivaci ,pa cak i u organskom uzgoju !!
 
Poslednja izmena:
18.11.2020
136
196
43
Pozdrav svima....prvi grow, biljke stare 14 dana i već problem.

Znači...imam 4 biljke. 2 kom Original auto OG kush od FastBuds i s njima je sve u redu i 2 kom Skywalker OG auto od Barneys (jedna stara 14 dana, druga 6 jer sam u jednom postu imao CBD biljku koja se od nicanja nije pomakla ni jednog centimetra. I dalje je u zemlji i ništa se s njom ne događa pa sam u taj pot naknadno stavio novog Skywalkera) i na njima nekakve flekove koji su se počeli pojavljivati odmah na prvom paru pravih listova. U međuvremenu sam nabavio pH metar i podešavam pH na 6.4-6.5, nisam dodavao nikakvih gnojiva osim pola doze slavola u svako zalijevanje (2-3 dl vode svaki drugi dan otprilike ovaj tjedan), danas sam zalio s pola litre. Temperatura i vlaga su mi ok, dnevna 24-27, noćna 21-22, vlaga između 43 i 53%.
Zemlja potgrondH sa možda malo previše dodatnog perlita, lampa Pure Led Q320 na otprilike 25% i 50cm. Prvih tjedan dana je bila 10cm niže pa sam mislio da je prenisko, ali i novi listovi koji su izašli od onda imaju iste simptome.
Evo slike...prvo stariji Skywalker
Pogledajte prilog 471242Pogledajte prilog 471243pa mladi Skywalker i patuljak CBDPogledajte prilog 471244i mislim ispravni auto kush
Pogledajte prilog 471245Jrl vam se čini strašno i šta da probam učiniti?
Mene zanima više stvari. 1 stvar koja me zanima je da li ti provjeriš koliko ti je zemlja vlažna prije zaljevanja bilo to prstom ili težinom pota ili samo zaliješ jer ti "pada raspored" .. Jedna stvar je površina zemlje a drugo je ono što se odvija unutra. Isto tako ti preporučujem da sporo zaljevaš cak i pola deci ako treba svakih 10 minuta da bude sve ravnomjerno a ne da voda samo prođe kroz osušene pukotine vode ili nešto treće. 2 stvar koja me zanima je kakva ti je ventilacija i mješanje zraka u boksu? Limunska kiselina ne radi nikakav problem,meni je ovaj problem nešto poznat u magli koji sam imao prije 2,3 godine kada sam koristio terra magmu zemlju fleke i spor rast i kada nisam baš dobro znao pratiti potrebe biljke. Pustio sam da se zemlja suši što više prije zaljevanja u prosjeku 5,6 dana par puta za redom. Biljka neće patit jer je mala i nisu joj sad neke abnormalne potrebe za vodom. Obratio bi i pažnju kako ti zemlja "guta vodu" iz razloga što sam imao slučajeva i to manje ni više nego u potu sa 101 rupa "air potu" gdje su se ispod površine stvarali podzemni bazeni s vodom i radili sranja isključivo radi ne ravnomjernog zaljevanja. Ne mora biti rješenje nešto od ovih stvari govorim ti iz iskustva jer sam imao sličan ili isti problem davno. Poground H je zemlja kojoj bi ja osobno dao ocjenu 9/10 tako da sigurno nije do nje. Ti si negdje napravio grešku u startu. Ja bi sada gurnuo jednostavno iglu sa sondom u zemlju i provjerio sve informacije od ph,vlage itd itd u svakom kutu pota i sredini ali pošto mislim da je sigurno nemaš morat ces malo drugacije istrazivati.
 
06.01.2023
31
99
18
48
Sad sam išao zbrojiti u dnevnik. Ja sam u te potove (15l) zaključno sa današnjim zalijevanjem, istresao 1,75l vode...plus minus...svaki...tako da mislim ni da nije previše vode. Ili ipak je? Preko dana vrte i dva mala ventilatora plus vent na ispuhu (on radi non-stop).