Alkohol

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
ja sad sto cu full ostavit to su cigare i duhan..@ big l svake pohvale..morao bi i ja jer nekad stvarno znam pretjerat pa bude svega, izvuce najgore iz mene budem agresivan i tako..a sve pocne s jednim pivom, a 'ko ostane na jednom? :)
 

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
Tarzan je napisao(la):
a sve pocne s jednim pivom, a 'ko ostane na jednom? :)
Ja za svog zivota , nisam upoznao osobu koja je se zaustavila na jednom.. jos ako je dobro drustvo i sve , i kad krene , stvarno ne znam da li je se neko zaustavio .. :)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Deo iz intervjua sa Momom Kaporom u magazinu Playboy... O alkoholu i pomalo o marihuani ...

Citiram ...

Da li alkohol doživljavate kao vaš drug of choice ili kao nešto što vam se nakačilo usput?

Meni je alkohol deo rituala. On je neka divna vrsta bekstva u nirvanu. Tako da, kad me ljudi pitaju da li sam čitao neku knjigu, ja kažem možda, jer sedim u kujni, pijem i čitam i na kraju ne znam da li sam je uopšte pročitao. Najbolje je piti u kujni, to je moje iskustvo. Krevet je blizu, niko te ne vidi, nema nikakve frke. Jedino što je opasno je što se posle izvesne količine alkohola u meni razbudi strašna nežnost prema prijateljima po svetu i onda pijan okrećem telefone i budim ih u po noći i verovatno nešto bulaznim, a oni zapanjeno slušaju. Tako da bi trebalo isključiti telefon pre pića. A sada su mi lekari zabranili i piće. To jest, nisu - lekari su neverovatni. Kažu ti onu čuvenu rečenicu: "Možete po jednu čašu posle ručka". Jedna čaša mi apsolutno ništa ne znači. Meni je prva čaša neprijatna. Od prve se namrštim, od poslednje se napijem, ima ta čuvena rečenica. A onda je jedan lekar koji me poznaje, pokojni Paolo Valenti, napisao jedna čaša posle ručka, a dole je napisao: "Ne sme se uštedeti za litar". Ne piješ nedelju dana, a onda popiješ litar jer si uštedeo (smeh). Inače, Arapima religija zabranjuje piće, a meni žena. Došao sam do ideje da se osnuju sigurne kuće za muškarce. Ima mnogo muškaraca koje biju žene. Žene ti zabranjuju da piješ i pušiš, žene ti zabranjuju druge žene, mešaju ti se u ljudska prava. Sigurna kuća za muškarce, u stvari, već postoji - to je kafana.

Ako je već alkohol legalan, da li bi marihuana trebalo da bude legalizovana?

Ja mislim da. Pazi, probao sam sve vrste droga, pisao sam neku knjigu u Njujorku i onda sam morao da se upoznam s raznim stvarima. Marihuana je sasvim bezazlena, ona je ništa manje štetna ili korisna od duvana. Jedino što otvara put do kokaina, koji takođe nije preterano štetan, ali se iz kokaina, kad prestane da deluje u normalnim količinama, ide pravo u heroin, a onda je gotovo. Inače, maihuana je baš lep, sanjalački duvan.

Odlično.

Jedne godine, bili Zuko Džumhur i ja u Dubrovniku, zimi. Tamo je bio atelje Milovana Stanića, čuvenog slikara. On je slikao u zidinama i atelje mu je bio pun gostiju, pogotovu kada je zima, kad nema kuda da se ide. I došla su dva Amera s ruksacima i dugim kosicama. I sedimo mi tako i smotaju oni tako neku cigaru od nečega i daju Zuki i meni. Zuko zapali i povuče - ništa. Da meni, ja povučem - ništa. On pita: "Je l' tebi djeluje ovo?", a bio je hašiš; ja kažem: "Ne, a tebi?" "Ni meni", kaže on, ajmo još jednom. Ponovo mi duvamo i ništa. I Zuko kaže Milovanu: "Milovane, daj ti nama dvije loze, ovo je za oficirsku djecu" (smeh).
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ajde sad nešto o alkoholu iz ličnog iskustva. Dugogodišnjeg iskustva. Valjalo bi da se napravi malo poredjenja tipa alkohol-marihuana. Ali nije mi u cilju da pravim poredjenje u smislu šta je zdravije, šta je manje štetno i tako dalje, to svi znamo, znamo da je alkohol štetan kao što znamo da marihuana nije.

Nego da ne dužim. Probudim se jutros, što definitivno znači da sam živ, istuširao se, pristavio vodu za kafu, nema niko kući, nemam ni trave, sednem za komp, zapalio cigaretu, najnovije vesti iz zemlje i sveta, sati je bilo oko 08.00, kad zove drugar koji je poranio kao i ja da odemo u obližnju kafanu na kafu. Ajde, može, naravno, isključim šporet, nadjemo se tamo, dve kafe, oćemo li po rakijicu uz kafu za dobro jutro, naravno, dve loze, domaće, popili kafu i nastavili sa lozom, evo malopre udjoh u kućo, popismo po sedam komada. Direktno jutarnje ubrizgavanje alkohola. Neplanirano. I šta sad ... Morao sam da se istuširam, po drugi put i skuvam sebi još jednu kafu, jaču..Odužio sam sa pričom. Idemo na poredjenje.

Sa travom je opušteno, dejstvu trave definitivno možeš da se predaš, u svako doba dana, uvek, dok dejstvo alkohola moraš da kontrolišeš, pogotovo u ovakvim situacijama u kakvoj sam ja sad. Što znači : sa alkoholom se boriš a travi se prepuštaš.

Kod alkohola svako ima granicu kontrole posle koje nema više kontrole. Hoću da kažem da ja posle ovih sedam jutarnjih loza mogu da se kontrolišem, mada, da sam dernuo još koju, gotovo, zbogom pameti. Trava te digne, i kad dostigne neki limit, možeš pušiti koliko hoćeš posle toga, dalje ne ide, bukvalno te kontroliše i nema problema. Dok, sa druge strane, alkohol melje mozak dok te ne urniše da ne znaš za sebe.

Sa puno popušene trave funkcionišeš savršeno, sa puno popijenog alkohola ne funkcionišeš.

Alkohol stvara bolji smisao onoga što bi hteo u stvarnosti dok vutra stvara bolji smisao same stvarnosti.

Alkohol te tera da budeš neiskren prema sebi, sa vutrom si savršeno iskren i baš ti je dobro zbog toga.

Uh, moraću da ću da skuvam još jednu kafu. Borba još uvek traje. Mislim da ću ovaj put ja da pobedim.
Imao sam o glavi pametnu misao za kraj ali je nestala dok sam sve ovo iskucao, tako da ništa od zaključka. Jbg. Pamet u glavu ljudi.

Pozdrav svima ...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
što duze nisam okusio alkohol to mi se vise gadi pomisao, idem u krajnost, gade mi se ljudi koje gledam da cugaju po kafanama, GADE mi se onako iz dna duse, znam da to nije uredu ali jbg, neznam, tako se osjecam prema cugi

evo danas mi je rodjendan nisam ni vidio alkohola kamoli popio... :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
da ne bude da bas nisi video, jos za rodjus, daj
29o5onr.jpg

:signs040: